Gecmise Yonelik Uydu Goruntuleri (00)

Geçmişe Yönelik Google Uydu Görüntüleri

Herkese merhaba, Bugün teknoloji ve güncel haber dışında farklı bir konuda bilgi paylaşımında bulunacağım. Geçmişe Yönelik Google Uydu Görüntüleri Konuyu çok sevdiğim Hakan Hocam için hazırlıyorum 🙂 Sizinde işinize yarayacağına inanıyorum. Eski uydu görüntüleri.

Geçmişe Yönelik Google Uydu Görüntüleri

Öncelikle http://world.time.com/timelapse adresine giriş yapıyoruz.

Sayfa açıldığında EXPLORE THE WORLD seçeneğine tıklıyoruz.

Gecmise Yonelik Uydu Goruntuleri (01)

 

Karşımıza gelen ekranda Type Location Here bölümüne tıklıyoruz.

 Gecmise Yonelik Uydu Goruntuleri (02)

 

Bu alana Dünyanın herhangi bir yerini yazabilirsiniz. ben örnek olarak İstanbul yazıyorum. Akabinde Enter tuşlanabilir yada Büyülteç simgesine tıklayabilirsiniz.

Gecmise Yonelik Uydu Goruntuleri (03)

 

Adres bulunduğunda sayfa otomatik olarak ilgili konuma gider ve son 28 yıllık uydu görüntülerini aktarmaya başlar. Bu aktarmayı önce durdurun yükleme hızlı olsun ve ne gördüğümüze bakabilelim.

Gecmise Yonelik Uydu Goruntuleri (04)

 

Yukarıdaki OK un gösterdiği butonlar ile yaklaştırma uzaklaştırma yapabilir, Aşağıdaki OK un gösterdiği kısımdan ise son 28 yıl içinde geçiş yapabilirsiniz.

Gecmise Yonelik Uydu Goruntuleri (05)

 

Herkese kolay gelsin.

istanbul Uydu Görüntüleri, Türkiye Uydu Görüntüleri, 1977 İstanbul Uydu, 1988 İstanbul Uydu, 1999 İstanbul Uydu, 2009 İstanbul Uydu, Geçmiş Google Uydu Görüntüleri

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

13 yorumlar

 1. Nedim Çakalgöz

  1 Ekim 2017 tarihinde Bursa’da yaralamalı trafik kazasına karıştım, suçun ben de olmadığını mahkemede kanıtlamak için uydudan yüksek çözünürlüklü video görüntü talep edebileceğim, temin edebileceğim bir yer yöntem vb. var mı? Yardımcı olursanız sevinirim tşk.

 2. sivas yıldızeli derköy köyüne ait 2000 ve 20006 arası görüntülere ihtiyacımız var yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba,

   Explore the World seçeneğini tıkladıktan sonra arama yerine “yıldızeli derköy” yazıp arattığınızda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

   Yıldızeli / Derköy

 3. elazig aşağı demitaş köyünün 1990 yılı uydu görüntüsüne ihtiyacim var

  • Merhaba, Var ama görüntü çözünürlüğü çok kötü. Bu tür veri tabanları genelde daha çok ilgi gören yerlerin görüntü kalitesini yüksek tutuyor. Kontrol ettiğim kadarıyla 1988’de ki görüntü daha iyi.

   Umarım işinizi görür.
   Aşağı Demirtaş Köyü 1990

   Aşağı Demirtaş Köyü 1988

 4. celile ataman

  tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.