PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Dizüstü Bilgisayar Nasıl Temizlenir
Dizüstü Bilgisayar Nasıl Temizlenir Tüm Detayları

Dizüstü Bilgisayar Nasıl Temizlenir

Dizüstü Bilgisayar Nasıl Temizlenir, havalandırma deliklerini temizleme veya dış yüzeyi silme gibi yolun her adımında size rehberlik edeceğiz.

Bir süre sonra, dizüstü bilgisayarlar kiri, tozu ve her türlü kötü şeyi biriktirmeye başlar. Peki, kir ve toz birikmesinin makinenizin düzgün çalışmasını engelleyebileceğini biliyor muydunuz? Bu yüzden dizüstü bilgisayar temizleme önemlidir.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • İzopropil Alkolu
  • Arıtılmış Su
  • Temizleme Mendilleri
  • Eski Bir Bez
  • Kulak Kürdanı
  • Sıkıştırılmış Hava Spreyi

Başlamadan önce …
Öncelikle dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve fişini duvardan çıkarın. Bu gerekli olmasa da, dizüstü bilgisayarın pilini çıkarırdım.

Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, dizüstü bilgisayarınızın kullanım kılavuzuna başvurmalısınız. Bu önlemler makinenizin kısa devre yapmasını engeller.

Dizüstü Bilgisayar Nasıl Temizlenir

Dış Yüzey Nasıl Temizlenir

Dizüstü bilgisayarınızın dış yüzeyini temizlenmesi oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, nemli bir bezle silmek. Bununla birlikte, kumaş üzerine damıtılmış su ve izopropil alkol karışımı kullanmanızı öneririz. Bu tür bir alkol, dizüstü bilgisayarınıza zarar vermeyecek çünkü herhangi bir kalıntı bırakmaz.

Ekranı Nasıl temizlerim?

Bir ekranın olduğu yerde parmak izi var. Bu noktada sadece bir yaşam gerçeği. Neyse ki, lensli mendil veya mikrofiber bez varsa, sorunun çözülmesi nispeten kolaydır.

Laptop Klavye Temizleme

Yani, yapmak isteyeceğiniz ilk şey, dizüstü bilgisayarınızı ters çevirmek ve iyice sallamak olmalıdır. Bu, klavyenizdeki gevşek kalıntılardan kurtulacaktır. Bir sonraki adım gerçekten ne kadar iyi olmak istediğinize bağlı. Bazı insanlar klavyeyi nemli bir bezle silmekle yetinirler. Diğerleri ise kulak kürdanı gibi cisimle boşluklara kadar temizlemek isterler. Kulak Kürdanı tarafına gidiyorsanız, önce biraz alkol ve su ile ıslatmanızı öneriyoruz.

Havalandırma Delikleri Nasıl Temizlenir

Dizüstü bilgisayarınızın bağlantı noktalarından ve havalandırma deliklerinden de toz ve kiri itebileceğini biliyor muydunuz. Bilgisayarınızı sadece havalandırma delikleri açık olacak bir açıyla dikin. Sıkıştırılmış hava spreyini hava kanallarına ve boşluklara sıkın. Bunu yaparken biraz uzak durun.

Soğutma Sistemi Nasıl Temizlenir

Laptop fan temizleme, Tamam, bu biraz zor. Üretici kılavuzuna göz atmanız gerekebilir. Dizüstü bilgisayarınızı açabiliyorsanız (çoğu dizüstü bilgisayara erişilemez), pili çıkarın ve güvenli bir yerde saklayın. Yeniden monte etme zamanı geldiğinde tam olarak vida sayısını takip ettiğinizden emin olun. Ardından, fan kanatlarını ve ısı alıcılarını kuru bir kulak kürdanı ile temizleye bilirsiniz. Bu, iyi miktarda toz ve kir çıkarmalıdır.

Bir laptop nasıl temizlenir yukarıdaki adımlarla öğrenilebilir. Çok basit bir bilgi olsada bazı kişilerden gelen sorular üzerine hazırlanmış bu makaleyi umarım beğenirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.