Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme

Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme

Düşük ton nedeniyle hatırlatmaları kaçırmayın. Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme için yapmanız gerekenleri açıklıyoruz.

Hatırlatmalar desteklemezse, herhangi bir sanal asistan eksik olabilir. Asistanınıza bir hatırlatma koymasını söylediğinizi hayal edin ve “Üzgünüm, bunu yapamam” diyor. Neyse ki, Google Asistanı diğer harika fonksiyonlarla birlikte bunu destekliyor.

Yapmanız gereken tek şey ‘OK Google Hatırlat Bana‘ ve ardından zaman veya konumla birlikte hatırlatılması gerekenleri takip etmek. Google Asistan, cihazınıza bir bildirim göndererek sizi tam olarak (veya yerde) samimi hale getirir. Bununla birlikte, cihazınızın varsayılan bildirim sesini kullanır; bu genellikle hatırlatmalar gibi önemli şeyler için kullanılmayan düşük bir tondur.

Olurda bir OK Google özelliğinden sıkılır ve kapatmak isterseniz OK Google Nasıl Kapatılır Kaldırılır makalemizde bu bilgilere yer verdik.

Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme

Bu nedenle, Google Assistant hatırlatmalarını birçok kez kaçırdım. Burada, hatırlatıcı hatırlatma sesini nasıl seçtiğiniz herhangi bir sese nasıl değiştireceğinizi anlatacağım, böylece hatırlatmaları kaçırmazsınız.

Hatırlatma Sesini Değiştirme

Başlayalım! Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme için şu adımları izleyin:

  • Cihazınızda Google uygulamasını açın  ve sağ alt köşede bulunan Diğer seçeneğine dokunun.
Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme
Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme – Ayarlar

 

  • Ayarlar ve ardından Bildirimler seçeneğine dokunun.
Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme
Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme – Bildirimler
  • Bildirimler altında, Keşfet üzerine dokunun.
Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme
Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme – Keşfet
  • Öncelik bildirimleri altındaki Zil Sesi seçeneğine dokunun ve istediğiniz bir tonu seçin.

Android 8.0 Oreo ve üstünü çalıştıran cihazlar için Zil Sesi seçeneğini veya Öncelik bildirimlerini bulamazsınız. ‘Hakkında Bildirim Alın’ etiketine sahip olacaksınız. Bunun altındaki Hatırlatıcılar üzerine dokunun. Ardından Ses üzerine dokunun ve istediğiniz bir tonu seçin. Titreşimi de etkinleştirebilirsiniz.

Benzer şekilde, Android 9.0 Pie güncellemesi çalıştıran telefonlardaki diğer kategoriler için bildirimi değiştirebilirsiniz.

Hatırlatmaları Düzenle

Mevcut hatırlatmaları görüntülemek veya düzenlemek için Asistan’a söyleyebilir veya kendiniz kontrol edebilirsiniz. İşte her ikisi için de adımlar.

Asistanı Kullanarak

Bunu yapmak için, Google Asistan’ı başlatın ve hatırlatıcılarınızı göstermesini isteyin. “hatırlatmalarım”, “hatırlatıcılarımı göster”, bir sonraki “hatırlatıcım” vb. gibi komutları kullanabilirsiniz.

Ayarları Kullanarak

Ayarların yardımıyla, önceki ve mevcut tüm hatırlatmalarıızı görüntüleyebilirsiniz. Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme işi tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak oluşturduğunuz hatırlatmaları düzenleyebilirsiniz.

  • Google uygulamasını açın ve altındaki Diğer seçeneğine dokunun.
  • Ayarlar ve ardından Google Asistan‘ın altında bulunan Ayarlar seçeneğine dokunun.
  • Hizmetler sekmesine gidin ve Hatırlatıcılar üzerine dokunun.
  • Burada tüm hatırlatıcıları bulacaksınız. Adını, saatini, sıklığını vb. düzenlemek için herhangi bir hatırlatıcıya dokunun.
  • Bu bölümde ayrıca bir hatırlatmayı da silebilirsiniz.

Sonuç

Evet. Yukarıda Android cihazınızda Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme ve daha önce oluşturulan bir hatırlatmanın nasıl düzenleneceği hakkında bilgi paylaştık.

Hatırlatıcılara ve diğer uygulamalara gelince Google’ın hala daha fazlasını yapması gerekiyor. Tabii, Asistan entegrasyonu önemlidir, ancak bir avuç özelliğe sahip özel bir hatırlatma uygulamasına sahip olmak güzel olurdu. Örneğin, şu anda Asistan, kopya hatırlatmalar, renk kodları, bağlantı desteği ve daha fazlası gibi özelliklerden yoksundur.

Son zamanlarda, Google özel bir görev yönetimi uygulaması başlattı Google Görevler tamamen Google Keep‘ten farklı olduğundan, hatırlatıcıları ayarlamak için bir uygulama olarak karıştırıldı. Ancak, gerçek şu ki, yeni Google Tasks uygulaması hatırlatıcılardan yoksundur ve Google Asistan veya Takvim ile entegre değildir. Umarım bu yıl Google, hatırlatıcılar için özel bir uygulama yayınlar.

Google asistan hatırlatma sesini değiştirme ile ilgili yaşadığınız bir sorun olursa yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.