PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Android Destek / PlayStore İndirme Sorunu Çözüm
Google Play Hata, Google play indirme sorunu, Google Play Sorunları, Google Play uygulama inmiyor, Google Play wifi den inmiyor
Google Play Hata, Google play indirme sorunu, Google Play Sorunları, Google Play uygulama inmiyor, Google Play wifi den inmiyor

PlayStore İndirme Sorunu Çözüm

Son Güncelleme:

Google Play İndirme Sorunu Çözüm Google Play’e Girişi ve indirme gibi sorunlar yaşıyorsanız anlattığım adımları sırayla uygulayarak sorununuzu giderebilirsiniz. Konuyla ilgili tahmin ettiğimiz sorun giderilene kadar sorun yaşanacağı muhtemel.

Problemi giderme aşaması olarak:
A. 3G ERİŞİMİ
1. Hiç Giremiyorsa;
Paket Verinin açılması gerek.

Google Play İndirme Sorunu Çözüm

2. Giriş Yapılıyor ama indirme işlemi başlatılmasına rağmen indiriliyor deyip kalıyorsa;
a. Ayarlar inernet olarak değilde WAP olarak ayarlıdır. Markete giriş yapabilir ancak indirme işlemi yapamaz. Bunun için Android İnternet Ayarlarının yapılandırılması gerek. İnternet ayarları yapılandırıldıktan sonracihazın Uçak Modu na alıp tekrar açın (Ayarları / Kablosuz ve Ağlar / Uçak Modu: Klik işaretle ve kaldır) yada telefonu bir kere kapatıp açın ve tekrar deneyin.
Sorun Düzelmediyse
b. Menü / Ayarlar / Uygulamalar / Hafıza Kıllanımı‘na gidin yada Menü / Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet‘e gidin ve üsteki “Tümü (Hepsi diye de yazabilir)” yazan kısmı seçin.
Seçenekler Menüsünden A’dan Z’ye olarak sıralama işlemi yaparak önce Android Market yada Google Play (Güncelleme Yapılmamışsa Android Market. Güncelleme Yapılmışsa Google Play) uygulamasını bularak Önbelleği Temizle butonu ile ön bellek temizleme işlemini yapın. Ön bellek temizle butonu pasif ise bellek boştur.
Bir geri gelerek İndirme Yöneticisini bulun. Önbelleği Temizle butonu ile ön bellek temizleme işlemini yapın. Ön bellek temizle butonu pasif ise bellek boştur.
Bu işlemide yaptıktan sonra Ayarlar / Hesaplar ve Senkronizasyon  bölümüne girerek  Arka Plan Verileni Koru (Arka Plan Veri olarak da yazabilir) seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazı Uçak Modu na alıp tekrar açın (Ayarları / Kablosuz ve Ağlar / Uçak Modu: Klik işaretle ve kaldır) yada telefonu bir kere kapatıp açın ve tekrar deneyin.
B. Wi-Fi ERİŞİMİ
1. Hiç Giremiyorsa:
Wi-Fi bağlantısının olup olmadığını ve İnternet erişiminin olup olmadığını test edin.
İnternet erişimi bulunmuyorsa, modem ayarlarını kontrol edin. (kurulum vb.)
2. Giriş Yapılıyor ama indirme işlemi başlatılmasına rağmen indiriliyor deyip kalıyorsa:
a. Bu sorun Servis Sağlayıcısının IP bloklarından kaynaklanan bir durum olabileceğini bilmelisiniz, sorunu giderebilmek için bir takım işlemler sağlana bilir ama bunlar %100 çözüme ulaştırmaya bilir.
b. Modemi bir defa kapatıp açarak yeni bir internet IP adresi almasını sağlayın ve internet bağlantısı geldiğinde tekrar deneyin.
Sorun Düzelmediyse
c. Menü / Ayarlar / Uygulamalar / Hafıza Kıllanımı‘na gidin yada Menü / Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet‘e gidin ve üsteki “Tümü (Hepsi diye de yazabilir)” yazan kısmı seçin.
Seçenekler Menüsünden A’dan Z’ye olarak sıralama işlemi yaparak önce Android Market yada Google Play (Güncelleme Yapılmamışsa Android Market. Güncelleme Yapılmışsa Google Play) uygulamasını bularak Önbelleği Temizle butonu ile ön bellek temizleme işlemini yapın. Ön bellek temizle butonu pasif ise bellek boştur.
Bir geri gelerek İndirme Yöneticisini bulun. Önbelleği Temizle butonu ile ön bellek temizleme işlemini yapın. Ön bellek temizle butonu pasif ise bellek boştur.
Bu işlemide yaptıktan sonra Ayarlar / Hesaplar ve Senkronizasyon  bölümüne girerek  Arka Plan Verileni Koru (Arka Plan Veri olarak da yazabilir) seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra cihazı Uçak Modu na alıp tekrar açın (Ayarları / kablosuz ve Ağlar / Uçak Modu: Klik işaretle ve kaldır) yada telefonu bir kere kapatıp açın ve tekrar deneyin.
Sorun Düzelmediyse
d. Tablet/Telefon’a IP ve DNS tanımlayın:

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

87 yorumlar

 1. benim sorunum ekran görüntüsüyle ilgili bunlarla alakası yok ekranın üzerindeki çıkntı şeklinde bşy çıkıor ona tıkladığmda içinde telefonun ekranındakilerin aynıları ordada var ben onu yok etmek istiorm sorunum o sade eğer bununla ilgili bişy biliosnz yardım edersnz tşk ederim 🙂

 2. muhammet cün

  arkadaşlar ben google playda indirirken kablosuz ağ bekleniyor diyordu ve indirmiyordu.Sorunu şu yolu izleyerek hallettim.ayarlar>pil ve veri yöneticisi>veri tasarrufu karşısındaki tiki kaldırın yeterli herkeze kolay gelsin

 3. Fatih bey merhaba
  yeni bir telefon aldım İphone 5 ama orjinal değil bütün herşeyi çok iyi yapmışlar fakat app store ye girince google play açılıyordu , şu ne oldu bilmiyorum açamıyorum. tam bilmiyorum ama google play storenin apk dosyasını bulup yükledikten sonra sorun çözülürsandım fakat bir kaç siteden indirdim yüklemdim ama olmadı hata verdi neden olabilir yardımcı olursanız sevirim.

  Kolay gelsin.

  • Merhaba Murat Bey,

   Cihaz Çin malı. içinde android işletim sistemi yüklü ama Allah bilir hangi cihazın sistemini yüklediler. 🙂 orunun çözümü için birkaç işlem yapılır ama pek de rahat işlem yapacağınızı sanmıyorum. konu ile ilgili 18:30 dan sonra 11820 hattını arayarak arkadaşlardan beni talep edebilirsiniz.

   Selamlar…

 4. ben iphone kullanıcısıyım google playdan bir şey indirebilir miyim ?

 5. Bende oyunun resminin yanında ki yeşil kutucukta indir yazmıyor.
  Cevaplarınızı Bekliyorum

  SELAMLAR…

 6. Bende oyunun resminin yanıda ki yeşil kutucukta indir yazmıyor.Lütfen bu sorunu çözmem için napmam gerektiğini söyleyin

  SELAMLAR…

 7. Benim tabletimdeki sorun şu, google play griyorum bieşey indirmek istedigimde google play kapanıyor… sonra tekrar açılması icin google playin ayarlardan google playin verilerini temizle deyip oyle griyorum…

  • Yüklediğiniz bir uygulama sistemi bozmuş olabilir. Verileri temizlediğiniz yerde Tümü yada Hepsi seçeneğine giriş yaparak Seçenekler tuşundan Tercihları varsayılan yapın. Cihazı kapatın açın. Ama şunu da söyleyeyim. %1 kişide bu işlem cihazın açılmamasına neden olabilir.

  • Google play storeden hiç bir şey inmiyo ve güncellenmiyo hata kodu-110 diyo ne yapabilirim lütfen yardım edin

   • Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Google Play Store:
    Verileri Temizle, Kapanmaya Zorla

    Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Google Hizmetleri Çerçevesi:
    Verileri Temizle, Kapanmaya Zorla

    Ayarlar>Hesaplar ve Senkronizasyon>Tabletinize girmiş olduğunuz hesap>Sağ üstteki 3 nokta ile menüyü açıp Hesabı Sil
    Bu işlemleri uyguladıktan sonra tabeltinizi yeniden başlatın ve Google Play Store’u açın. Sizden hesap bilgileri istediğinde google hesabınızı yeniden girin.

 8. Google Play’den güncelleme ve program yüklerken indiriliyor tam yüklenecekken hata kodu -110 diyor ve yüklenmiyor. Ne yapabilirim? (samsung sm-t210 tablet )

 9. Abicim bende samsung galaxy tab 3 var abi google play storeden 1 uygulama veya oyun indiriyorum bana soyle diyor uygulamanin yuklenmesi sirasinda hata olustu hata 110 aynen boyle yaziyo lütfen yardim abicim

  • Cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar’ı giriş yapın. Tüm uygulamaları görüntüleyin. Google Play Store uygulamasını seçin, ardından Verileri temizle ve Önbelleği temizle’ye hafifçe dokunun. Sonra İndirme yöneticisi’ni seçin, ardından Verileri temizle ve Önbelleği temizle’ye dokunun. Cihazı kapatıp açarak tekrar deneyin.

   Selamlar…

 10. merhaba benım sorunum google playa telefonu bağlıyorum görüyor oyunu veya uygulamayı ındır dedığımde benım telefondakı internetle ındırıyor ..yavaş yavaş iniyor anlamadım bunu..

  • Kablosuz ağdan bağlıyken mobil ağdan mı indiriyor? Anlamadım.

   • ferit alakus

    telefon markam lg e460 optımus pc ye usb ile telefonu bağlıyorum google playa gırdığımde telefonu görüyor buraya kadar normal ama uygulama ındır dedıgımde uygulama ınmeye başlıyor ama telefonun kendı internetınden yemeğe başlıyor aynen mobil ağdan indiriyor. benım anlamadığım google playdan ne ındırsem avea internetten gidiyor telefona format attım olmadı ..teşekkürler

    • Ferit bey indirdiğiniz her şey telefondan iner. Telefonda WiFi bağlantısı varsa ordan Mobil bağlantı varsa mobilden gider. Telefonu bilgisayara bağlamanız bu durumu değiştirmez. Cihazda sorun yok yani.

     Selamlar…

 11. mrb fatih bey benim telefon s3 mini bende uygulama indire tıkladıgım zaman hata 403 yazıyo bu neden olabilir yardımcı olursanız sewinirim güzel çözümler bulmussunuz arkadaslar adına tekrar tekrar tsk ederim…

  • Merhaba Nuri Bey, Muhtemelen Wi-Fi de sorun yaşamaktasınız. mobil veride sorun yoksa ve Wi-Fi de sorun varsa modem güvenlik ayarlarından çerezlerden koru seçeneğini devre dışı bırakın. Sorun düzelmezse modemi resetleyerek tekrar kurulum yapın sorun düzelir.

 12. mrb fatih bey benim telefon s3 mini bende uygulama vb. indirirken indire tıklıyorum ve indirirken hata 403 yazıyo bu sorunuma çözüm bulursanız çoksewinirim şimdiden tsk

  • Merhaba Nuri Bey, Muhtemelen Wi-Fi de sorun yaşamaktasınız. mobil veride sorun yoksa ve Wi-Fi de sorun varsa modem güvenlik ayarlarından çerezlerden koru seçeneğini devre dışı bırakın. Sorun düzelmezse modemi resetleyerek tekrar kurulum yapın sorun düzelir.

 13. s4’üm var gangstar vegas güncelleme yaparken oyunu yeniden indirdi neden böyle bir şey oldu.

  • Bu konuda bilgim bulunmamakta oyunu hiç kullanmadım. Google lay de uygulamanın en altında geliştirici bilgileri var. Oradan mail atabilirsiniz.

   Selamlar…

 14. bende ve arkadşımda aynı tablet var. android ve sistem sürümleri aynı oldugu halde onda indirilen oyun bende indirilmiyor. Neden acaba?

 15. merhaba benimde telefonum LG optimus onceden uygulamalari indiiriyordu sorunda yoktu suan yukleme yaparken yukluyo gozukuyor bittiginde paket dosyasi gecersiz diyor yada hata 960 diye bi yazi cikiyor yukarida soylediklerinizin hepsini yaptim yinede olmuyor yardimci olabilir misiniz???

 16. ali karadavut

  kardeş. ben Kırıkkale den ali. tenda bir modem aldım kablosuz. daha önce huawei vardı şu ttnetin verdiği. şimdi cepten googleplaye giemiyorum. eski modemi takıca giriyor. tenda yı takınca girmiyor. çözüm nedir. yardımcı olursan sevinirim bu arada internetim smileadsl

 17. Bilge ozdemir

  Benim tabletimde uygulamalar kısmı yok depolama -uygulamalar-ayarlar yaptım verileri temizle butonu da yok oyun indiriliyor ama mdm tarafından durdurulup yüklenmiyor ne yapabilirim

 18. Merhabalar. Benim sorunum şudur. google play store’da uygulamaların ekran görüntüsü yüklenmiyor. nasıl çözebilirim? iyi çalışmalar

 19. Selam…. GM discovery kullanyorm yaklaşık iki gündür google play e girdigimde” ekran görüntüsü yüklenemiyor” diyor ama istedigim herşeyi indirebiliyorm…internettimde sorun yok gibii… Yardımcı olursanz sevinirm tşklerrr..

 20. Selamlar, Bende MEB in dağıttığı tabletten var bir wifiye bağlandım sistem güncelleme çıktı tablet formatlandı bütün programlar silindi. Google playden oyunları yükleyorum ancak çoğu oyun etkinleştirilmiyor. …. site MDM (ilgili site ) tarafından durduruldu yazıyor. nasıl etkinleştirebilirim. TŞK.

  • MEB tarafınca verilen cihazlar özel üretimdir. Kısıtlamalar vardır. Bu cihazlar ile ilgili alınan hatalara tam anlamıyla vakıf değilim. Ama zaten kısıtlama olduğu için fazla zorlamamak gerekiyor. Sorun olduğunda da çözüm yolu sıfırlama.

   Selamlar…

 21. fatih abi ben küçüğüm 9 yasındayım bu işlerden anlam çok lütfen sorumu cecapla benim tabletimin markası samsun galax tab 2 oyun indiriliken yada oyun güncellenirken oyun yüklendi yada güncellendi varsayılan konumuna indirilmiyor diyor yada hata veriyor sorunumu lütfen ama lütfen bakın ve cevaplayın

 22. Tabletimin markası oblio google play den oyun indirirken sadece indiriliyor yazısı çıkıyor 1 gün felan sonra bile aynı yazı çıkıyor inmiyor ne ilabilor

 23. merhaba google storeden tabletime talking tom yüklendi diyor ama açamıyorum

 24. google playdanoyun indirdim etkinleştire tıklıyorum mdm durdurdu htasını alıorum yardımıcı olumuuunuz

 25. Merhaba google storedan uygulama indirirken paket dosyasi gecersiz diye hata veriyor nasil duzeltebilirim

 26. Benim sorunum google playdan indirdiğim uygulamalar devre dışı kalıyor ve uygulamalar açılmıyo ne yapmamgerek

 27. Ramazan Aslim

  Fatih hocam siz bu işin pirisiniz 🙂 nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum çok ama çok teşekkür ederim. Bazı form sitelerinde bilgisi olanda yazmış olmayan da ama siz bi dahisiniz basarilarinizin devamını dilerim

 28. Benim tanletime hic bir şey inmiyo robot atmaya da korkuyorum tabletin veri düzeni bozukldu zar zor actim mdm tarafından durduruldu diyo buna google playden veya başka biyerde program varsa soylermisiniz

 29. edanur eryılmaz

  mmerhaba benim sorunum ayarlarda veri temizleme bölümü yok nasıl yükleye bilirim

 30. Arkadaşlar bende de bu sorun vardı. Sistem kapasitesini boşaltarak kolayca hallettim. Videoda Çözümü aşama aşama anlatıyor. İzlemenizi Tavsiye ederim

 31. Goole play güncellemesi istedi yeni bir hesap ile giriş yaptım güncelle kısmına basıyorum ama sorun oluştu diyip duruyo ne yapmam lazım çok acil..

 32. Abi ben galaxy tab 4 10.1 inc kullaniyorum play den indir tusuna basiyorum ama inmiyo cizgiler oluyo soler misin napabilirim

 33. selam fatif bey ben google playdan bi uygulama indirmek istiyorum fakat yükle seçenğine bastığımda bana bi yazı çıkıyor mdm tarafından durduruldu diye eğer sorunu mu çözerseniz sevinirim

 34. Merhaba ben sana kadar google playda n bir çok uygulama kullanıyordu ama sonra hepsi kalkıpmgitti google playagirsimde ise etkinleştirir yazıyordu etkin eleştirince geri geldi ama sonra alanı şey oldu eskiden böyle değildi

 35. Merhaba.Benim telefonumun belleyi var.Fakat play storedan bi şey indiemiyorum.

 36. Ben fatih projesiyle dağılıtılan general mobile e-tab 4 10.1 inch kullanıyorum. Tabletin şarj portu bozulmuştu yaptırmak için servise yolladım tamir edip geri yolladılar. Tableti yollamadan önce vpn programı indirip kullanabiliyordum istediğim oyunu indirip oynayabiliyordum. Ama tablet gidip geldikten sonra internete bağlanıyorum güncelleme kontrolü yaptıktan sonra tablet tüm dosyalarım siliniyor sadece subway surf gibi deneme oyunları kalıyor. Önceden bu olmuştu ama tüm dosyaları silmiyordu ve kendi kendine düzeldi. 2 aydır böyle internet kullanamıyorum ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

 37. Ben örnek : instagram indirecegim zaman doluyor ama sonunda paket dosyası geçersiz hatası alıyorum ne yapmam gerekir yardım lütfen

 38. Merhaba benim sorunum samsun tab 3 sm-t210 modelinde oyunları indirdiğim halde oynayamıyorum ne uygulamalar kısmında icon ları var nede google play de oyna seçeneği bir türlü oyuna ulaşamıyorum bunun nedeni nedir?

 39. Ben bir şey indirmek istedigimde indiriliyor diyor ve sonra indirilirken hata olustu diyo tabletimi sıfırladım fakat yine oldu hic bir sey inmiyor bir de bazı uygulamaları tabletimi sıfırladigim halde tabletimde yer olmadigini söylüyor

 40. bendeki sorun 4 gündür gangstar indiremedim hep indiroym bazen %30 da gangster vegas indirirken hata oluştu diyor bazen %60 ta diyor bazen hemen diyor ne yapmalıyım acaba ?

 41. ya benim tabletimde google playe giriyo indiriliyor diyo ama indrimiyo tamam açıklamışsınızda ben bişey anlamadım kısaca özetleyebilirmisiniz ya

 42. Merhaba Benim tabletimde bir çok uygulama sorunsuz iniyor. Fakat bazı uygulamalara paket dosyası geçersiz diyor…Lutfen yardm edin!

  • Merhaba Esra Hanım,

   Sorunu eğer internet bağlantınız yavaşken yaşıyorsanız hızlı olan zamanda indirme yapmanız gerekir. Normal bir durumda yaşıyorsanız. Google Play Store uygulamasını güncelelemeniz gerekir.

 43. Benim ki paket dosyası yetersiz diyor.
  Facebook’u güncelleyecektim paket dosyası yetersiz deyip yeniden eski haline attı. Bende sorun düzelir diye kaldırdım bu sefer yine aynı sorun hiç giremiyorum hata: ”paket dosyası yetersiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.