AnaSayfa / Blog / Facebook Destek / Facebook Spam Mesaj Engelleme (Sayfalar için)
Facebook Spam Mesaj Engelleme Sayfalar için Nasıl Yapılır

Facebook Spam Mesaj Engelleme (Sayfalar için)

Facebook Spam Mesaj Engelleme, sayfanızda kullanıcıların uygunsuz vs mesaj göndermelerini nasıl engelleyeceğinizi makalemizde anlatacağız.

Facebook sosyal uygulaması en çok kullanılan uygulamalardan biri olup bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Tamamen sosyalleşmek için kullanılan Facebook hesapları bazen kullanıcılar tarafından uygunsuz olarak kullanılabilir ve gereksiz mesajları sayesinde sizi rahatsız edebilir.

Özellikle çiftler arasında huzursuzluğa neden olacak gereksiz mesajların gönderilmesini Facebook sayfanızda kullanıcısını engellemeden de gerçekleştirebiliriz.

Facebook sayfasında mesaj bölümünün görünmesini istemiyorsanız. Facebook hesabıma özelden de mesaj gelmesin mesaj bölümünü tamamen kapatmak istiyorum diyorsanız makalemizi incelemenizi önermekteyiz.

Facebook Spam Mesaj Engelleme

Facebook Sayfasında Spam Mesajları Engelleme işlemi yapabilmek için yöneticisi olduğunuz facebook sayfasına giriş yapıyoruz. Üst bölümde yer alan Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada yer alan Mesajlaşma seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Spam Mesajlar

Genel Ayarlar bölümü açılacaktır ve açılan bu alanda Facebook sayfanıza ait mesaj ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Bir mesaj yazdığında, görmek için Enter tuşuna dokunabilirsin.

Yanıt Asistanı bölümünden Sayfana mesaj gönderen herkese Hızlı Yanıtlar gönder.

Bilgisayarına veya telefonuna erişimin yokken de yanıt vermeye devam et Dışarıda olduğunda mesajları otomatik olarak yanıtla ve insanlara kısa bir süre sonra yanıt vereceğini haber ver.

Bir messenger Karşılaşması Göster İnsanların seninle Messenger’ da bir konuşması açtıkları ilk kez görecekleri bir karşılama oluştur.

Seçeneğini açabilir yada kapatabilirsiniz. Yapılan işlemler doğrultusunda Facebook Spam Mesaj Engelleme işlemi yapabilir ve aynı zamanda Facebook hesabınızın farklı mesaj ayarlarını da bu alanda gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.