Windows 10 Tema Nasıl Yüklenir

Windows 10 Tema Nasıl Yüklenir

Windows 10 masaüstünü tamamen farklı bir şeye dönüştürebilecek çok çeşitli alternatif temalar vardır. Peki Windows 10 Tema Nasıl Yüklenir.

Microsoft’un resmi çevrimiçi tema koleksiyonunun güvenliğine sadık kalmak. Ya da DeviantArt’daki inanılmaz derecede yaratıcı Windows 10 temalarını değerlendirmek isterseniz, tüm gerekli önlemlerin yanı sıra size özel Windows 10 temalarının nasıl kurulacağını size göstereceğiz.

Microsoftun ve Microsoftun Olmayan Temalar

Temalar birkaç yerde bulunabilir. Microsoft aslında kendi web sitesinden birkaç tane kullanılabilir hale getirir. Bununla birlikte, en ilginç temalar bağımsız tasarımcıların kendi paketlerini oluşturduğu DeviantArt gibi sitelerde kullanılabilir.

Bununla birlikte, Microsoft’a ait olmayan temalar varsayılan olarak yüklenemez. Öncelikle, Microsoft’un tema yüklemelerindeki kısıtlamalarını gevşetmeliyiz.

Windows 10 Tema Nasıl Yüklenir

Microsoft’un temalarından birini yüklemek istiyorsanız, bu çok basittir.

1. İstediğiniz temayı Microsoft web sitesinden indirin.

2. Tema indirildikten sonra, temayı tema kitaplığınıza eklemek ve hemen uygulamak için indirilen “.themepack” dosyasına çift tıklayın.

Windows 10 Tema Nasıl Yüklenir

Temaları Kişiselleştirme menüsünden de uygulayabilirsiniz. Masaüstü arka planında boş bir alanı sağ tıklayın ve “Kişiselleştir” i tıklayın.

Burada, soldaki bölmeden yeni bir tema seçebilir veya mevcut stil için kendi ayarlamalarınızı (Yazı tipi stili, arka plan ve renkleri değiştirme gibi) yapabilirsiniz.

Microsof’tun Olmayan Windows 10 Masaüstü Temaları

Maceracı hissediyorsanız, Microsoft dışı temaların yüklenmesine izin vermek için sisteminizi yatırabilirsiniz.

1. Yedekleme yapın! Eşleşmeyen bir temayı kullanmak sisteminizi iptal edebilir ve bunun gerçekleşmesi için göz ardı edilebilecek bir şans yoktur. Bir geri yükleme noktası oluşturmak iyidir, ancak tam bir yedekleme daha da iyidir.

2. UltraUXThemePatcher‘ı indirin ve yükleyin. Bilgisayarı yeniden başlatmanızı istiyorsa yeniden başlatın.

Windows 10 tema indir: DeviantArt gibi web sitelerinde temaları bulun.

4. Tema dosyalarını “C:/Windows/Resources/Themes” e kopyalayın. Dosya, Windows 10’un birden fazla yapısı için tema içeriyorsa, doğru olanı kullandığınızdan emin olun.  Win + R tuşlarına basarak ve winver‘ı komut satırına yazarak yapınızı bulabilirsiniz.

5. Kontrol Paneli Kişiselleştirme menüsünden uygulamak istediğiniz temayı tıklayın. Hepsi bu kadar.

Windows 10 Tema Nasıl Yüklenir öğrendikten sonra win 10 tema yüklemek çok da karmaşık bir şey değil dimi. Ancak gayri resmi olanlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu düşünerek, Windows 10 masaüstünüze yeni ve yeni bir görünüm kazandırmakla eğlenin!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.