TP Link TD864W Kablosuz Ayarları

TP Link TD864W Kablosuz Ayarları

TP-Link TD864W Kurulumu ok ama, Kablosuz Ağ Ayarları yapılandırması gerekiyorsa TP Link TD864W Kablosuz Ayarları aşağıdaki paylaşılmıştır.

TP-Link TD864W modemin kablosuz ağ adı ve kablosuz şifresi farklı farklı yerlerde olup, kablosuz ağ adını değiştirerek değişiklikleri uygula butonuna tıkladığımızda internet bağlantınız kopacaktır. Tekrar interneti kullanabilmek yada kablosuz şifrenizi değiştirebilmek için oluşturduğunuz ağ adına kablosuz şifrenizle bağlantı kurmanız gerekecektir.

Ancak TP-Link TD864W modem ile bilgisayar, Laptop arası ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu taktığımızda TP-Link TD864W modeme kablolu bağlı olduğunuz için rahatlıkla kablosuz ağ ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu yüzden imkanınız var ise ethernet kablonuzu takmanızı önermekteyiz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar, Laptop kullanmıyorsanız modeminize kablosuz bağlıyken de modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandırabilir siniz.

TP Link TD864W Kablosuz Ayarları

tp link td864w kablosuz ayarları

TP-Link TD864W modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklayınız.

 

tp link td864w kablosuz ayarları

Giriş sayfası gelecektir. Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin Giriş butonuna tıklıyoruz.

tp link td864w kablosuz ayarları

TP-Link TD864W modemin kurulum sayfası gelecektir. Kurulum seçeneğine tıklıyoruz ve ardından Sol bölümde yer alan WLAN seçeneğine tıklıyoruz. WLAN seçeneğinin altında yer alan Temel seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada yer alan SSID bölümünde yer alan Kablosuz Ağ Adını siliyoruz. İstediğimiz adı yazıyoruz. Değişiklikleri uygula butonuna tıklıyoruz.

Ethernet kablonuz takılı ise sayfa 1,2 saniye içerisinde tekrar geri gelecektir kablosuz ağ adınızı kaydetmiş olacaksınız.

Ancak TP-Link TD864W modemin kablosuz ağ adını değiştirdiğinizde modeminize kablosuz bağlıysanız internet bağlantınız kopacaktır. İşlem yaptığınız cihazın kablosuz ayarlarına giriş yaparak oluşturduğunuz kablosuz ağ adını bulmanız ve kablosuz ağ şifrenizle bağlantı kurmanız gerekmektedir.

tp link td864w kablosuz ayarları

TP-Link TD864W modemin kablosuz şifresini değiştirmek için Temel seçeneğinin alt bölümünde yer alan Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz. Açılacak olan sayfada yer alan Şifreleme WPA2 Mixed seçili olması gerekiyor.

WPA Doğrulama Modu: Kişisel (PSK Anahtarı) seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. PSK Anahtarı bölümüne 8-63 karakter arası içinde harf ve rakam olan unutmayacağınız şifre yazmanız gerekmektedir. Bu alana oluşturacağınız şifre TP-Link TD864W modemin kablosuz ağ şifreniz(parolası) olacaktır. Değişiklikleri uygula butonuna tıklıyoruz. Yapılan işlemler doğrultusunda TP-Link TD864W modemin kablosuz ağ ayarlarını değiştirmiş olacaksınız.

TP Link TD864W Kablosuz Ayarları tamamlandıktan sonra, bağlantı kurmak istediğiniz kablosuz özelliği olan cihazın kablosuz (Wİ-Fİ) bölümüne giriş yaparak oluşturduğunuz kablosuz şifre (parolayla) bağlantı kurarak internetinizi kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.