AnaSayfa / Blog / Android Destek / Bu Uygulamayla Telefon Dinlenmesi Korkusu Yaşamayacaksınız
Bu Uygulamayla Telefon Dinlenmesi Korkusu Yaşamayacaksınız,Wiper Uygulaması İndir,Telefonum Dinleniyo Ne Yapmalıyım,Telefon Dinlemesini Engelleyen Program,Wiper
Bu Uygulamayla Telefon Dinlenmesi Korkusu Yaşamayacaksınız,Wiper Uygulaması İndir,Telefonum Dinleniyo Ne Yapmalıyım,Telefon Dinlemesini Engelleyen Program,Wiper

Bu Uygulamayla Telefon Dinlenmesi Korkusu Yaşamayacaksınız

Telefon Dinlenmesi çoğu kişinin korktuğu bir durumdur. Bu Uygulamayla Telefon Dinlenmesi Korkusu Yaşamayacaksınız Wiper Sopply Services ile telefonunuz dinlenemeyecek.

Son zamanlarda ülkemizde yer alan vahim paralel dinlemelerden dolayı herkes tedirgin.Telefon görüşmelerimizde rahat olamıyoruz.

Bu Uygulamayla Telefon Dinlenmesi Korkusu Yaşamayacaksınız

İşte bu uygulama korkumuzu biraz olsun yenmemize neden olacaktır.Bu uygulamanın adı Wiper. Bu uygulama ister mesajlaşın ister konuşun iletişiminiz sırasında gerçekleşen tüm veriler görüşmenizin hemen ardından siliniyor yani başka bir deyişle ele geçirilecek hiçbir veri kalmıyor. Wiper size Wats ap vb. gibi uygulamaların sunamadığı güvenlik hizmetini sunuyor ve 2.5 milyon dolar yatırımla da karşımıza çıkıyor.Bu uygulama size rahat konuşma imkanı sağlayacaktır.

Yasa Dışı Dinleme ve Takip Nasıl Yapılıyor ?
 
Yasal olmayan görüşme ve ortam dinlemeleri genel olarak casus olarak tabir edilen çeşitli programlar ile yapılmaktadır. Bu programların akıllı telefonların tüm versiyonlarına uyan sürümleri mevcut. Programlar telefona direk telefonun kendisi ile internet üzerinden veya usb kablo ile bilgisayar aracılığı ile yüklenebilmektedir. Yüklenen program telefonunuzda kaydettiği verileri bir sunucu veya mail adresine internet bağlantısına kavuştuğu anda gönderiyor. Veya sizi takip eden kişiye sms gönderiyor. Ya da bluetooth üzerinden yakınınızdan kayıt yapılabiliyor.
Casus Programların Yetenekleri Neler ?
Bu tür programların yetenekleri sizin cihazınızın yetenekleri ile paralel. Temel olarak telefon olduğu için ortam ve konuşma dinlemesi, mesajlaşma takibi, klavye ile yazdıklarınız, telefonunuzla yaptıklarınız, ekran görüntüleri, fotoğraflarınız, videolarınız, konum bilgileriniz gibi hemen hemen her türlü takip işlemi yapılabilmektedir.
Casus Programları Nereden Buluyorlar ?
Bu tür programlar yasa dışı ve özel programlar olduğu için genel olarak internet üzerinden satılmaktadır. Fiayatları da oldukça yüksektir. Yani birinin sizi takip etmesi için iyi bir sebebi olmalı.
Casus Dinleme Programlarını Nasıl Tespit Edebilirim ?
Program türlerine göre farklı işleyişler olduğu için farklı yöntemler mevcut.
1.  Sms’lerinizi veya görüştüğünüz numaraları sizin hattınız ile sms olarak başka bir numaraya gönderen programı detaylı fatura dökümündeki sms gönderilen/alınan numaralara ve sayılarına bakarak tespit edebilirsiniz.
2. Kaydettiği verileri internet üzerinden gönderen bir programı tespit etmek için ise veri kullanım miktarlarını kontrol ederek ulaşabilirsiniz. Sizin kullandığınızdan aşırı fazla bir internet kotası kullanılmış ise şüphelenebilirsiniz.
3. Akıllı telefonlarınızda antivirüs veya casus programlar için özel programlarla telefonunuzda tarama yapın

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.