Çalıntı veya Kayıp Android Bulma Adımları

Çalıntı veya Kayıp Android Bulma Adımları

Çalıntı veya Kayıp Android Bulma sorular gereksiz yere sizi meşgul ediyorsa konuyla alakalı çözüm yollarına ulaşabilirsiniz.

Gerek sesli gerekse görüntülü olarak hayatımızı oldukça kolaylaştıran akıllı telefonlar konuşma,mesajlaşma yada internet açısından büyük bir avantaj sunmaktadır ve özelliğine göre maddi açıdan da fiyatı artmaktadır.

Telefonumuzun kaybolması durumunda hayatla bağlantımız kopacağından ulaşım güçlüğü çekeceğimiz den, kaybettiğimiz cihaza ulaşma isteğimiz can sıkıcı duruma sebep olacaktır.

Kaybedilen bir Android cihazı bulma, kilitleme veya silme Bir Android telefon, tablet veya Wear OS saat kaybederseniz cihazı bulabilir, kilitleyebilir veya silebilirsiniz. Bu işlemler için üstellik teknolojiden anlamanıza da gerek  yok cihaz kaybolmadan yapacağınız bir iki işlemle cihazınızın kaybolma veya çalınma durumu cihaza ulaşabileceksiniz.

Çalıntı veya Kayıp Android Bulma Adımları

Android cihazınıza mutlaka  Google Hesabı olarak kullanacağımız gmail hesabı eklememiz gerekiyor. Gmail hesabı eklediğimizde İPhone telefonlarda olduğu gibi Android cihazımı Bul özelliği otomatik olarak açılır. Android Telefonum çalınması veya kaybolması durumunda Cihazımı Bul özelliğinin kullanılabilmesi için kayıp cihaza ulaşabilmeniz için kaybolan cihazınızın açık olması mobil ağa veya kablosuz ağa bağlantı kurması yada bağlı olarak görünmesi gerekiyor.

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Android cihazınızda Konum özelliği açık, Cihazımı Bul özelliği de aktif ise Cihazınızın kaybolması halinde bulabileceğiniz hakkındaki bilgiler aşağıda yer aldığı gibidir.

Google Chrome ye  find my phone’u Android Bul arayarak bulabilir yada cihazınızı çaldıra bilirsiniz. Uzaktan bulma, kilitleme veya silme android.com/find adresine gidin ve Google Hesabınızda oturum açın.

Birden fazla cihazınız varsa ekranın üst kısmında kaybettiğiniz cihazı tıklayın. Kaybolan cihazınızda birden fazla kullanıcı profili varsa ana profildeki Google Hesabı ile oturum açın. Kullanıcı profilleri ile ilgili bilgi edinin. Kaybolan cihaza bir bildirim gönderilir.

Haritada cihazın yaklaşık yerini görebilir. Haritada ki Konum yaklaşık yeri gösterir ve doğru olmayabilir. Cihazınız bulunamazsa haritadan, cihazın bilinen son konumunu (varsa) görürsünüz. Yapmak istediğiniz işlemi seçebilirsiniz. İsterseniz cihazı kilitleme ve silme işlemlerini etkinleştir’ i tıklayabilir.

Kaybolan telefonu bulma: Ses çal Cihazınız sessizde veya titreşimde de olsa bile zilini 5 dakika boyunca en yüksek ses seviyesinde çaldırır. Kilitle Cihazınızı PIN, desen veya şifrenizle kilitler. Cihazda kilidin iz yoksa ayarlayabilirsiniz. Birisinin cihazınızı size getirmesine yardımcı olmak için kilit ekranına bir mesaj veya telefon numarası ekleyebilirsiniz. Bu şekilde cihaz başkasının eline geçse bile satışı yapılamayacak yada cihazda yer alan özel bilgilerinize erişim engellenecektir.

Telefonumu Bul

Sil Cihazınızda ki tüm verileri kalıcı olarak siler (fakat SD kartları silmeyebilir). Silme işleminden sonra Cihazımı Bul özelliği cihazda çalışmaz. Önemli: Cihazınızı silme işleminden sonra bulursanız cihazdaki veriler silindiği için muhtemelen Google Hesabını ve google hesabının şifresini tekrar kullanmanız gerekir.

Umarız Çalıntı veya Kayıp Android Bulma Adımları makalemiz sayesinde kayıp cihazınıza sorun yaşamadan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.