iphone yeniden başlatmaya zorlama, iphone'u yeniden başlatma tuşsuz, iphone'u yeniden başlatma sorunu, iphone x yeniden başlatma sorunu, iphone'u yeniden başlatma

iPhone’u Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır

iPhone Telefon Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır. Bu makalemizde donan kilitlenen iphone telefonu nasıl yeniden başlatacağınızı, yazılı ve görsel olarak anlatacağız. iPhone’u Yeniden Başlatma makalesinde yeniden başlatma sorunu vb durumlarda işinize yarayacaktır. Makalemizi inceleyerek destek alabilirsiniz.

Gelen Sorular:

iphone yeniden başlatmaya zorlama, iphone’u yeniden başlatma tuşsuz, iphone’u yeniden başlatma sorunu, iphone x yeniden başlatma sorunu, iphone’u yeniden başlatma

iPhone’u Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır

iPhone 8 veya Önceki Bir Model Yeniden Başlatma

iPhone’da herhangi bir sebepten dolayı kilitlenme, donma veya benzer sıkıntılar oluşursa (uygulamanın çalışmaması vb.) iphone’ u yeniden başlatma işlemiyle sorununuz düzelebilir. Aygıtınızı yeniden başlatmak için ilgili adımları makalemizi inceleyerek gerçekleştire bilirsiniz.

iPhone 8 veya önceki bir model olan aygıtınızı, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı yeniden başlatmak için,

  • Üst (veya Yan) düğmeyi sürgü görünene kadar basılı tutuyoruz.
  • Sürgüyü sürükleyerek aygıtınızı tamamen kapatınız.
  • Aygıt kapandıktan sonra Üst (veya Yan) düğmeyi Apple logosunu görene kadar basılı tutun.
  • iOS cihazınız açılıp kilit ekranı gösterene kadar birkaç saniye beklemek zorunda kalacaksınız.

İşlemi gerçekleştiremeseniz. iPhone’u Aç/Kapat butonu ile tamamen kapatıyoruz.

  •  (Home) orta tuş ile Aç/Kapat butonuna aynı anda basılı tutuyoruz. ( Yaklaşık on saniye),
  • Ekrana Apple (elma) logosu gelince bastığınız butonları bırakıyoruz.
  • iOS cihazınız açılıp kilit ekranı gösterene kadar birkaç saniye beklemek zorunda kalacaksınız.

iPhone X Yeniden Başlatma

iPhone modellerinde bulunan Home tuşu, iPhone X‘de her zamanki yerini bulamadı. Pek çok kullanıcı, Home tuşu ile yapılan birçok işlemi nasıl yapacakları konusunda biraz şaşkınlık yaşıyor. Bu işlemler arasında en çok merak edileni ise iPhone x’i yeniden başlatma işlemini nasıl yapacakları,

Yeniden başlatmak için kullanılacak yöntem basit ve kısadır. Yapılması gereken şey Yan Düğme bulunan tuş ile solda bulunan Ses aç/Kısma tuşuna ekranda apple logosu görünene dek basılı tutmaktır. Erken bırakma durumunda telefon kendini kurtarma moduna almaktadır, bu yüzden dikkatli yapılması gereken bir işlem sürecidir. Diğer bir işlem ise telefon ayarlarına gidip, yeniden başlatma seçeneğine tıklamaktır.

 

Ayrıca Bakınız: Araçlar için En iyi 5 iPhone Müzik Uygulaması

Umarım iPhone’u Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.