Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir. Bir cihazdan diğerine veri aktarmanıza yardımcı olacak Google Chrome’un kullanıcı hesabı özelliğini kullanarak senkronize edebilirsiniz . Bilgisayarınızda chrome üzerinden giriş yaptığınız sayfa bilgilerini cep telefonu ve tablete aktarabilirsiniz.

Web’de gezinirken ya da herhangi bir internet tarayıcısını kullanırken, genellikle yer imi, tarih, parola  vb. gibi yapılan birçok farklı görev vardır. Tüm bunlar, yalnızca Web tarayıcısında saklanan bir tür veridir. Şimdi Google Chrome’un en iyi web tarayıcısı için tüm bu yetenekler zaten uygulanmış ve kullanıcılar tüm bu verileri depolayabiliyorlar.

Gelen Sorular:

chrome senkronizasyon sorunu,

google chrome senkronizasyon iptal,

chrome android senkronizasyon,

chrome senkronizasyon nasıl yapılır,

Tarayıcı tarafından bu veri kaydetmenin avantajları, tanıdık konumlara anında ve hızlıca erişebilmeleri ve aynı zamanda kullanıcı adı şifre gerektiren işlemlerde çok daha hızlı hale getirecektir. Fakat büyük faydalardan başka bir dezavantaj ya da engellilik diyebilirsiniz, tüm veriler sadece belirli bir web tarayıcısını çalıştıran cihazda saklanacaktır. Her yeni cihaz için tüm bu verileri doldurmak gerekiyor. Google Chrome, verilerini aynı tarayıcıyı çalıştıran diğer cihazlarla aynı tarihe kadar paylaşamamaktaydı, ancak şimdi geliştiriciler, tüm verileri seçtiğiniz birden fazla cihazla senkronize eden işlevi eklediler. Bu makalede, Google Chrome’da bu Senkronizasyon veri işlevini kullanma yöntemini size anlatacağız.

Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

Yöntem oldukça basit ve bu işlem için bir eklenti kullanmanız gerekmiyor. Makalemizde yer alan adımları takip ederek basitçe bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Google Chrome Verilerini Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir Adımları:

1 Buradaki süreç, verileri Chrome Tarayıcı’ya bağlı Google Hesabı üzerinden paylaşacağız. Bu hesabın hem paylaşım cihazlarında hem de veri senkronizasyonu gerçekleşebilmesi için oturum açması gerekecektir. Dolayısıyla, her şeyden önce , cihazla bağlantılı Google hesabının olması gerekmekte. Google Chrome tarayıcısıı açın ve ardından Ayarlar seçeneğine tıklayın . Bu seçenek, genellikle üst menü çubuğuna yerleştirilen Üç nokta menüsü altında bulunabilir.

Google Chrome Verilerini Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

2 Google Chrome Tarayıcısının içindeki Ayarlar sayfasındayken, Chrome’a ​​Giriş Yap adlı seçeneğin burada bulunacağını fark edeceğiniz Kişiler bölümünü aramanız gerekir. Tarayıcı verilerinizi Google hesabıyla bağlayabilmeniz için bu seçeneği tıklamalısınız. Tarayıcı yalnızca bu hesabı desteklediğinden, yalnızca Google Hesabı verilerini doldurduğunuzdan ve diğer Hesap kimlik bilgilerini doldurmadığınızdan emin olun.

Google Chrome Verilerini Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir

3 Bu, verilerin senkronize edilmesinin, paylaşılacak veri türü veya ona erişebileceğiniz cihazlar hakkında size bilgi vereceği gibi çeşitli yönlerini bilmenizi sağlayacaktır. Sadece bu açılır pencereleri atlayın. Senkronizasyonun davranışını özelleştirmek isterseniz, onay kutusunu “Chrome senkronizasyonunu yönet ve kişiselleştirmeyi ayarla” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Tüm değişikliklerinizi yaptıktan sonra “ Tamam, anladım ” düğmesini seçin! Tüm ayarları daha sonra kolayca değiştirebildiğiniz için burada yapılan değişikliklerden endişelenmeyin.

4 Senkronizasyon verileriniz yüklendi veya yerleşti. Diğer cihazlarda senkronize edilmiş verileri kullanmanız gerektiğinde, Chrome tarayıcısını açıp Google Hesabında oturum açmanız yeterlidir. Senkronize edilmiş verileri kullanmanız veya herhangi bir veriyi indirmeniz istenecektir!

Son olarak, işlevin çalışma yönteminin, Google Chrome verilerini Birden çok cihazda paylaşmanızı veya senkronize etmenizi sağlar. Bu özellik, iş kullanıcılarının birçoğunun birden fazla cihaz üzerinde çalışması gerektiğinde verilerini saklaması için son derece gerekli olduğu için daha uzun bir süre önce geçmiş olmalıdır. Hiç kimse çok fazla şifreyi veya web adresini hatırlayamadığından, farklı cihazlarda sayfalara erişimini zorlaştırabilemekte. Google Chrome’un senkronizasyon özelliği bu sorunu kalıcı olarak giderecektir.

Ayrıca Bakınız: Google Chrome Gece Modu Nasıl Kullanılır

Umarım Chrome Verileri Birden Fazla Cihazda Nasıl Senkronize Edilir beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Şerif DABAĞOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.