PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
20 Kasım 2018 Salı 01:50
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Flash Belleğimi Biçimlendirirken Hata Oluşuyor Ne Yapmalıyım
flash-bellegimi-bicimlendirirken-hata-olusuyor-ne-yapmaliyim

Flash Belleğimi Biçimlendirirken Hata Oluşuyor Ne Yapmalıyım

Flash Belleğimi Biçimlendirirken Hata Oluşuyor Ne Yapmalıyım. Bu sorunu nasıl çözerim resimli bir şekilde anlattık şimdi sorunu çözelim.

Flash belleğinizi biçimlendirme sırasında windows biçimlendirmeyi başaramadı gibi bir hata alıyorsanız yapmanız gerekenler

 

Flash Belleğimi Biçimlendirirken Hata Oluşuyor Ne Yapmalıyım

Bilgisayarım’ a çift tıklayın,USB Belleğinizi gösteren Sürücüye sağ tıklayın,Özellikleri seçip “Donanım” sekmesine tıklayın,O pencerede USB Belleğinizi seçerek Özellikleri tıklayın,İlkeler sekmesini seçin,Performans için en iyi duruma getir” kısmını seçip TAMAM deyin.

 

Bu işlemlerden sonra USB belleğinize sağ tıklayıp “Biçimlendir” seçtiğiniz zaman NTFS seçeneği de eklenmiş olur.Bilgisayarıma tıklayın ,USB Belleğinize sağ tıklayın ve Biçimlendir seçeneğini seçin.Karşınıza çıkan seçeneklerdenDosya Sistemi aşağı inen menüsünden NTFS dosya sistemini seçerek Başlat butonuna tıklayın.İşlem bittiğinde USB Belleğiniz NTFS ile formatlanmış olacaktır.

 

Diğer bir yolu ise şu şekildedir;Başlat,Çalıştır (çalıştır yoksa, windows tuşu + r),Cmd,Diskpart,List disk,Select disk 1 (buradaki numara değişebilir, o yüzden list disk komutunda hangisi flash’ın ise onu seç, genelde 1 olur,Clean,Create partition primary,Select partition ,Active,Assign yaptığınızda format penceresi çıkar burdan flash diskinize format atabilirsiniz.

Was this post helpful?
Let us know if you liked the post. That’s the only way we can improve.
Yes0
No0
Powered by Devhats

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Conhost.exe Nedir ve Conhost.exe Virüs mü?

Conhost.exe Nedir ve Conhost.exe Virüs mü?

Conhost.exe çok fazla CPU ve bellek kaynağı tüketiyor ve sisteminizi yavaşlatıyor mu? Conhost.exe Nedir ve Conhost.exe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.