Google kimliğinizi kullanarak Google Play oturum açma sorunu için çözüm.

Google Play Oturum Açma Sorunu Çözümü

Google kimliğinizi kullanarak Google Play oturum açma sorunu yaşıyor musunuz. İşte google play oturum açma hatası için 10 çözüm.

Bu, ortalama Android kullanıcılarının üçüncü taraf uygulama pazarlarından nasıl haberdar olmadıklarını ve birçoğunun kötü amaçlı yazılım ve virüslerle nasıl bağdaştırıldığını görmek sinir bozucu olabilir. Google Play Store bu sorunlardan tamamen arınmış olmasa da, hala en güvenli seçenektir.

Google Play Oturum Açma Sorunu Çözümü

Google Play oturum açamıyorum  sorunuza yanıt olacak tam on farklı çözüm paylaştık. Bunlardan biri mutlaka google play oturum açma hatası için size yardımcı olacaktır.

İşte Çözüm Yolları:

Güncelleyin ve Yeniden Başlatın

Android güncellemelerine gelince, sahiplenme oranı gerçekten muhteşem değil. Google bu grafiği sık sık günceller ve sonuçlar tartışmaya açıktır. Kullanıcıların yaklaşık % 17’si telefonlarında hala en fazla Marshmallow sürümünü vardır. Bu işletim sistemi güncellemeleri sadece özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda hatalar için kritik yamalar ve düzeltmeler de sunar.

Ayarlar‘ı açın ve hangi Android sürümüne sahip olduğunuzu ve mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için Sistem Güncelleme seçeneğine gidin. Evetse, lütfen sorun yaşamayacak olsanız bile güncelleyin. İşlemi tamamladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve şimdi Google Play Store’da oturum açıp açamayacağınızı kontrol edin.

İnternet Hızınızı Test Edin

İyi bir hızla çalışan bir bağlantınız olduğundan emin olmak için Hız Testi sitesini kullanarak İnternet bağlantınızı kontrol edin. ISS planınızı kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Mümkünse, farklı bir Wi-Fi ağına bağlanın ve tekrar deneyin.

Veri Kullanımını Kontrol Edin

Sağlam bir İnternet bağlantınız var ve diğer uygulamalar iyi çalışıyor olabilir. Bu, Play Store’un İnternet’e de erişimi olduğu anlamına gelmez. İnternet erişimini uygulama bazında kısıtlayabilirsiniz. Kontrol etmek için Ayarlar‘a girin ve Uygulamaları Yönet üzerine dokunun veya farklı bir kullanıcı arayüzünüz varsa, yüklü ve sistem uygulamalarının listesini arayın.

Google Play oturum açma sorunu için ekran görüntüleri.

Burada Play Store ve Play Services arayın. Önce Play Store’a dokunun

Veri Kullanımını Sınırla altında, telefonunuzda hem Mobil Veri  hem de Wi-Fi’de Internet’e erişebildiğinden emin olun. Akabinde Play Services için aynı işlemi tekrarlayın.

Uygulama İzinlerini Kontrol Edin

Yeni bir güncelleme veya bazı güvenlik uygulamalarının uygulama izinlerini bozması olasıdır. Kontrol etmek için, Ayarlar‘ı açın ve Uygulamaları yönet seçeneğine geri dönün.

Bu sefer ilk önce Play Services‘i kontrol edelim. Uygulama izinleri üzerine dokunun ve Depolama ve diğer servislere erişimi olduğundan emin olun.

Play Store için şimdi aynısını yapın ve çalışması için de gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Google play oturum açma sorunu çözümünü denetlemek için tekrar oturum açmayı deneyin.

Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Eski veriler ve önbellek dosyaları zaman zaman tek davranıştan sorumlu olabilir. Bu veri ve dosyaları silmek, telefonunuzu hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Yine, daha önce olduğu gibi Ayarlar ve Yönet uygulamaları geri dönün ve Play Store ve Play Services‘i seçin.

Google Play oturum açma sorunu için ekran görüntüleri.

Ekranın altındaki Verileri Temizle üzerine dokunun. Önbelleği Temizle ve ardından Tüm verileri temizle öğesini seçin.

Google Play oturum açma sorunu için ekran görüntüleri.

Şimdi Google hesabınızı kullanarak Google Play Store‘da oturum açmayı deneyin. Bu çoğu durumda işe yaramalı.

Play Store / Services Güncellemelerini Kaldırın

Peki, güncellemeler yalnızca özellik ve yama ekleyerek değil, bazen kendileriyle birlikte hatalar da getirebilir. Belki de, yeni bir Google Play Store güncellemesi bozuldu. Olabilir. Yine, son noktada yaptığımız gibi Google Play Store seçeneğine geri dönün, ancak bu kez ekranın altındaki Güncellemeleri Kaldır üzerine dokunun.

İstenirse Tamam’ı tıklayın ve tekrar deneyin. Google Play Store’un bir süre sonra arka planda kendini güncelleyeceğini unutmayın. Ancak bu bir sorun olmamalıdır. Google Cihazımı Bul etkinse, Google Play Store veya Google Play Store Hizmetlerini kaldıramayabilirsiniz.

İndirme Yöneticisini Kontrol Edin

Akıllı telefonunuzun markasına ve modeline bağlı olarak, akıllı telefonunuzda bir İndirme Yöneticisi uygulaması olabilir veya olmayabilir. Bilmiyorum, ama yaparsanız, kontrol etmeniz gereken birkaç şey var.

Uygulama listesinde bulmalısınız. Açın ve Etkin olduğundan emin olun. Etkinleştirilmişse, ‘devre dışı bırakma’ seçeneğini görmeniz gerekir; bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca, uygulamanın yukarıda 3. maddede belirttiğimiz gibi veri kullanım erişimine sahip olduğundan emin olun.

2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Kapatın

Tüm hesaplarda 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama kullanmanızı tavsiye etsem de sorun olmamalı. Bazı kullanıcılar Google hesapları için 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı devre dışı bırakarak başarı gördüğünü bildirdi. Hesabım içindeki Ayarları Google’da açmak için bu bağlantıya tıklayın. Neyi etkinleştirdiğinize bağlı olarak farklı seçeneğini göreceksiniz.

Google şifrenizi girmeniz isteyecektir. 2FK seçeneğini bulmak için biraz kaydırın ve başlamak için “sil” simgesini tıklayın. Bu ekrandaki talimatları izleyin.

Google Play oturum açma sorunu için ekran görüntüleri.

Google Hesabından Çıkış ve Giriş Yapın

Gmail gibi diğer Google uygulamalarını kontrol ettiniz mi? Çalışıyorlar mı yoksa oturum açmanızı mı istiyorlar? Her iki durumda da, bu ana kadar gelmeniz durumunda oturumunuzu kapatıp Google hesabınıza dönmenizi öneririm.

Telefonunuza eklediğiniz tüm hesapların listesini bulmak için Ayarlar‘ı açın ve Senkronizasyon üzerine dokunun. buradan Google’ı seçin.

Ekranın altındaki Diğer seçeneğine dokunun ve Hesabı Kaldır seçeneğini seçin.

Google Hesabını geri eklemek için önceki ekrana dönün ve en alttaki Hesap Ekle seçeneğine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

3. Partiden Yükleme Yapın

Son çare olarak, APK Mirror’dan hem Play Store hem de Play Store Hizmetlerini yükleyebilir ve deneyebilirsiniz. Google uygulamaları da dahil olmak üzere Google Play Store’daki hemen hemen her uygulamayı listeleyen çok saygın bir sitedir.

Google Play Store çalışmadığında bu hissi biliyorum ve uygulamaları indiremiyor veya güncelleyemiyorsunuz. Bir kere geçtim. Neyse ki, yukarıdaki adımlardan geçmek sorunu çözmeme yardımcı oldu. Umarım size de yardımcı olur.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.