YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir

YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir

YouTube arabellekleme, internet kullanıcıları için yeni bir sorun değildir. Bu yazıda YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir göstereceğiz.

YouTube Yavaş” konusunun birkaç nedeni olabilir. Bazı nedenler internet bağlantınızın yavaş hızı, portalın aşırı yüklenmesi (youtube.com) veya tarayıcı sorunları olabilir. Bu gönderide, YouTube yavaş hız sorununu çözebilecek bazı çözümler sunduk.

Çözümlere geçmeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç kontrol var.

Öncelikle internet bağlantınızın sabit olup olmadığını ve internet bağlantınızın yavaş olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. HD kalitesinde videoları izlemek için ortalama olarak 5 ila 6 mbps İnternet bağlantı hızına ihtiyacınız var. Her ne kadar 5-6 mbps internet bağlantınız olsa da, bilgisayarınızın tüm internet bant genişliğini aldığını garanti etmez.

Çoğu durumda, internet bant genişliği, Wi-Fi ağınıza bağlı cihazlar ile bilgisayarınızın aldıkları ortalama internet hızı, gerçek internet bağlantı hızınızdan çok daha düşük olabilir.

YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir

İnternet bağlantınız için sorun yaratabilecek herhangi bir kesinti olmadığını da kontrol etmeniz gerekiyor. Doğruladıktan sonra İnternet bağlantınızda sorun yoktur, aşağıda verilen çözümlere devam edebilirsiniz.

URL’de Küçük Bir Değişiklik Yapın

Kimse bu hilelerin neden tam olarak çalıştığını bilmiyor, ancak birçok kullanıcı bu hileyi faydalı buldu. Bu yüzden, Yavaş YouTube Sorunu çözülüp çözülmediğini görmeniz için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • YouTube videosunu tarayıcıda oynatın
  • www yerine ca yazın
  • Örneğin – https://www.youtube.com/watch?v=oB6r53Z5aEk yerine https://ca.youtube.com/watch?v=oB6r53Z5aEk

Yukarıdaki işlem YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir sorunuza yanıt olmadıysa bir sonraki çözüme geçin.

Varsayılan Video Kalitesi Ayarını Değiştir

YouTube arabelleğinin kesin nedenini bilmenin bir yolu yoktur. Ancak, videoyu daha düşük bir çözünürlükte oynatmak YouTube arabelleğe almayı azaltabilir ve YouTube videolarını izlerken kesintisiz video oynatma deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

YouTube’un varsayılan video kalitesi ayarı dinamiktir ve İnternet bağlantısının kalitesine bağlıdır. İnternet bağlantısının kalitesinin iyileşmesi veya bozunması da değişebilir. Bununla birlikte, bir kullanıcı YouTube’da izlediği herhangi bir videonun video kalitesini değiştirebilir.

Belirli bir YouTube videosunu oynatırken arabelleğe alma sorunları yaşıyorsanız, arabelleği azaltmak için video kalitesi ayarını düşürebilirsiniz. İşte izlenecek adımlar.

  • Tarayıcıda istediğiniz herhangi bir YouTube videosunu oynatın.
  • Oynatıcının sağ köşesinde görünen dişli çark simgesini tıklayın.

Yavaş YouTube Sorunu

  • Kalite seçeneğine tıklayın.

YouTube Yavaş

  • Otomatik çözünürlükte görünenlerden daha düşük bir video çözünürlüğü seçin.

Yavaş YouTube Sorunu

Bizim durumumuzda, otomatik çözünürlük 720p60 oldu, bu yüzden oynadığımız video için mevcut olan daha düşük çözünürlük olan 480p’yi seçmemiz gerekiyor. En yüksek ve en düşük video çözünürlüğü, her YouTube videosu için farklıdır.
  • Birden fazla düşük kaliteye sahipseniz, birbiri ardına seçin ve video arabelleğe alma işleminin kaybolup dolmadığını görün.

Bu çözümdeki adımlar YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir sorununu çözmezse, sonraki çözüme geçin.

Tarayıcı Önbelleği ve Geçici Dosyaları Temizleyin

Bir web sayfasını veya herhangi bir YouTube videosunu ilk kez yüklediğinizde, tarayıcınız onu bir dahaki sefere daha hızlı yükleyebilmek için önbelleğe kaydeder. Bu, videoyu tekrar tekrar görmek istiyorsanız ancak YouTube’da yeni bir video izlemek istiyorsanız iyi sonuç verebilir

Zaman içinde önbellek boyutu ve geçici dosyalar büyük oranda büyür ve tarayıcıyı yavaşlatır. Tarayıcı önbelleğini ve geçici dosyaları uzun bir süre temizlemediyseniz, YouTube’un bu kadar yavaş kalmasının nedeni de bu olabilir.

Tarayıcı önbelleğini ve geçici dosyaları temizleyin ve YouTube hızının iyileşip iyileşmediğini kontrol edin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.