datron rta1320, datron rta 1320, datron rta1320 modem kurulumu, datron rta1320 kurulum,

Datron RTA1320 Modem Kurulumu

Datron RTA1320 Modem Kurulumu, internet sorununuzu çözmek için yapılması gereken kurulum işlemleri yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Datron RTA1320 modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin üstünde bulunan Lan girişlerinden bir tanesine takıyoruz.  Bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Datron RTA1320 modem üstünde DSL ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz bulunmuyorsa bilgisayara yada Laptop bulunmuyorsa Datron RTA1320 modemin kablosuz ağ adına bağlantı kuruyoruz.

Datron RTA1320 Modem Kurulumu

1. Adım: Datron RTA1320 modeme bağlı olarak görünen cihaza tarayıcınız açarak adres satırına 192.168.1.1 yazıyoruz. Enter tuşuna basıyoruz.

2. Adım: Kullanıcı adı bölümüne admin yazıyoruz. Parola bölümüne admin yazıyoruz. Tamam butonuna tıklıyoruz.

3. Adım: Açılan Datron RTA1320 modem ekranında Quick Start bölümüne tıklıyoruz.

4. Adım: VPI 8, VCI 35 olarak yazıyoruz. Next butonuna tıklıyoruz.

 

5. Adım: PPP over Ethernet (PPPoE) Encapsulation Type: LLC/SNAP Next seçeneğine tıklıyoruz.

 

6. Adım: Obtain an IPaddress automatically, Enable NAT, MTU 1492 Next seçeneğine tıklıyoruz.

7. Adım: PPP User Name: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Kullanıcı adını yazıyoruz. PPP Password: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL şifreyi yazıyoruz. Next seçeneğine tıklıyoruz.

8. Adım: DHCP Server On Next seçeneğine tıklıyoruz.

Son Adım: Datron RTA 1320 modem kurulumunu tamamlamış olduk Finish seçeneğine tıklayarak ayarları kaydetmiş oluyoruz.

Datron RTA1320 Kablosuz Ayarları

Wireless seçeneğine tıklıyoruz. Enable Wireless Network seçeneğini işaretliyoruz. Wireless Network Name(SSID): Bölümüne kablosuz ağ adı olarak kullanacağımız ad yazıyoruz. Apply seçeneğine tıklıyoruz.

Security seçeneğine tıklıyoruz. Wireless Securty bölümünden WPA-PSK seçeneğini seçiyoruz. Data Encryption: TKIP seçeneğini seçiyoruz.

Datron RTA 1320 Modem Kurulumu

ASCII characters seçeneğini işaretliyoruz. Pre-Shared Key: Bölümüne en az 8 karakterden oluşan içinde harf ve rakam içeren kablosuz şifre yazıyoruz. Bu şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız. Apply seçeneğini işaretliyoruz. Datron RTA1320 modem kurulumu ve kablosuz ayarlarını gerçekleştirdik internetimizi bu şekilde kullanacağız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.