Yan, Dik veya Ters Videoyu Düzeltmek 2019

Tik Tok ters video çektiniz veya farklı bir cihazla. İzlemesi can sıkıcıdır ve düzeltme gerekir. Ters Videoyu Düzeltmek için çözüm burada.

Okumaktan hoşlanmıyorsanız Ters Videoyu Düzeltmek hazırladığımız videoyu izlemek için Ters Çekilmiş Video Düzeltme bağlantısına tıklayın.

Bu tür sorunlar için kullanıla bilinecek elbette bir çok program vardır. Ama biz en iyi ve ücretsiz olanına bakacağız.  Olay sadece Tik Tok ters video ise TikTok Videolarını Düzenlemek  hakkında yazdığımız makaleyi mutlaka inceleyin. Ters Videoyu Düzeltmek için XP den sonraki işletim sistemlerinde yüklü olarak gelmeyen Windows Temel Parçalarını yükleyerek içerisindeki Movie Maker adlı programla işlerimizi halledeceğiz.

Google kullanarak Movie Maker programını bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Yan, Dik veya Ters Videoyu Düzeltmek Nasıl Yapılır

Movie Maker” kelimesini Google’da aratın. Microsoft arama sonucuna tıklayın ve işletim sisteminize uygun olan sürüm için  yükleme dosyasını indirin.

Yan yada Ters Videoyu Düzeltmek
Ters Video Düzeltme – Moive Maker

Programı indirim kurulumunu gerçekleştirin. Bunları anlatmaya gerek yok. Standart bir program kurulumuzdur. Biz hızlı bir şekilde Ters Videoyu Düzeltmek için yapılması gerekenlere geçelim.

  • Movie Maker’ı Açın.

Programı çtıktan sonra ekranın sağ tarafına tıklayarak düzeltmek istediğimiz videonun konumuna geçip videoyu açıyoruz.

Yan veya Ters Videoyu Düzeltmek
Ters Videoyu Düzeltmek – Moive Maker Dosya Açma
  • Düzenlemek istediğiniz videoyu seçin.

Ters Video Düzeltme

  • Araç çubuğundaki Sağa / Sola Döndür seçeneğini kullanın.

Videomuz açıldıktan sonra Giriş bölümünde yer alan Düzenleme kısmından Sağa / Sola Döndür seçenekleri ile videoyu döndürüyoruz.

Yan Ters Videoyu Düzeltmek

  • Düzenlediğiniz videoyu kaydedin.

Videomuz Döndükten sonra da Filmi Kaydet butonuna tıklayarak videomuzu kaydediyoruz.

Ayrıca Bakınız:  Windows 11'de Google Play Store Nasıl Çalıştırılır
Ters çekilmiş video nasıl düzeltilir.
Ters Video Düzeltme – Video Kaydetme

Hatalı çekilmiş Ters Videoyu Düzeltmek

  • Video dönüştürme işlemi devam ederken herhangi bir işlem yapmayın.

Video kaydetme işlemi tamamlandığında oynatmanız için yeni bir pencere gelecektir. Open butonuna tıklayarak güncel halini görebilirsiniz. Varsa bir hatanız düzeltmek aynı şekilde çok kolay olacaktır.

Ters Videoyu Düzeltmek sanıldığı kadar zor olmasa gerek. Ancak bunu Moive Maker kullanarak yaptığınızda bu kadar basit olur. Ters Video için kullana bileceğiniz bir çok profesyonel program mevcuttur. Önemli olan hangisinin en uygun bütçede ve anlayışta olmadır.

İşlemler Bu kadar. İsterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Soru Sormaktan Videoya yorum yapmaktan çekinmeyin. 🙂

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

3 yorumlar

  1. teşekkürler

  2. Zeki Müren de bizi görecek mi?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.