google chrome a şifre koyma, google chrome şifre koyma resimli anlatım, google chrome açılışa şifre koyma, google chrome şifre koyma, chrome şifre koyma,

Google Chrome Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Google Chrome Şifre Koyma Nasıl Yapılır Bu yöntem, basit bir krom uzantısıyla çalıştığı için çok basit ve kolaydır ve bu sayede, istediğiniz herhangi bir parola ile tarayıcınızın bilgi güvenliğinizi garantiye alabilir PC’nizi başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Chrome sadece size ait olacak ve şifresiz açılmayacak.

Gelen Sorular: 

google chrome a şifre koyma, google chrome şifre koyma resimli anlatım, google chrome açılışa şifre koyma, google chrome şifre koyma, chrome şifre koyma,

Çoğu internet kullanıcısı gibi sizde chrom’un gösterdiği performanstan dolayı memnunsunuz ve bir bilgisayarda kişisel veya ortak kullanım bilgisayarı farketmeksizin internet erişimi için masaüstünde Chrome’u arıyorsunuz. Kişisel kullanım sağladığınız bilgisayarınızı herhangi bir arkadaşınızla veya ailenizle paylaşmak zorundaysanız ve sizde benim gibi açtığınız sayfa düzenini sabit bir düzende kullanmak ve kimsenin sayfalarınıza sizin izniniz olmadan müdahale etmesini istemiyorsanız makalemiz tam da sizin için. Bilgisayarınıza alternatif yükleyebileceğiniz tarayıcılar “Mozilla, Maxthon, Opera” üzerinden istediğiniz gibi Chrome’u size özel kılarak bilgisayarınızı paylaşıma açabileceksiniz.

Google Chrome Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Adım 1.  Her şeyden önce , bilgisayarınızda Google Chrome Tarayıcısının en son sürümünü indirin ve yükleyin . Şimdi Google Chrome tarayıcısında bu bağlantıyı açın.

Adım 2.  Bu konuda size adında uzantıyı bulacaksınız Set password for your browser üzerine tıklayın düğmesini Chrome’a ekle  butonuna tıklayın. Artık Google Chrome’un sürümünü kontrol edecek ve Chrome tarayıcınıza yüklemeye hazır olacak.

Yükleme ekranı geldikten sonra uygulamayı bilgisayarınızda yüklü olan chrome tarayıcısına ekleyin. Eklenti kısayolu tarayıcınızın sağ öst köşesinde göreceksiniz.

Chrome Şifre Koyma

Uygulama seçeneklerine tıkladığınızda sizden şifre girişi sağlamanız gereken bölüm karşınıza gelecektir. Buradan şifrenizi oluşturup kaydet demeniz durumunda o anda sizden bir şifre istemeyecek fakat Chrome’u her açtığınızda belirlediğiniz şifre olmadan tarayıcınız açılmayacaktır.

 

Adım 3. Bu kadar! Chrome artık şifrelendi ve sizden başka kimse bilgisayarınız açık olsa bile Chrome’u kullanamayacak. şimdi tarayıcınızı her başlattığınızda, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi internette gezinmek için bir şifre soracaktır. Yanlış şifre girdiyseniz, Google Chrome otomatik olarak durdurulacak ve kapanacaktır.

Önerdiğimiz bu yazılım kullanım açısından basit olması ve etkinliği nedeniyle tercih ettik. Alternatif kullanım sağlayabileceğiniz buna benzer bir çok Chrome Eklentisi mevcut. Sadece uygulama marketinde arama yapmanız ve güvenilir olduğundan emin olduğunuz herhangi bir yazılımı kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Chrome Otomatik URL Tamamlama Nasıl Kapatılır

Imarım Google Chrome Şifre Koyma Nasıl Yapılır makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Şerif DABAĞOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.