Facebook Giriş Yapamıyorum ve Facebook Giriş Sorunu için Yapmanız Gerekenler.

Facebook Giriş Yapamıyorum Neden?

Facebook giriş problemi? Facebook giriş yapamıyorum? İşte Facebook giriş sorunu çözecek ve facebook’a erişmenizi sağlayacak rehber.

Facebook giriş problemi ile karşılaştığınız durumlar var. Giriş sayfası görünür, Facebook hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girip “Giriş Yap” butonuna tıklıyorsunuz. Bundan sonra, sayfa beyaza dönüyor ve sonsuza kadar yükleniyor da kalıyor. Yada bir resim bir paylaşım bir hikaye eklemek istiyorsunuz. Yükleme ekranı sürekli dönüp duruyor.

Facebook giriş sayfasına erişemiyorsunuz veya Facebook ana sayfası hiçbir zaman tam olarak yüklenmiyor. Böyle durumlarda ne yapmalısınız?

İşte bu makale Facebook giriş sorunu çözecek için bir adım adım kılavuzdur ve Facebook hesabınıza giriş yapabildiğiniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurabildiğiniz, Facebook kişilerinizle sohbet edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Şimdi facebook a giriş yapamıyorum sorununu inceleyelim.

Facebook Giriş Yapamıyorum

İlk yapmanız gereken şey Facebook‘un herkes için mi yoksa sadece sizin için mi olduğunu kontrol etmek omalıdır.

https://downforeveryoneorjustme.com/ adresine gidin ve metin kutusuna facebook.com yazın. Bu siteyi kullanarak Facebook.com‘un başkaları için kapalı olup olmadığını veya Facebook giriş sayfasına erişemeyen siz olduğunuzu öğrenebileceksiniz.

Facebook Giriş Yapamıyorum Sorunu İçin Gelen Test Sayfası
Facebook a Giriş Yapamıyorum Sorun Testi

Facebook.com‘un herkes için kapalı olduğu gösterildi ise, burada yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Geliştiriciler bir şeyi güncelliyor olabilir ya da Facebook sunucuları zamanlanmış bakımda. Güncellemeler yayına girene kadar bir süre bekleyin ve yarım saat sonra tekrar deneyin.

Facebook.com’un yalnızca herkesin Facebook’u normal bir şekilde kullanabilmesi için sizin için uygun olmadığı gösteriliyorsa, bilgisayarınızın ağ tercihlerini, Güvenlik Duvarı ve Windows’un ana bilgisayar dosyasını kontrol etmeniz gerekir.

Host Dosyasını Kontrol Etme

Windows’un Hosts Dosyası, belirli web sitelerinin bilgisayarınızda açılmasını engellemek için kullanılabilir. Bilgisayarınızı diğer aile üyeleriyle, meslektaşlarınızla veya arkadaşlarınızla paylaşırsanız, bazılarının sizinle şaka veya püf noktası oynaması ihtimali vardır. Paylaşılan kullanıcılardan birinin, Windows Hosts denetimlerini veya Windows Ebeveyn denetimlerini kullanarak Facebook.com giriş sayfasını bilerek engellemiş olabilir.

Windows Gezgini’ni açın ve C:\Windows\System32\drivers\etc bölümüne girin “Hosts” dosyasına çift tıklayın ve Not Defteri ile açın. Aşağıdaki gibi bir şey göreceksiniz:

Facebook Giriş Yapamıyorum Sorunu için Hosts Dosyasını Kontrol Etme

Aşağıda gösterildiği gibi bir giriş bulursanız, Facebook giriş sayfasına erişemezsiniz. Yukarıdaki satırları silin, hosts dosyasını kaydedin ve geçip geçemeyeceğinizi görmek için Facebook giriş sayfasını yenileyin.

Facebook giriş sayfasını ofisten veya kurumsal ağ bağlantısından açmaya çalışıyorsanız, ofis yönetiminin zaten Facebook’a erişimi engellemiş olma ihtimali vardır.

Facebook Giriş Sorunu ile ilgili Diğer Sorunlar

Facebook girişi ile ilgili karşılaşabileceğiniz diğer problemler de olabilir. Örneğin: Facebook’ta oturum açmak için hangi e-posta adresini kullandığımı hatırlamıyorum?

Facebook’ta bir kullanıcı adı kaydettiyseniz, kullanıcı adını ve şifreyi kullanarak giriş yapmayı deneyin. Facebook kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız, güvenilir arkadaşlarınızdan Facebook profilinizle ilişkili e-posta adresini bulmasını isteyin. Bu, arkadaşlarınız Facebook profil sayfanıza göz atıp “Bilgi” sekmesine geçerse elde edilebilir. Yada Facebook Girişi Onay Kodu Gelmiyor makalemizi öncelikle inceleyin.

Facebook Yardım Merkezi, Facebook giriş sayfasının karşılaştığı sorunlarla ilgili ayrıntılı bir soru ve cevap listesine sahiptir. Yardım merkezi konusuna buradan göz atmanızda fayda var. Bu makale Facebook Giriş Yapamıyorum Neden sorunuza yanıt olmuştur. Aklınıza takılan bir durum varsa yorumlarda belirtin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

4 yorumlar

  1. Facebok gırış yapıyorum baglantı hatası dıyor

  2. Facebook hesabımı başkası kulanıyor ben giriş yapamiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.