AnaSayfa / Blog / Android Destek / Gizli Mod Verilerini Şifreleme
Gizli Mod Verilerini Şifreleme

Gizli Mod Verilerini Şifreleme

Gizli Mod Verilerini Şifreleme, gizli mod bile güvenli bir şey olmadığından, bir şifre ile Özel Taramayı Güvenli Hale Getirmek için yöntem paylaşacağız.

Android’in özel tarayıcılarında sitelere göz atarken güvende olduğunuzdan emin olmak için. Gizli Mod Güvenliği altında bir şifre oluşturarak verilerinizin tarama verilerinizin güvende olması için sizleri bilgilendireceğiz.

İnterneti, web sitelerini ve diğer portalları iş amaçlı, özel amaçlarla, vb. taramak için tarayıcınız kullanıyor olabilirsiniz. Ve sahip olmak isteyebileceğiniz en büyük şey, internette aradığınız şeyleri kimseye bilmemektir. Büyük tarayıcılarda özel göz atma modu sizin için bir seçenek olabilir, ancak geçmişe ait veriler kaydedilmez. Göz atma geçmişinizin, yer işaretlerinizin ve ileride kullanabileceğiniz çeşitli bağlantıların verilerini saklamak isteyebilirsiniz. Ancak yine de her zaman gizli kalmasını sağlamak için cihazınızdaki göz atma işleminin şifrelenmesiyle yapışabilirsiniz.  Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanmanız durumunda bu gerçekten çok kolay. Bu makalede, Android cihazınızda özel göz atma işleminizi bir parola ile güvenli hale getirmenin hızlı ve basit bir yolunu yazdık. Bu yöntem herhangi bir normal kullanıcı tarafından uygulanabilir. Bu bilgileri okumakla ilgileniyorsanız veya kullanımınız için yararlı buluyorsanız, lütfen okuyun. Bu yazının ana bölümünde aşağıda verilen tüm uygun bilgiler yer almaktadır. Konuyla ilgili tüm bilgileri elde edebilmek için sayfanın sonuna kadar okumayı unutmayın.

Gizli Mod Verilerini Şifreleme

Mevcut ağda bulunan güvenlik kusurlarının neler olduğunu ve birilerinin tarama geçmişinize nasıl girip neye ihtiyaç duyduğunu daha iyi anlayabiliyorum. Bu yüzden yeni şeyler ve teknolojiyi araştırmaya devam ediyorum. Son zamanlarda özel taramalarımızda ne kadar güvenli olduğumuz konu üzerinde çalışıyordum. Özel göz atmanın bile doğrudan erişilebiliyorsa güvenli olmadığını bilebiliyorum. Herkes, kimseyle paylaşmak istemeyeceğiniz şeylere erişebilir. Bu yüzden durmak için basit bir yol buldum, bu özel taramada şifre korumasıdır, bu da birinin bir şeylere doğrudan erişmesini zorlaştırır. Bu yüzden yöntemi sizlerle paylaşıyorum, böylece bunu uygulayabilirsiniz.

Özel Taramayı Güvenli Hale Getirmek

1. Adım: Her şeyden önce Android cihazınızda Samsung İnternet Tarayıcısını indirin ve ardından şifreyi bir sonraki adımda gerçekleştirin. Bu tarayıcıyı zaten cihazınıza yüklüyse, tarayıcıyı şifrelemenin yalnızca en güncel sürümde mevcut olduğundan, uygulamanın güncel olduğundan emin olun.

2. Adım: Samsung tarayıcısını cihaza yükledikten sonra, açın. Cihazınızda başlatılacak olan bu tarayıcının, sol üst köşesinde üç nokta göreceksiniz. Bu ekranda bir seçenekler listesi açılacak.

3. Adım: Ekranda görüntülenen listeden Ayarlar seçeneğine dokunun ve bu sizi tarayıcının tüm ayarlar sayfasına götürecektir. Buradan tarayıcı için tüm mevcut ve olası ayarlar ayarlanabilir.

 

 

4. Adım: Ayarlar sayfasındaki Gizlilik seçeneğine dokunun. Bu, Gizlilik veya özel göz atma ile ilgili ayarların yapılabileceği başka bir sayfaya götürecektir.

5. Adım: Yukarıdaki adımlardan sonra eriştiğiniz sayfada olduğu gibi Gizli Mod Güvenliği adlı bir seçenek olacaktır. Sadece bu seçeneğe dokunun ve ardından Şifre Kullan seçeneğini aktif edin.

6. Adım: Bir dahaki sefere özel göz atma işlemini yapmanız gerektiğinde, gizli modu etkinleştirin ve şifreyi girin, ardından görevlerinizi başlatın. Ve bu, cihazınızın veri ihlaline yol açabilecek doğrudan bilgisayarlardan sizi kurtaracak.

samsung, gizli mod, gizli mod verilerini şifreleme, özel taramayı güvenli hale getire, tarayıcı şifreleme,

Son olarak, bu makaleyi okuduktan sonra, bir Android cihazında özel göz atma işlemini bir parola ile güvenli hale getirmenin yolunu bilmek zorundasınız. Burada verilen tüm bilgiler, herkesin önemli yönlerini kolaylıkla alabileceği şekilde yazılmıştır. Bu makalede verilen bilgileri beğeneceğinizi umuyoruz, eğer öyleyse lütfen başkalarıyla paylaşmayı da deneyin. Ayrıca, bu içerikle ilgili önerilerinizi ve görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak paylaşın. Çalışmalarımızdaki hoşgörünüz bizim için gerçekten minnettar, bizi desteklemeye devam ediyor ve her zaman yeni ve şaşırtıcı bilgilerle geliyoruz. Sonunda ama bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.