Google Play Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası için hazırladığımız %100 Çözüm Yolları.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil [Çözümü] 2019

Google Play cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası çözümü için hazırladığımız makale ile pubg gibi istediğiniz uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Genellikle, hepimiz akıllı telefonumuzda yeni uygulamalar denemeyi seviyoruz. Ancak bazen bir uygulama yüklerken, bir ‘Cihazınız Sürümle Uyumlu Değil‘ hatası alıyoruz. Dolayısıyla, yeni bir oyun veya uygulama indirmek istiyorsanız ve uygulama cihazınızla uyumlu değilse, isteklerinizi bırakmanıza gerek kalmaz. Burada hata mesajını düzeltmek için en iyi 4 yöntemi paylaştık.

Yakınlarımıza bakarsak, her tarafta bir Android akıllı telefon bulacağız. Şu anda milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan en popüler mobil işletim sistemidir. Bu popülerliğin arkasındaki Android’in sebebi platformun kendisine dayanıyor. Mobil işletim sistemi, kullanıcılara sonsuz özelleştirme seçenekleri sunar.

Sadece Android’in Google Play Store’una kısa bir göz atın; hemen hemen her farklı amaç için uygulama bulacaksınız. Telefonumda, yeni uygulamalar ve oyunlar denemeyi severim, ancak bazen bir uygulama yüklerken, bir ‘cihazı bu sürümle uyumlu değil hatası‘ alıyorum.

Aslında bu bir hata değil, ancak cihazınızın o uygulamayı çalıştırmaması gerektiğini söyleyen bir mesajdı. Bazen, uygulama ya da oyun desteklense bile kullanıcılar mesajı görebilir. Bu nedenle, bu yazıda, ‘play store cihazınız bu sürümle uyumlu değil‘ hata mesajından kurtulmak için birkaç en iyi yöntemi paylaşacağız.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil

Dolayısıyla, yeni bir oyun veya uygulama indirmek istiyorsanız ve uygulama cihazınızla uyumlu değilse, isteklerinizi bırakmanıza gerek kalmaz. Cihazınız sürümle uyumlu değil ’hata mesajını düzeltmek için aşağıda verilen en iyi birkaç yöntemden bazılarına göz atın.

Play Store Önbelleğini Temizleme

Google Play Store’daki cihazınız bu sürümle uyumlu değil hata mesajını düzeltmek için Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizlememiz gerekir. Google Play Store önbelleğini temizlemek için, aşağıda verilen basit adımlardan bazılarını izleyin.

 • Öncelikle, Android’inizin Uygulamalar çekmecesini açın ve Ayarlar‘a gidin.
 • Ayarlar’da “Uygulamalar” ı bulun
 • Şimdi, yüklü uygulamalar listesinde Google Play Store‘u bulun.
 • Google Play Store’a dokunun ve Önbellek ve Verileri temizleyin.

İşte bu, bitti! Şimdi, “Cihazınız sürümle uyumlu değil” hata mesajını düzeltmek için yeniden başlatmanız gerekir.

Play Store Güncellemelerini Kaldırın

Yukarıda belirtilen yöntem sonunuzu çözmediyse, Play Store güncellemelerini kaldırmanız gerekir. Play Store güncellemelerini kaldırmak için, aşağıda listelenen basit adımların bazılarını izleyin.

 • Her şeyden önce, Android akıllı telefonunuzun Uygulama Listesini açın.
 • Bir sonraki adımda, Ayarlar > Uygulamalar bölümüne gidin
 • Uygulamalar’da ‘Google Play Store’ öğesini bulun.
 • Şimdi, ‘Güncellemeleri Kaldır’ butonuna dokunmanız gerekir.

İşte bu, bitti! Bu, tüm güncellemeleri Google Play Store’dan kaldıracak. Cihazınızdaki ‘cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası çözümü için akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Google Play Hizmetleri Güncellemelerini Kaldırma

Hala çözüme ulaşamadıysanız tıpkı Google Play Store’da olduğu gibi Google Play Hizmetleri güncellemelerini de kaldırmanız gerekir. Google Play Hizmetlerini kaldırmak için, aşağıda listelenen basit adımların bazılarını izleyin.

 • Her şeyden önce, cihazınızın uygulama çekmecesini açın.
 • Şimdi ayarları açın ve ‘Uygulamalar’a dokunun.
 • Şimdi tüm yüklü uygulamaların listesini göreceksiniz. Orada ‘Google Play Servisleri‘ seçeneğini bulmanız gerekiyor
 • Şimdi “Güncellemeleri Kaldır ’seçeneğine tıklamanız gerekir.

İşte bu, bitti! Cihazınız sürümle uyumlu değil hata mesajını düzeltmek için Google Play Store güncellemelerini bu şekilde kaldırabilirsiniz.

Market Helper App Kullan (Root Gerekli)

Rootlu bir Android cihazınız varsa Market Helper uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama temelde kullanıcıların telefon modelini değiştirmesine izin veriyor. Cihazınız sürümle uyumlu değil hata mesajını düzeltmek için Market Helper’ı nasıl kullanabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Öncelikle, Android akıllı telefonunuza Market Helper Apk‘ı indirin.

İndirdikten sonra, Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar bölümüne gidin. Oradan Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini etkinleştirin ve Market Helper App uygulamasını yükleyin.

Kurulduktan sonra Uygulamalar Listesinden uygulamayı açın. Aşağıdakine benzer bir arayüz göreceksiniz. Buradan Telefon modelini ve operatörünü değiştirebilirsiniz.

İşte bu, bitti! Cihaz bilgilerini değiştirdikten sonra, Google Play Store’a gidin ve uygulamayı veya oyunu indirin.

Play Store Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil

Dolayısıyla, Cihazınızı Google Play Store’daki sürümle uyumlu değildir. Cihazı düzeltmek için başka bir çalışma yöntemi biliyorsanız, Google Play Store’dan uyumlu değildir, aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.