itunes 3259 hata kodu, itunes 3259 hatası, itunes 3259 error, itunes 3259 error fix

iTunes 3259 Hatası Çözümü

iTunes 3259 Hatası, Bu iTunes hatasına neden olan basit bir çakışma olabilir yada zor. Ama çözümü için sunulan bilgileri denemelisiniz.

Bilgisayarınızda bir şeyler ters gittiğinde, hızlı bir şekilde düzeltmek isteyebilirsiniz. Ancak iTunes’un bir şeyler yanlış gittiğinde size verdiği hata mesajları çok yardımcı olmaz. Hata al -3259 (akılda kalıcı isim, doğru mu?). iTunes 3259 hata kodu sunduğu mesajlar şunları içerir:

 • “iTunes Store’a bağlanılamadı. Bilinmeyen bir hata oluştu (-3259). Ağ bağlantınızın etkin olduğundan emin olun ve tekrar deneyin”
 • “Müzik indirilirken bir hata oluştu. (-3259)”
 • “iTunes Store’a bağlanılamıyor. Bilinmeyen bir hata oluştu.”

iTunes 3259 Hatası Nedenleri

Genel olarak konuşursak, bilgisayarınızda yüklü olan güvenlik yazılımı iTunes Store’a bağlanmak veya bir iPhone veya iPod ile senkronize etmek gibi şeyler yapmakla uğraşırken, hata -3259 hatası oluşur. Düzinelerce (veya yüzlerce) güvenlik programı vardır ve bunlardan herhangi biri teorik olarak iTunes ile etkileşime girebilir, bu nedenle sorunlara neden olan kesin programları veya özellikleri ayırmak zordur. Bununla birlikte, ortak bir suçlu, iTunes sunucularına bağlantıları engelleyen bir güvenlik duvarıdır.

iTunes 3259 Error Fix

Aşağıdaki adımlar -3259 hatasını düzeltmenize yardımcı olabilir. Her adımdan sonra tekrar iTunes’a bağlanmayı deneyin. Hala hatayı alıyorsanız, sonraki seçeneğe geçin.

 1. Bilgisayarınızın tarih, saat ve saat dilimi ayarlarının doğru olduğundan emin olun. iTunes bu bilgiyi kontrol eder, bu yüzden hatalar sorunlara neden olabilir
 2. Bilgisayarınızın yönetici hesabına giriş yapın. Yönetici hesapları, ayarları değiştirmek ve yazılım yüklemek için bilgisayarınız üzerinde en fazla güce sahip olan hesaplardır. Bilgisayarınızın nasıl kurulduğuna bağlı olarak, oturum açtığınız kullanıcı hesabı bu güce sahip olmayabilir.
 3. Her yeni sürümde önemli hata düzeltmeleri bulunduğundan, iTunes ile uyumlu olan en yeni iTunes sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 4. Bilgisayarınızla çalışan Mac OS veya Windows’un en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Eğer değilseniz, Mac’inizi güncelleyin veya Windows PC’nizi güncelleyin.
 5. Bilgisayarınızda yüklü olan güvenlik yazılımının en son sürüm olduğunu kontrol edin. Güvenlik yazılımı antivirüs ve güvenlik duvarı gibi şeyler içerir. En güncel değilse yazılımı güncelleyin.
 6. İnternet bağlantınızın düzgün çalıştığını kontrol edin.
 7. İnternet bağlantınız iyi ise, Apple sunucularına bağlantıların engellenmediğinden emin olmak için hosts dosyanızı kontrol edin. Bu biraz teknik, bu yüzden komut satırı gibi şeylerle rahat değilseniz (ya da ne olduğunu bile bilmiyorum), bilen birine sorun.
 8. Sorunu çözüp çözmediğini görmek için güvenlik yazılımınızı devre dışı bırakmayı veya kaldırmayı deneyin. Soruna neden olan şeyleri ayırmak için bunları tek tek test edin. Birden fazla güvenlik paketiniz varsa, tümünü kaldırın veya devre dışı bırakın. Güvenlik yazılımı kapalıyken hata giderilirse, atılacak birkaç adım vardır. Öncelikle, sorunu çözmek için güvenlik duvarınızı kapattıysanız, Apple’ın iTunes için gerekli olan bağlantı noktalarını ve servislerini inceleyin. Bağlantılara izin vermek için güvenlik duvarı yapılandırmanıza kurallar ekleyin. Sorunlu yazılım başka bir güvenlik aracıysa, yazılımı sorunu çözmenize yardımcı olacak şekilde yapan şirkete başvurun.
 9. Bu adımlardan hiçbiri sorunu çözmezse daha ayrıntılı yardım almak için Apple ile iletişime geçmelisiniz. Yerel Apple Mağazanızın Genius Bar’ında bir randevu ayarlayın veya çevrimiçi Apple Destek birimine başvurun.

iTunes 3259 Hatası ve Çözümü ile ilgili hazırladığımız makalemizi okudunuz. Aklınıza takılan bir şey olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.