Windows 10 Güncelleme Kapatma için yapmanız gereken işleme adımlarını paylaşıyoruz.

Windows 10 Güncelleme Kapatma 2019

Windows 10 Güncelleme Kapatma adımları paylaşıyoruz. Çünkü her bilgisayarın donanımı aynı olmayacağından otomatik güncelleme oluyor.

Microsoft Windows‘un en son sürümü olan Windows 10, Microsoft yeni güncelleştirmeler yayımladığında otomatik olarak güncellenecek şekilde ayarlanmıştır. Ancak, bir son kullanıcı olarak, bazı güncellemelerin hemen yüklenmesini istemeyebilirsiniz. Bu gibi zamanlarda, Windows 10’da otomatik güncelleştirmelerin nasıl kapatılacağını bilmek iyi olur.

Tüketiciler için iki Windows 10 sürümü bulunmaktadır: Windows 10 Home ve Windows 10 Professional.

Windows 10 Güncelleme Kapatma Adımları

Sahip olduğunuz Windows 10 Sürümü’ne bağlı olarak, Windows 10’un istediği zaman güncellenmesini engellemek için az ya da çok seçeneğiniz olabilir. Neyse ki, Windows 10 Home’un bile windows 10 güncelleme kapatma yolu var.

Windows 10 Güncelleme Servisi Nasıl Durdurulur

DİKKAT: Bu adımlar hem Windows 10 Home hem de Professional için geçerlidir. Her ikisinde de, Windows Güncelleştirmeleri’ni tamamen devre dışı bırakacaktır. Uygulamak istediğiniz bir güncelleme olduğunda bu değişiklikleri geri almanız gerekir!

Windows hizmetlerini başlatmak için Windows+R tuşlarına basın. Çalıştır penceresi açıldığında, “services.msc” yazın ve Tamam‘ı tıklayın.

Servisler penceresi açıldığında, Windows Update‘i bulup seçin, ardından servisi durdurmak için Durdur simgesini seçin.

Hizmet durduktan sonra, Windows Update’e sağ tıklayın ve Özellikler‘i seçin.

Windows 10 Güncelleme Kapatma için yapmanız gereken işleme adımlarını paylaşıyoruz.

Özellikler penceresinde, Başlangıç türü açılır menüsünü ve ardından Devre Dışı‘nı seçin. Uygula‘yı ve ardından Tamam‘ı tıklayı.

Hizmetler penceresinden çıkın ve Windows 10 cihazınızın güncellemelerinin keyfini çıkarın.

Güncelleme Ayarlarını Kullanarak Windows 10 Güncelleme Kapatma

Windows 10 Professional’a sahipseniz, güncelleştirmeleri ertelemek veya tamamen duraklatmak için Windows Update ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Başlat menüsünü açın ve Windows Update‘i başlatın.

Windows 10 Güncelleme Kapatma için yapmanız gereken işleme adımlarını paylaşıyoruz.

Gelişmiş Seçenekler‘i seçin.

Güncellemeleri duraklatmak için Güncellemeleri Duraklat geçiş anahtarını Açık olarak ayarlayın; güncellemeler duraklatılır.

Windows 10 Güncelleme Kapatma için yapmanız gereken işleme adımlarını paylaşıyoruz.

Not: Bu ayar yalnızca 35 gün boyunca güncellemeleri geçici olarak devre dışı bırakır. Sayımın başlaması için Güncellemeleri Duraklat‘ı kapatmanız ve yeniden açmanız gerekir.

Not: Özellik güncellemeleri 365 güne kadar ertelenebilir, kalite güncellemeleri 30 güne kadar ertelenebilir.

Güncellemeleri geçici olarak devre dışı bırakılmış bir Windows 10 cihazının keyfini çıkarın. Değişiklikleri geri almak için, Windows Update ayarlarınıza gidin ve erteleme günlerinin 0 olarak ayarlandığından ve servis kanalının Yarı Yıllık Kanal (Hedeflenmiş) olarak ayarlandığından emin olun.

Yukarıda Windows 10 güncelleme kapatma adımları hakkında bilgi paylaştık. sorun yaşamanız yada sormak istediğiniz bir konu olursa yorumlarda iletebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.