Tenda A3 Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda A3 Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda A3 Repeater Kurulumu, günlük kullanımda olmasa olmazları arasında yer alan internet çekim sorununu makalemizde çözmeye çalışacağız.

modeminizin interneti bulunduğunuz yere yetmiyorsa Tenda A3 Repeater(Tekrarlayıcı) alarak internetinizi tekrarlatabilir ve daha geniş alana internetinizi sorunsuz olarak yayabilirsiniz.

Tenda A3 Repeater kurulumunu yapabilmek için Repeater’ ınızı elektrik bağlantısını gerçekleştirdikten sonra bilgisayar, Laptop hangisini kullanıyorsanız ‘Sarı yada GRİ’ renkte olan ethernet kablonun bir ucunu bilgisayar kasasının arkasına takıyoruz. Laptop kullanıyorsanız Laptop’unuzun sağ tarafında yada sol tarafında bulunan bölüme ethernet kablosunu takıyoruz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar Laptop kullanmıyorsanız kablosuz ağlar arasında Tenda A3 Repeater cihazımızın kablosuz ağ ismini  bularak bağlantı gerçekleştiriyoruz.

Bağlantı kuramıyorsanız Tenda A3 Repeater cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Tenda A3 Repeater cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile 5 saniye kadar basılı bir şekilde tutuyoruz ışıkları sönünce elimizi çekiyoruz.

Işıklar tekrar yanmaya başlayınca kablosuz ağ adları arasında Tenda ismini bularak bağlantı kuruyoruz. Kablolu yada kablosuz bağlantı gerçekleştirdiysek kuruluma başlayabiliriz.

Tenda A3 Repeater Kurulumu

Bağlantıları gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.0.254 yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan ekranda yer alan Password bölümüne “admin” yazarak giriş gerçekleştirelim. Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için cihazın “Reset” butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile 5 saniye kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

Tenda A3 Repeater modeme bağlı olarak görünen cihazdan internet tarayıcısı açıyoruz. (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) ve modemin IP adresi olan 192.168.0.254 yazıyoruz entere tuşluyoruz.

tenda a3 repeater kurulumu

Password: Bölümüne admin yazıyoruz.

OK seçeneğine tıklıyoruz.

Wireless Extender seçeneğine tıklıyoruz.

Extender Mode seçeneğine tıklıyoruz.

Universal Repeater seçeneğini seçiyoruz.

Open Scan Bölümüne tıklıyoruz ve çevredeki kablosuz ağları aratıyoruz.

Alt alta kablosuz ağ adları açılacaktır. İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adına ıklıyoruz. Wireless Security Settings bölümü açılacaktır. Bu alana interneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz. Tenda A3 Repeater kurulumu nasıl yapılır makalemizi adım adım adım takip ederek tamamlayabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.