Bip Hesabını Silme Kapatma Nasıl Yapılır

Bip Hesabını Silme Kapatma Nasıl Yapılır

Bip Messenger uygulaması ne işe yarar, geliştiricisi kimdir ve Bip Hesabını Silme Kapatma Nasıl Yapılır, sorularına makalemizde yanıt bulabilirsiniz.

Bu gün siz değerli takipçilerim ize iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilen ve ücretsiz kullanım hakkı sunan Bip uygulamasından bahsedeceğiz. Diğer uygulamalardan farklı olarak Bip uygulaması daha eğlenceli ve yenilikçi bir ortam sunar. Bip Messenger yakından tanıdığımız ve neredeyse herkesin severek kullandığı bazı uygulamalar gibi silinebilen mesaj özelliğini de içeriğinde bulunduruyor. Yani Bip uygulamasından mesajı gönderdiniz 10 saniye gösterme şartı ile yolluyorsunuz ve o mesaj 10 saniye sonra her taraftan siliniyor.

Üstelik bununla da sınırlı değil Bip Messenger uygulamasında Türkiye’ye mizah konusunda ayrı bir bakış açısı getiren Caps yapma, caps gönderme özelliği de bulunmaktadır. Ses gönderme özelliği sayesinde uygulamalarda hiç görmediğimiz karikatür şeklinde yapılmış ifade ikonları yer alıyor.

BiP bir Türk uygulaması olduğundan hesabınızı kapatmanızı istemiyorum. Turkcell tarafından geliştirilen Bip uygulama tıpkı mesajlaşma uygulamaları gibi internet üzerinden rehberinizdeki kişilerle mesajlaşma imkanı sunmaktadır.

fotoğraf ve video gönderebilir, BiP uygulamasından Whatsapp uygulamasında olduğu gibi grup kurabilirsiniz. Ayrıca BİP uygulamasında sesli ve görüntülü arama özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliklere ek olarak Faks çekme özelliği ,Kaybolan mesaj özelliği de bulunuyor. uygulamanın Spor, Teknoloji, Haber kanalları bulunmak.  Bip uygulamasının da operatör zorunluluğu bulunmuyor. Operatörünün ne olduğu önemli değil, tüm operatörlerde Bip uygulamasını kullanabiliyorsunuz. Bip uygulamasına kayıt oldunuz ancak Bip hesabınızı silmek yada Bip hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz?

Bip Hesabını Silme Kapatma Nasıl Yapılır

Bip hesabını silme kapatma işlemi oldukça basit olup yapacağınız birkaç adımda Bip hesabınızı silebilirsiniz.  Bip uygulaması yüklü olan cep telefonunuzdan Bip uygulamasını açmanız ve  Menü simgesine dokunmanız gerekmektedir. Yapılacak olan bu işlemin ardından menü penceresi açılacaktır.

Menüden ‘Ayarlar’ sekmesine dokunduğunuzda, ‘Ayarlar’ penceresi açılacaktır.  Ayarlar menüsünden ‘Hesabım’ sekmesine dokunmanız gerekmektedir.

Açılacak olan sayfada yer alan ‘Hesabımı sil’ bağlantısına dokunup Bip hesap kapatma işlemini onaylamanız gerekmektedir. Bip hesap kapatma işlemini onayladığınızda başlangıç ekranına yönlendirecektir. Bu ekrandan çıkın ve ardından Bip uygulamasını telefonunuzdan silin. Böylelikle Bip hesap kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız. Bip hesabınızı sildiğiniz de,kapattığınız da Bip tarafından saklanan tüm verileriniz saklanmadan silinmektedir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.