Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu

Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu

Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu nedeniyle kullanılamıyor mu? Android telefonda bu hatayı düzeltmenize yardımcı olacak birkaç çözüm.

Messenger uygulaması Facebook uygulamasının içinde inşa edildi. Ancak, Facebook, Messenger‘ı içinden çıkardı ve bunun için bağımsız bir uygulama oluşturdu. Bu uygulamaya da Facebook Messenger adı verildi. Normal mesajlaşma dışında, sesli görüntülü aramalar, gruplar, çıkartmalar, GIF’ler, hikayeler gibi daha fazlası özellikler içerir.

Bazen Facebook Messenger üzerinden arkadaşına bir mesaj gönderdiğinde, hiç geçmez. Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Hatası sarı başlıkta en üstte görebilirsiniz. Messenger dışında her diğer uygulama normal şekilde çalıştığından burada bir sorun var demektir.

Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu

Endişelenmeye gerek yok. İşte size bu makalede Android cihazınızda Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Başlayalım.

Cihazı Yeniden Başlatın

Klasik bir Türk usulü çözüm. Bizden sonra diğer milletler de kullanmaya başladı. 🙂 Bu ve benzeri ağ sorunlarında denemeniz gereken ilk şey telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Bazen, Facebook Messenger zayıf bir ağ bağlantısından dolayı bu hataya sıkışmıştır. Yeniden başlatma işlemi düzeltmelidir.

Cihazını kapatıp açtınız, ağa yeniden bağlandı ama Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu düzelmediyse o zaman aşağıdaki işlemleri sırayla uygulamaya başlayabilirsiniz.

Önbelleği ve Verileri Temizleyin

Messenger uygulaması için önbelleği temizlemek, uygulamadan çıkmanıza veya mesajlarınızı silmenize neden olmaz. Ancak, verileri temizlerseniz, Messenger’dan çıkacaksınız ve cihazınızdaki Messenger klasöründe indirilen tüm fotoğraflar silinecek. Bu yüzden bu uygulama için verileri temizlemeden önce bir yedeği almak daha iyi olur. Bunu nasıl yapacağım diye soracak olursanız Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme hakkında yazdığımız makaleyi okuyabilirsiniz.

Verileri silmek, mesajlarınızı Facebook hesabınızla veya telefon numaranızla senkronize ettiğiniz için kaldırmaz. Bu yüzden tekrar giriş yaptığınızda, mesajlarınızı geri alacaksınız ve fotoğrafları bir kez daha indirmeniz gerekecek.

Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu için önbelleğini ve verilerini temizlemek için şu adımları izleyin:

 • Cihaz Ayarlar‘ını açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu – Uygulama Yöneticisi
 • Tüm uygulamalar altında, Messenger‘a dokunun.
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu – Messenger
 • Depolama ve ardından Önbelleği Temizle butonuna dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın.
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu – Veri ve Önbellek Temizleme
 • Sorun çözülmediyse Veriyi Temizle butonuna dokunun. Cihazı yeniden başlatın.

Uçak Modunu Etkinleştirin

Uçak Modu, mobil veriler ve Wi-Fi ağı dahil bir cihazdaki her türlü bağlantı servisini kapatır. Uçak Modunu bir süre sonra etkinleştirmek, Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Uçak Modunu etkinleştirmek için Ayarlar ve ardından Ağ ve Internet bölümüne gidin. Ardından Uçak Modunu etkinleştirin. Alternatif olarak, bildirim panelindeki hızlı ayarlardan da etkinleştire bilirsiniz.

Pil Tasarrufunu Devre Dışı Bırakın

Çoğu zaman, bu soruna neden olan cihazınızdaki pil tasarrufu veya iyileştiricidir. Messenger uygulamasını tekrar çalıştırmak için pil tasarrufu modunu devre dışı bırakmanız gerekir. Messenger için ayrı ayrı yapabilirsiniz veya tüm özelliği kapatabilirsiniz. Her iki seçeneği de kontrol edin ve hangisinin sizin için düzelttiğini görün.

Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu için Pil Tasarrufunu Kapatma adımlarını izleyin:

 • Cihaz Ayarlar‘ını açın ve Pil seçeneğine gidin.
 • Burada Pil Tasarrufunu devre dışı bırakın.

Optimizasyonu devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

 • Cihaz Ayarlar‘ını açın ve Pil seçeneğine gidin.
 • Pil Optimizasyonu seçeneğine veya sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Pil kullanımı seçeneğini seçin.
 • Messenger‘a dokunun. Uygulamanın arka planda pili kullanmasına izin verilip verilmediğini kontrol edin. Bunun için Arkaplan kısıtlaması etkinleştirilmelidir. Ardından Pil Optimizasyonu üzerine dokunun.
 • Burada, etkinleştirildiyse Messenger için optimizasyonu kapatın.

Uygulama Tercihlerini Sıfırlayın

Uygulama tercihlerini sıfırlamak, cihazınızdaki verileri de silmez. Uygulama izinlerini, bildirimleri, arka plan veri kısıtlamalarını sıfırlar, devre dışı bırakılan uygulamaları ve diğer şeyleri etkinleştirir.

Uygulama tercihlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 • Cihaz Ayarlar ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu – Uygulama Yöneticisi
 • Tüm Uygulamalar veya Yüklenmiş Uygulamalar altında, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Menüden Uygulama Tercihlerini sıfırla‘yı seçin. Bir Pop-Up alacaksınız. Uygulamaları sıfırla üzerine dokunun.
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu – Seçenekler
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu
Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu – Uygulama Tercihlerini Sıfırlama

Ad Blokeri Kapatın

Cihazınızda yayınlanmış herhangi bir reklam engelleyici var mı? Kapatın ve cihazınızı yeniden başlatın. Ardından Messenger’ı açın. Normal olarak çalışacak. Bu da Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu için çözüm olabilir.

Arka Plan Verilerini Etkinleştirin

Mobil verileriniz düşükse, bazı uygulamalar için arka planda devre dışı bırakarak kullanımını azaltabilirsiniz. Bununla birlikte, bazen bu, uygulamanın düzgün çalışmasını engelleyebilir.

Messenger için arka plan verilerini kontrol etmek ve etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Cihaz Ayarlar ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.
 • Tüm uygulamalar altında, Messenger‘da üzerine dokunun.
 • Veri Kullanımı üzerine dokunun ve Arkaplan verisini etkinleştirin.
 • Bazı telefonlarda, Ayarlamayı Arkaplan verilerini kısıtla adında olacaktır.

Lite Sürümüne Geçin

Sorun devam ederse, Facebook Messenger’ın Lite sürümüne geçin. Ana uygulamaya kıyasla daha az veri tüketen küçük bir uygulama. Özelliklerinin çoğu için daha hızlı mobil veri bağlantısı gerektiren normal sürümlerin aksine, lite sürümü de yavaş bağlantılar üzerinde çalışacaktır.

Bağlantı Sorunlarını Düzeltme

Facebook Messenger Ağ Bekleniyor Sorunu için mükemmel çözümü bulmak biraz zaman alabilir. Ve çözümlerimizin yardımcı olacağını umarız. Messenger birçok özelliğe sahiptir. Bir Facebook hesabı olmadan kullanabilir, arkadaş listenizde olmayan kişilerle sohbet edebilir, SMS görüşmelerinizi görebilir, oyun oynayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca gizli konuşma özelliğini kullanarak süper gizli ve şifreli sohbetler yapabilirsiniz. Tüm bunları özlemeye kim istekli?

Facebook Messenger’ın en sevdiğiniz özelliğini aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.