ok google nasıl kapatılır, ok google deyin kapatma, ok google özelliğini kapatma, ok google kapanmıyor,

Android “OK Google” Nasıl Kapatılır Kaldırılır 2019

Google Asistanı yani OK Google telefonunuzu fiziksel olarak dokunmadan kontrol etmek istediğinizde kullanabileceğiniz kullanışlı bir araçtır. Ancak sesle etkinleşen özellik, söylediğiniz her şeyi almaya devam ederken ve konuşma yaptığınız sözcüklerle ilgili gereksiz güncellemeler veya sorgular ile konuşmalarınızı keserken sorun olabilir. Bu nedenle OK Google Nasıl Kapatılır sorusu ortaya çıkar.

Ayrıca Google’ın söyledikleri her şeyi dinlemesinden ve bir kayıt tutmasından dolayı rahatsızlık duyan kullanıcılar da var. Neyse ki, aşağıdaki basit adımlar Google Assistanı devre dışı bırakmak yani ok google kapatma için kullanılabilir.

OK Google Senden Nasıl Kurtulurum, yoksa ok google kapanmıyor mu söyler misin.

OK Google” olarak da bilinen Google Asistan , çoğu Android telefonunda standart bir özelliktir. Bir hedefe yol tarifi almanıza, yerel bir işletmenin açılış saatlerini öğrenmenize veya sadece sesinizle internet aramaları yapmanıza olanak tanır.

Bu özellik ile etkileşimde bulunmak için “OK Google” ya da “Hey Google” deyin, sonra sorunuzu sorun ya da eller serbest fonksiyonunun keyfini çıkarmak için bir komut verin.

Google’ı nasıl kapatacağınızı bilmek istediğiniz bir zaman gelebilir. Android’de kullanmayla ilgili hatırlamanız gereken önemli bir nokta, OK Google’ı kapattığınız yerde açabilmenizdir. Bu arada Samsung cep telefonlarında kullanılan Bixby uygulamasını ve butonunu kapatma ile ilgili de paylaşımda bulunduk. Kullandığınız cihaz Samsung ise ve Bixby özelliğinden sıkıldıysanız Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır makalemizi inceleyin.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

OK Google Nasıl Kapatılır

Aşağıdaki adımları öğrenin ve kendinizi aşırı düşünmekten kurtarın, “Yeter artık! ‘OK Google‘ı durdurabilir miyim?’

Android Telefonda

OK Google kapatma için Google Asistanın Ayarlarına Gidin.

  1. Telefonunuzun ana ekran düğmesini basılı tutun veya “OK Google” deyin.
  2. Ardından, sağ üstteki Dosya Çekmecesi Simgesine ve ardından Üç Noktalı Menüye dokunun. Oradan Daha Fazlasını seçin. Son olarak Ayarları açın.
  3. Cihaz kategorisine ilerleyin, ardından telefonunuzu seçin.
  4. Ekranın üst kısmındaki Google Asistan bölümünde, mavi sürgüye dokunun ve griye çevirerek Google Asistanınızı kapatın.
  5. OKGoogle’ı nasıl kapatacağınızı bilmek için gerekli tüm adımlar bunlar.
  6. Android’in eski bir sürümünde, OK Google’ı kapatmak için bazı komutlar telefonunuzda gördüğünüzle eşleşmeyebilir.
  7. Onlar yoksa, akıllı telefonunuzu seçin gelen cihazlar yukarıda açıklandığı gibi kategori. Ardından, OK Google Algılama’ya bakın , daha sonra “ istediğiniz zaman OK deyin” seçeneği. Google Asistan’ın çalışmasına izin veren Google ses tanıma özelliklerini kapatmanıza olanak tanır.

Android Smartwatch’ta

Android Watch’ınızda OK Google Nasıl Kapatılır için:

  1. Ayarlar‘a dokunun.
  2. Ardından kişiselleştirmeyi seçin. Oradan, “OK Google Algılama Kapalı” yı seçin.

Bir iPhone’da OK Google’dan Kurtulmak

IOS’taki Google Asistan uygulaması, taleplerinizi sözlü olarak alabilir ve sorularınızı yazmanıza izin verebilir.

Google Asistan’ın Dinlemeyi Durdurmasını Sağlayın

Google Asistan’ın sizi dinlemesini durdurmak istiyorsanız, ancak yine de sorularınızı yazabilmek istiyorsanız, Ayarlar> Google Asistan’a gidin (bir grup aşağı ilerleyin) > Mikrofon> Kapalı konuma getirin.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

iPhone / iPad’de Google Asistanı Silmek

Google Asistan’ı silmek, iOS’taki herhangi bir uygulamayı silmek gibidir. Uygulama simgesinin üzerine bastırın gelen ev ekranında. Tüm uygulamaların kıpırdamaya başlamasını bekleyin. Yaptıklarında, silmek için uygulamanın köşesindeki X simgesine dokunun. Uygulama simgelerini statik yapmak ve telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam etmek için tekrar ana düğmeye basın.

OK Google Nasıl Kapatılır Kaldırılır

Yukarıda ok google kapatma ile ilgili mümkün olduğu kadar detay iletmeye çalıştık. Yapacağınız işlemlerde herhangi bir hata vb bir durum olursa yorumlarda bizimle paylaşın. Mümkünse işlem sonucu iletmeniz bizi mutlu edecektir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.