AnaSayfa / Blog / Android Destek / Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır [Güncel]
Samsung Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır [Güncel]

Samsung telefonunuzdaki Bixby butonu can sıkıcı olabilir. Galaxy telefonunuzda Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır aşağıda açıklanmıştır.

Bixby ile önceden yüklenmiş olarak gelen bir Samsung telefonunuz varsa, bunun hakkında karışık hisleriniz olabilir. Belki de bu asistanı, telefonunuzun ayarlarını değiştirme ve uygulamalarınızı kontrol etme kabiliyetinden dolayı hoşunuza gider. Genel olarak Bixby hakkında Samsung Bixby Nasıl Kullanılır makalemizde bilgi paylaştık.

Yine de, başka bir şey yapmaya çalışırken uygulamayı yanlışlıkla başlatmanın ne kadar kolay olduğunu görünce sinirlenirsiniz. İstenmeyen Bixby‘ye olan sıkıntınız, sizin için faydalarından ağır basarsa. Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır öğrenmek için okumaya devam edin.

Bixby tuşu doğrudan ses seviyesi tuşunun altındadır ve sesi kısmaya çalışırken basılmasını kolaylaştırır. Bu konum, insanların Bixby devre dışı bırakmak istemelerinin ana nedenidir. Ne yazık ki, Bixby‘yi kontrol eden fiziksel tuş hiçbir yere gitmiyor. (Ve başka hiçbir şey için kullanamazsınız, ancak yazılımı devre dışı bırakıp butonu işe yaramaz hale getirebilirsiniz.)

Buna ilave olarak OK Google’da Bixby gibi kullanıla bilmektedir. ok google kapatma zamanı da geldi diyorsanız o zaman OK Google Nasıl Kapatılır makalemizi okumanızda fayda var.

Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Samsung Bixby, Samsung kullanıcıları için temel bir uygulama haline getirmeye çalışıyor, bu nedenle Bixby‘i devre dışı bırakmayı kolaylaştırmak istemiyorlar, ancak bunu gerçekleştirmeniz için gerekli adımlarımız var. Bixby devre dışı bırakmak için tek bir çözüm yok ve atlamak için bir ya da iki halka var. Ancak, bazı ayarları değiştirmeniz gereken birkaç farklı yer olmasına rağmen, bu ayarlar hızlı ve kolay değişikliklerdir.

Samsung Hesabı

İşte bir çember. Bixby’yi devre dışı bırakmak için, cihazınızı kurduğunuzda yapmadıysanız, Samsung hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Çıkarma hakkında iki kez düşünmeni istiyorlar.

1. Bixby Tuşuna basın veya telefonunuzun ana ekranında sağa kaydırın.

2. “İleri” ye dokunun.

3. Bixby Voice dilinizi seçin ve İleri‘ye dokunun.

4. “Giriş Yap” seçeneğini seçin.

5. Henüz bir hesabınız yoksa, Samsung hesap bilgilerinizi girin veya bir hesap oluşturun.

Bixby Voice

Bixby asistanının iki ayrı bölümü vardır: Bixby Home ve Bixby Voice.

Voice Özelliği, Bixby tulunu bir telsiz gibi basılı tutup, Bixby’de iş yapmanızı sağlar. Voice’u kapatmak için Home’a erişmeniz gerektiğinden, Bixby Home’u devre dışı bırakmadan önce Voice’u kapatmanız gerekir.

Bixby Voice Nasıl Kapatılır

1. Bixby Tuşuna basın veya Bixby açılana kadar telefonunuzun ana ekranını sağa kaydırın.

2. Üstteki menüde, menü simgesine (üç dikey nokta) dokunun.

3. Ayarlar‘a dokunun.

4. Bixby Voice‘un işaretini kaldırın.

Bixby Home Tuşu

Telefonunuzdaki sesi kısmaya çalışırken uygulamayı açma riskini ortadan kaldırmak için, düğmeye bir kez dokunduğunuzda, şimdi Bixby‘nin başlatılmasını devre dışı bırakmanız gerekir.

Bixby Home Tuşunu Devre Dışı Bırakmak

1. Telefonun yanındaki Bixby tuşuna basın.

2. Üstteki menüden Ayarlar butonuna basın. (bir vitese benziyor.)

3. Bixby tuşunun işaretini kaldırın.

Ana Ekranda Bixby Home

Ana ekranınızın en soluna kaydırdığınızda, Bixby uygulaması açılır. Bu ekranı telefonunuzdan kaldırmak oldukça kolaydır.

Bixby‘yi ortadan kaldırmak istemiyorsanız ve sadece bu düğmeyi devre dışı bırakmak istiyorsanız, bir sonraki adımı atlayın. Bu ekranı aktif bırakırsanız, Bixby‘ye sesinizle veya en soldaki ekrana kaydırarak erişebileceksiniz. Ancak, uygulamanın tamamen devre dışı bırakılmasını istiyorsanız, bu talimatları izleyin.

Bixby Home’u Kaldırmak

1. Ana ekrandan boş bir alanı basılı tutun. Ekranların boyutu küçülecek ve aralarında geçiş yapabileceksiniz.

2. Kaydırma çubuğunu sonuna kadar sola kaydırmak için sağa kaydırın.

3. Bixby Home’u devre dışı bırakmak için tıklayın. Kaydırdığınızda ekran artık telefonunuzda görünmeyecek.

Galaxy Note 9’daki Bixby Lansmanını Değiştirin

Galaxy Note 9’un sahibiyseniz, atlayacağınız diğer halka. Ne yazık ki, Samsung, Galaxy Note 9 kullanıcılarının Bixby devre dışı bırakmak için izin vermiyor. Ancak programı yanlışlıkla başlatmamak için bir yol yarattılar. Başlatma eylemini, sadece bir dokunuş yerine düğmenin iki dokunuşuyla değiştirebilirsiniz. Şimdi düğmeye bir kez basarsanız, Bixby‘i açmaz

Bu düzeltmeyi tamamlamak için 2.0.36.14 veya daha sonraki bir sürümünüz olmalıdır.

1. Bixby Düğmesine basın.

2. Üstteki menüde menü simgesine basın (dikey olarak üst üste üç nokta).

3. Ayarlar’a dokunun.

4. Bixby Key için seçeneği seçin.

5. Bixby’i açmak için iki kez basmanızı gerektiren ayarı değiştirin.

Bixby devre dışı bırakmak üzere tasarlanmış uygulamaları kullanmak veya Action Launcher veya Nova Launcher gibi farklı bir başlatıcı uygulaması seçmek de dahil olmak üzere Bixby uygulamasından kaçınmanın başka yolları da var.

Bixby‘ye ikinci bir şans vermek istediğinize karar verirseniz, yukarıdaki adımları tekrarlayarak ve açma düğmelerini tekrar açarak herhangi bir kısmını veya tamamını geri alabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.