Android Zil Sesi Nasıl Yapılır

Android Zil Sesi Nasıl Yapılır

Android’e yeni geçiş yaptıysanız veya telefonunuzun varsayılan zil sesinden sıkıldıysanız, Android Zil Sesi Nasıl Yapılır bilmeniz gerekir.

Zil sesleri çok kişisel bir tercihtir, ancak daha önemlisi, herkesin farklı sesler duyması çok önemlidir. Neyse ki, Android’de zil sesi ayarlamak saniyeler içinde gerçekleştirecek kadar kolaydır.

Not: Android telefonlar, Android arayüzü ve menüleri her tweaks gibi üreticiden üreticiye farklılık gösterir. Telefonunuz, bizim kullandığımız telefona tam olarak benzemeyebilir, ancak işlem çoğu telefon için benzerdir.

Android Zil Sesi Nasıl Yapılır

Öncelikle, Uygulama uygulamasında Ayarlar uygulamasını bulun veya isterseniz ekranın üst kısmından aşağı doğru hızlıca kaydırın ve ayarlar menüsüne hafifçe vurun (belirli telefonlarda çarkı açmak için ikinci kez aşağı kaydırmanız gerekebilir).

Android Zil Sesi Nasıl Yapılır

Şimdi, ‘Ses‘ veya ‘Sesler ve Bildirimler‘ için ilerleyin veya arayın. Üzerine dokunun ve menüde ‘Zil Sesleri‘ görmelisiniz.

Android Zil Sesi Nasıl Yapılır

Dokunun ve mevcut tonlar listesinden seçim yapın. . Bunlar, üreticinizin telefon modelinize yüklediği şeylere göre değişecektir.

Birine dokunmak size bir önizleme sunar ve hepsini otobüste veya trende dinlemek kötü bir fikirdir. Başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde özel olarak yapın. Eğer size özel bir müziğiniz varsa EKLE butonuna dokunarak listeye ekleyebilirsiniz.

Bir kişi için android zil sesi ekleme

Kullanışlı bir seçenek, Android’in (iPhone’da olduğu gibi) belirli bir kişiye zil sesi atamanıza izin vermesidir. Bu şekilde, telefona bakmadan önce kimin aradığını öğrenirsiniz.

Bunu yapmak için Kişiler uygulamasını açın, istediğiniz kişiyi bulun ve zil sesi seçeneğini bulacağınız bir menü oluşturmak için üç dikey noktaya (veya bazı telefonlarda ‘Daha’) dokunun.

Daha önce olduğu gibi aynı zil seslerini göreceksiniz: Diğer tüm kişiler için seçtiğiniz ses tonundan farklı bir şey seçin.

Android Zil Sesi Değiştirme

Önceden yüklenmiş ses tonları beğeninize uymuyorsa, favori şarkının bir kısmını zil sesiniz olarak ayarlayabilirsiniz.

Android’de özel bir zil sesi oluşturmayı adım adım açıklayan ayrı bir kılavuz yazdık. Android Zil Sesi Yapma adımlarını takip edebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri uyguladıktan sonra Android Zil Sesi Nasıl Yapılır öğrenmiş olacaksınız. Aklınıza takılan yada sormak istediğiniz bir durum olursa yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.