Açma Kapama Güç Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır

Güç Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır

Telefonunuzdaki açma kapama tuşu çalışmıyorsa panik yapmayın. Güç düğmesi kırık veya Güç Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır açıklamaya çalışacağız.

Açma Kapama Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl AçılırKırık bir güç tuşu, bir telefon ya da tablet için son olduğu anlamına gelmez. Güç düğmesi olmadan telefonunuzu açmanıza ve normal şekilde kullanmaya devam etmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  • Telefon bataryasının, telefonun gerçekten çalışması için yeterli şarj olduğundan emin olun.
  • Sesi kısma tuşunu basılı tutun ve telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
  • Bir önyükleme menüsü görünene kadar ses düğmesini basılı tutun.
  • Ses tuşlarınızı kullanarak ‘Start‘ seçeneğini seçin, telefonunuz açılacaktır.

Güç Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır

Telefonunuz Hala Açıksa:

Kapatmasına izin vermeyin. Şarj etmeyin, bir PowerBank taşıyın. Yeniden başlatmanız gerekiyorsa, gücü kapatmak yerine bu seçeneği seçtiğinizden emin olun.

Yardımcı olabilecek bazı uygulamaları yükleyin. Bazı uygulamalar Güç Tuşu yerine Ses Tuşunu kullanmanızı sağlar. Telefonu elinize alma durumuna göre ekranınızı açar ve cihazı salladığınızda kapatmak gibi benzer işlemler yapar.

Ekranı güç düğmesi olmadan açmaktan endişe ediyorsanız, ekranı alternatif yöntemlerle uyandırmak için herhangi bir seçenek için ayarlara bakın. Örneğin, uyandırmak için iki kez hafifçe vurun ve telefonunuzun basınca duyarlı bir sanal ev butonu varsa, etkin olduğundan emin olun. Bazı telefonlar ekranı uyandırmak için sesi veya kamera tuşlarını kullanmanıza da izin verecektir. Her şey başarısız olursa, birilerinin sizi arayarak telefona bu şekilde erişmesini sağlayın.

Aşağıda özetleyeceğimiz nedenlerden dolayı USB hata ayıklamasını da açmalı ve bir bilgisayara Minimal ADB & Fastboot indirip yüklemelisiniz. Ayarlar, Telefon Hakkında, Yazılım Bilgileri ve yedi kez Yapılandırma simgesine dokunun. Şimdi Ayarlar, Geliştirici Seçenekleri‘ne gidin ve USB hata ayıklamayı açın.

Telefonu USB yoluyla bilgisayarınıza takın ve USB hata ayıklamaya izin vermek için telefonunuzda açılan seçeneği belirleyin. ‘Bu bilgisayara her zaman izin ver‘ seçeneği varsa, seçili olduğundan emin olun.

Açma Kapama Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır

Telefonunuz Kapalıysa:

Önce kolay çözümü deneyin: Telefonunuz batarya bittiyse, şarj cihazına takın ve kendi kendine açılıp açılmayacağını görün. Pil tamamen bitmişse birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

Bazen bir şarj cihazına takmak, bir cihazın açılmasını zorlamayacaktır, ancak bir bilgisayarın USB bağlantı noktasına takarak bunu yapabilir – bunu da deneyin.

Yukarıdaki tavsiyemizi takip edip bir alarm kurarsanız, bunun da bitmesini bekleyebilirsiniz. o zaman gelmeden önce pilinizin yeterince şarj edildiğinden emin olun.

Diğer bir seçenek de, telefonun birçoğu kurtarma menüsünü kullanarak açmaktır, ancak çoğu telefona erişmek için güç düğmesini kullanmanız ve genellikle içindeki seçenekleri belirlemek için telefonunuzu kullanmanız gerekir. Telefonunuz kurtarma menüsüne güç düğmesi içermeyen ev ve ses tuşlarının başka bir kombinasyonu ile erişirse, şansınız olacak.

USB hata ayıklamayı telefon kapanmadan önce etkinleştirdiyseniz Minimal ADB & Fastboot‘u yüklediyseniz, bilgisayarınıza gidin ve aracı çalıştırın. Telefonunuzu USB üzerinden takın, ardından adb reboot yazın ve enter tuşuna basın. Ayrıca Also try adb reboot recovery deneyin. Bu, kapatıldıklarında tüm telefonlar için çalışmayacaktır, ancak denemeye değer.

Yukarıda bir Güç Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır anlatmaya çalıştık. Faydalı olduğunu düşünüyorsanız başkaları ile de paylaşınız. Sonuç olarak bir mucize beklemeyin ve bu konuda mucize vaat edenlere de itimat etmeyiz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.