Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma, Windows 8’de Açılış Şifresini Kaldırmak isteyenler için bugün bir doküman hazırladık. Çok basit bir kaç işlemle artık bilgisayarınızın açılışında şifre sorulmasını kapatabilirsiniz.

NOT: Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınızın açılış şifresini bilmeniz gerekiyor. Açılış parolasını kapatmak için şifre ister ancak tekrar aktif etmek için istemez.

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Aşağıdaki sunumda parolanın nasıl kaldırıldığını öğrenebilirsiniz. Sunum İnternet Explorer’da çalışmaya bilir bu nedenle YouTube videosu olarak da ekledim. İki görüntüde aynıdır.

İşlemleri farklı bir yolla da yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Win + R tuşuna basarak Çalıştır komutunu açabilir. Ardından “netplwiz” yazarak ilgili ekranı açabilirsiniz.

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

windows 8, windows 8 parola kaldırma, parola, windows 8 açılış parola kaldırma, windows 8 giriş parola kaldırma, windows 8 oturum açma parolasını kaldırma, windows 8 şifre kaldırma, şifre, windows 8 açılış şifre kaldırma, windows 8 giriş şifre kaldırma, windows 8 oturum açma şifresini kaldırma,

Ayrıca Bakınız:  Windows 11'de Google Play Store Nasıl Çalıştırılır

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

7 yorumlar

  1. Ben bunu yaptım ama yanlış bir şekilde yaptım sanırım.Netpwliz i kaldırdım ama artık girerken pc me homegrupuser şifresi istiyo sanırım administratoru yanlış yaptım bilgisayarımda hiçbir işlemi gerçekleştiremiyorum.Yönetici hesabıma nasıl bağlanıcam ACİL YARDIM EDİN BANA LÜTFEEEEEEEEEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. güçlü durak

    Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.