AnaSayfa / Blog / internet Destek / Google dan Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır
Google dan fotoğraf kaldırma, google görsel kaldırma, google'dan fotoğraf kaldırma, google fotoğraf kaldırma.

Google dan Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır

Google dan Fotoğraf Kaldırma: Google’dan size özel çıplak görüntülerin veya videoların veya müstehcen görüntülerin veya videoların kaldırılması.

İnsanlara ait  çıplak ve müstehcen görseller ve videoların izinsiz olarak paylaşılmasının çok zor olabileceğini kabul ediyoruz. Bu makale, bu görsellerin ve videoların Google’ın arama sonuçlarından kaldırılmasını isteme sürecinde size yol gösterecek şekilde hazırlanmıştır. Hazırlarken google içerik ve makalelerinden istifa edilmiştir.

Google dan Fotoğraf Kaldırma

Google yalnızca göründüğünüz ve kaldırılma gereksinimlerini karşılayan resimleri veya videoları kaldırır. Bu nedenle, kaldırılacak malzemenin aşağıdaki koşulları karşıladığından emin olmanız gerekir. Böylece size bu makale aracılığı ile Google yardımcı olabilir.

Çıplak olabilir veya cinsel bir eyleme karışırsanız.

Bu içerik özel kullanım için tasarlandı ve görüntü sizin rızanız olmadan herkese açık hale getirildi (örneğin, “intikam pornoları”), ya da sizin rıranız olmadan cinsel eylem için rıza göstermediniz ve görüntü verildi ise.

Google arama sonuçlarımızda bu tür içerik barındıran bir sayfanın görünmesini engelleyebilir. Ancak, diğer web sitelerinden gelen içeriği kaldıramaz. Bu nedenle, öncelikle ilgili web sitesinin web yöneticisi ile iletişime geçip içeriği kaldırmasını istemeniz gerekir.

Bir web sitesindeki içeriği kaldırmak için, genellikle web sitesinin sahibi olan web yöneticisi ile iletişim kurmanız gerekir. Google’ı kullanarak ima edilen içeriği bulsanız bile, google web sitelerinin içeriğini kontrol etmez.

Google’dan Fotoğraf Kaldırma

Web Site Yöneticisi ile neden iletişim kurulmalı.

Siteyi veya görüntüyü arama sonuçlarından silmemize rağmen, sayfa hala sitede bulunmaktadır. Sosyal ağlarda veya diğer arama motorlarında paylaşım durumunda, URL kullanılarak erişilebilir halde olacaktır.

En iyi çözüm, tüm sayfayı silebilen web yöneticisine başvurmaktır.

Bir web yöneticisiyle nasıl iletişim kurulur?

Bir sitenin sahibiyle iletişim kurmanın birkaç yolu vardır:

“Bize ulaşın” bağlantısı: “Bize ulaşın” bağlantısını veya web yöneticisinin e-posta adresini arayın. Bu bilgi genellikle sitenin ana sayfasında bulunur.
Whois kullanarak koordinatları bulun : “Whois” için arama (“kim?”) Bir web yöneticisinin koordinatlarını bulmak için. Sadece Google’a git ve ara whois www.example.com. Web yöneticisinin e-posta adresi genellikle tescil ettirenin veya idari irtibatın e-posta bölümünde bulunur. Bunlara ulaştığınızda google fotoğraf kaldırma talebinizi iletebilirsiniz.

Web sitesi barındırma şirketi ile iletişim kurun: Whois araması sonuçları genellikle web sitesini kimin barındıran hakkında bilgi içerir. Web yöneticisine ulaşamıyorsanız, bu siteyi barındıran şirketle iletişime geçmeyi deneyin.
Web yöneticisi, Google’ın arama sonuçlarında listelenen bir sitede istediğiniz değişiklikleri zaten yapmışsa, güncel olmayan bilgileri kaldırmak için bir web sayfası sahibinin eski içeriği kaldırma ile ilgili WebMaster Tools üreinden google’a itek göndermesi gerekir. Google resim kaldırma talebinizde en başarılı sonuç olacaktır.

Google Görsel Kaldırma

Bu içeriğin Google’ın arama sonuçlarından kaldırılmasını istemek için bu formu kullanın.

Silmek istediğiniz içerik türünde, “Bir fotoğrafım” ı seçin.

 1. Resmi kaldırmak için aşağıdaki bilgileri sağlamalısınız:
  • Tam Adınız.
  • Ülkeniz.
  • İletişim e-posta adresiniz.
  • Varsa içeriğin görüntülendiği sitenin URL’si.
  • Görüntünün veya videonun göründüğü Google arama sonuçlarına karşılık gelen örnek bir URL.
  • İyi sonuçları sildiğimizden emin olmamızı sağlayacak olan, suçlu içeriğin ekran görüntüleri. Ekran görüntülerinin açık cinsiyet bölümlerini gizlemek için görüntü düzenleme yazılımını kullanmanızı öneririz. Ancak, bunlar, silmek istediğiniz belirli içeriği tanımlamamıza yardımcı olmalıdır.

Google dan fotoğraf kaldırma ile ilgili verebileceğimiz tüm detaylar yukarıda sıralanmıştır. Burada anlatılanları tam olarak anladıysanız uygunsuz olan bir fotoğrafınızı Google’dan kaldıra bilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.