App Store'dan Kaldırılan Uygulamalar

App Store’dan Kaldırılan Uygulamalar Nasıl Yüklenir

App Storedan kaldırılan uygulamalar yüklenemez olarak düşünebilirsiniz. App Store’dan Kaldırılan Uygulamalar nasıl yüklenir paylaşıyoruz.

Apple, App Store‘da hangi uygulamalara izin verileceği konusunda katı ve bazen de görünüşte tutarsız olan kuralları ile ünlüdür. Bazen App Store’a izin verilmemesi gereken bir uygulama kaldırılır ve kaldırılmadan önce birkaç saat veya gün süreyle kullanılabilir. İyi haber şu ki, bu uygulamalardan birini mağazadan kaldırılmadan önce almayı başardıysanız, yine de kullanabilirsiniz.

Kaldırılan uygulamalarla uğraşmak diğer uygulamaları ele almakla aynı şey değildir. Örneğin, iTunes hesabınızda mağazadan kaldırıldıktan sonra yeniden indirilmek üzere uygun şekilde görünmezler. Peki, App Store’dan Kaldırılan Uygulamalar Nasıl Yüklersiniz?

Bu işlem biraz daha kolaydı, ancak Apple’ın iTunes’dan kaldırdığı uygulamalar sayesinde artık çok daha zor.

Bunu yapmanın gerçekten önemli bir engeli var: Uygulamayı sahip olmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda iTunes’un Uygulamalar bölümünde olabilir, eğer onu bilgisayarınıza indirdiyseniz veya telefonunuza indirdiyseniz ve daha sonra onu senkronize etmişseniz sorun yok.

Henüz sahip olmadığınız kaldırılmış bir uygulamayı yüklemek istiyorsanız, başka bir yerde bulmanız gerekir. Bu zor kısmı. Uygulamayı yüklemek için, çevrimiçi bir yerde indirmek için bulabilmeniz gerekir. Bir arkadaştan, bir aile üyesinden olabilir veya bir yere bir web sitesine gönderilebilir. Her nerede olursa olsun, uygulama zaten indirilmeden, bunu yükleyemezsiniz.

App Store’dan Kaldırılan Uygulamalar Nasıl Yüklenir

Uygulamayı iOS cihazınıza indirdiyseniz, sorunsuz bir şekilde yükleyebilmeniz gerekir. Yine de, bir kopyasını senkronize ederek bilgisayarınıza yedeklediğinizden emin olmalısınız. Uygulama mağazadan çekildiğinden, dosyayı yeniden yükleyemezsiniz ve silerseniz, yedeklemezseniz sonsuza kadar yok olur. Cihazınızı senkronize ettiğinizde, satın almaları cihazdan bilgisayarınıza aktarmanız istenir. Değilse, tıklayın:

  • Dosya.
  • Cihazlar.
  • Transfer Alımları. Bu, uygulamayı bilgisayarınıza taşımalıdır.

Bir arkadaşınız veya bir aile üyesinin uygulaması varsa, onlardan alabilirsiniz. App Store‘u kullandığı için Aile Paylaşımı ile çalışmaz. Eğer bilgisayarında varsa, bunu size ulaştırabilirler. Bu durumda, sabit disklerinden uygulamalarının depolandığı klasöre gitmeleri gerekir.

Mac‘te, Müzik> iTunes> iTunes Medya> Mobil Uygulamalar

Windows‘da, Müziklerim> iTunes> iTunes Media> Mobil Uygulamalar‘da bulunur.

İstediğiniz uygulamayı bulun. E-postayla gönderilebilir veya bir USB sürücüye veya başka bir çıkarılabilir depolama ortamına kopyalanabilir veya indirilebilir. Uygulamayı nereden alırsanız alın, sürükleyip iTunes’a veya sabit sürücünüzdeki Mobil Uygulamalar klasörüne bırakın.

Uygulama hemen görünmezse, çıkın ve iTunes’u yeniden başlatın.

iPhone, iPod touch veya iPad‘inizi bağlayın ve senkronize edin.

Önceki bir iTunes sürümünüz varsa, iTunes’un sol üst tarafındaki oynatma kontrollerinin altındaki iPhone simgesini tıklayabilirsiniz. Uygulamalar sekmesine gidin ve uygulamayı arayın. Yanındaki Yükle düğmesini tıklayın. Ardından, iOS cihazınıza yüklemek için sağ alttaki Uygula‘yı tıklayın.

App Store‘dan uygulama yüklemenin önündeki en büyük engel budur. Apple, iTunes’un son sürümlerinden uygulamaları iOS ile senkronize etme özelliğini kaldırdı. İTunes sürümünüz artık uygulama senkronizasyonunu desteklemiyorsa bu, değerinden daha fazla sorun olabilir. iTunes’un eski sürümlerine geçebilirsiniz, ancak bu biraz karmaşık bir süreçtir ve daha geniş anlamları vardır. Yüklemeye çalıştığınız uygulama olmadan yaşamak için tercih edebilirsiniz.

Uygulamaların App Store’dan Kaldırma Nedenleri

Apple, (genel olarak) uygulamaları Google Play Store‘dan iyi bir neden olmadan çekmez. Uygulamaların çektiği en yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Uygulamaların nasıl geliştirilebileceği veya uygulamaların nasıl çalışabileceği konusunda Apple’ın kurallarını ihlal ediyor
  • Telif hakkının ihlali
  • Çok düşük kalitede olmak
  • Yasadışı, potansiyel olarak yasa dışı veya tehlikeli davranışları teşvik etme
  • Kötü amaçlı yazılım içermek
  • Saldırgan olmak
  • Kullanıcının Apple’ın istemediği bir şeyi yapmasına izin verme (örneğin, kullanıcının telefon hizmet sağlayıcılarından tethering hizmetini satın alma işlemini atlamasına izin veren ücretsiz bağlantıya izin veren uygulamalar gibi).

App Store’dan Kaldırılan Uygulamaların Fiyatını Geri Öder mi?

Satın aldığınız bir uygulama çekildiyse ve yukarıda ayrıntılı olarak yükleme zahmetinden geçmek istemiyorsanız, geri ödeme almak isteyebilirsiniz. Apple genellikle uygulama iadelerini vermeyi sevmez, ancak belirli koşullar altında çalışır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.