android kablosuz açılıyor, android wifi açılmıyor, android internet ayarları, android kimlik doğrulama sorunu, android ıp alamama sorunu, android wifi bağlanırken IP adresi alamama sorunu,

Android WiFi Bağlanırken IP Adresi Alamama Sorunu

Android wifi bağlanırken ip adresi alamama sorunu en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Şimdi bu sorunun 10 farklı çözümünü paylaşıyoruz.

Bazen, Android kullanıcıları beklenmedik bazı sorunlar nedeniyle Wi-Fi’ye bağlanamaz. Bu makalede, wifi’nin android telefonunda IP adresi durumunu elde etmekte sıkıştığını düzeltmek için yönergeler alacaksınız. Android IP Sorunu Çözüm, Android WiFi IP Adresi Alamama Sorunu Çözümü detaylı olarak anlatılmıştır

Bir android cihazını bir Wi-Fi bölgesine bağladığınızda, başlangıçta bir IP adresi alır. Başarısız olursa, bağlantı kesilir ve tekrar dener. Tekrar başarısız olabilir ve bağlantı gider, “IP Adresini Alınıyor” mesajını görebilirsiniz. Bu durum özellikle çevrimiçi olarak bazı acil görevleri yapmak için Wi-Fi’ye bağlanmanız gerektiğinde çok can sıkıcı olabilir. Bu nedenle, çözümleri bilmek birçok açıdan size yardımcı olabilir. Bununla birlikte, hangi sorunun bu soruna neden olabileceğini bilmelisiniz. IP adresi sorununun düzeltilmesini kolaylaştıracaktır.

Bu tür hatalar, Kablosuz modemin bazı sorunları varsa oluşur. Sonuç olarak, Android cihazınıza bir IP atamıyor. IP atanamamasının iki nedeni olabilir. Zayıf sinyal biridir. modemden biraz uzaktaysanız, tam sinyal alamayabilir ve aygıtınız bir IP adresi almakta zorlanabilir. Dolayısıyla Kullanıcı, telefonunun “bağlı olduğu yerine bir IP adresi alma” mesajının olduğunu görebilir. Bir diğer nedeni, maksimum sayıda cihazın Wi-Fi ağını kullanmasıdır. Sonuç olarak, modemin ek Android cihazlarına atayabileceği mevcut bir IP yoktur.

Android WiFi Bağlanırken IP Adresi Alamama Sorunu

Bu tür sorunlar, birisi yönlendiricinin güvenlik ayarlarını değiştirdiğinde de oluşur. Else, Diğer şeyler bu soruna neden olabilir. Şimdi, çözümleri tanımanın zamanı geldi. Sorunun çözüm yolları oldukça basittir. Android WiFi‘de IP adresi hatasını onarmak isterseniz bunları denemelisiniz.

Ağı Unutun ve Yeniden Bağlanın

IP adresi türü problemi ile karşılaştığınızda, telefonunuzun Wi-Fi bölgesini unutmasını sağlayın ve doğru şifreyi kullanarak tekrar bağlanın. Birçok durumda, telefonunuzun WiFi IP adresini başarıyla almasını sağlar. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız:

  • İlk önce, Kablosuz bağlantı ayarlarına git ve mevcut ağ listesine bakın.
  • Sorunlu kablosuz ağ adı üzerine basılı tutun, bazı ek seçenekler alacaksınız. Unut seçin.
  • Bundan sonra, uygun kimlik bilgilerini kullanarak o kablosuz ağa yeniden bağlanın.

Modemi Yeniden Başlatın

Bazı modemlerde, diğer elektrikli cihazlar gibi aşırı ısınma durumu söz konusudur. Modemi süre çalıştırırsanız, bazıları çok yavaş olabilir. Bu çok yaygın olmasa da bazı kullanıcılar için geçerlidir. Bununla birlikte, bunlar çoğu zaman yönlendiriciye bağlanmasını isteyen aygıtlara IP atama hatasına neden olur. Bu durumda, basit bir yeniden başlatma, android telefonunuzda genelde karşılaştığınız WiFi’de IP adresinin elde edilmesini düzeltebilir.

Kablosuz Ağ Adını Yeniden Adlandırın

Bazı kullanıcılara göre, cihaz adınızı yeniden adlandırarak bu bağlantı problemini düzeltebilirsiniz. Yani, çalışıp çalışmadığını görmek için bir denemelisiniz. Ayarlardan yapabilirsiniz. Kablosuz ağ adında boşluk olması yada Türkçe karakter kullanılması bu sorunun fazla yaşanmasına neden olabilir. Özellikle bu sorun Samsung Galaxy S5 cihazlarda çok yaşandı. Daha sonra yapılan bir güncelleme ile sorun giderildi ancak hala benzer sorunla olabiliyor.

Cihaz Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Sorun kaynağı telefonunuzun kendisiyse, ağ ayarlarını sıfırlamak, IP adresi sorununun kaldırılmasına yardımcı olabilir. Ağ sıfırlama seçeneğini aşağıdaki konumdan alabilirsiniz:

  • Ayarlar> Hakkında> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla.
  • Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla.

Bununla birlikte, farklı telefonların farklı yerleri olabilir. Android 6.0 ın altındaki sürümlerde Ağ Ayarlarını Sıfırla olmaması gerekiyor diye hatırlıyorum Kontrol edersiniz.

IP Adresini Manuel Olarak Ayarlayın

Android wifi bağlanırken ip adresi alamama sorunu çözmek için mükemmel bir yöntem daha var. Android telefona manuel ıp ve dns vererek umarım bu sorunu çözecektir.

Ancak, bunu yapmak için talimatlar şunlardır:

Öncelikle, Ayarlar> Bağlantılar> Kablosuz’a gidin.

Şimdi, Wifi bölge listesinden, bağlanmaya ve tutmaya çalıştığınız bölgeye dokunun.

Bazı yeni seçenekler görmelisin. Buradan Ağ Ayarlarını Yönet’i seçin.

Şimdi, Gelişmiş seçenekleri göster üzerine dokunun.

Ardından, IP ayarlarından Statik’i seçin.

Şimdi, IP, ağ geçidi, DNS’yi manuel ve modeme uygun şekilde yazın.

Şu andan itibaren, bu belirli Wi-Fi bölgesine bağlanmayı denediğinizde “IP adresi alma sorunu” ile karşılaşmazsınız. Hâlâ sorunlarla karşılaşırsanız, bir sonraki yöntemi izleyin.

Modemdeki Güvenlik Ayarlarını Kontrol Edin:

IP adresi alamama sorunu, Bazen modemde değiştirdiğiniz güvenlik ayarları bu tür sorunlara neden olabilir. Çoğu durumda, mac bağlamayı etkinleştirirseniz ve diğer şeyleri doğru ayarlamazsanız, bağlantı sorunları yaratabilir. Ancak, IP sorunu gidermek için aşağıdakileri yapın.

Mac bağlamayı devre dışı bırak.

IP rezervini devre dışı bırak.

DHCP’yi etkinleştirin ve bir IP aralığı ayarlayın.

Hiçbir şey başarısız olursa, yönlendiricinizi sıfırlayın.

Sonra, Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyin. Umarım probleminizi yeniden gündeme getirmeksizin kablosuz ağınızı kullanarak internete bağlanabilirsiniz.

Cihazı Güvenli Modda Açın

Bu sorun cihazınıza daha sonra yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun için sorunun farklı bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek gerek. Cihazda fabrika çıkışı uygulamaların dışında diğer uygulamaları devre dışı bırakmak için Güvenli Modda açmak gerek. Android Güvenli Mod Açma Kapatma makalemizde bu işlemi detaylı olarak anlattık. İnceleyebilirsiniz.

Umarım Android WiFi Bağlanırken IP Adresi Alamama Sorunu Çözümü ile ilgili makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.