Unknown Hard Error Hatası ve Çözümü

Unknown Hard Error Hatası ve Çözümü

Unknown Hard Error Hatası, bir donanım sürücüsü Kayıt Defteri verilerini bozduysa ve belleğe düzgün yüklenmesini engelliyorsa da oluşabilir.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, 8 ve 10 da UNKNOWN_HARD_ERROR durdurma hatasının nedeni, genellikle bir Kayıt Defteri kovanının bozuk, eksik veya yazılabilir olması nedeniyle oluşur. Bozulma, sabit diskin kendisinde veya başka bir donanımda bozulmasından kaynaklanabilir.

Unknown Hard Error Hatası ve Çözümü

DOS isteminde chkdsk /p komutunu çalıştırarak Kayıt defteri kovanı dosyasını düzeltmek mümkün olabilir. Ancak, DOS komut istemine erişmek ve komutu çalıştırmak için bir Windows başlangıç ​​disketi veya Windows yükleme diski gereklidir. Komutu çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözüldüğünü doğrulayın.

Hata hala devam ediyorsa ve bir yedek diski veya başka bir depolama aygıtında Registry dosyalarının bir yedek kopyasını varsa, sabit diskte ayrı bir dizinde Windows yüklüyse. Kayıt defteri dosyalarını yedek kayıt defteri dosyasını çift tıklatarak geri yükleyin. Ardından, gerekli Kayıt Defteri dosyalarını geri yüklenen Kayıt Defteri’nden bozuk işletim sisteminin %SYSTEMROOT%/System32/config klasörüne kopyalayın. Sorunun giderildiğini doğrulamak için bilgisayarı yeniden başlatın.

explorer.exe Unknown Hard Error Hatası

Yukarıdakileri denedikten sonra hata devam ederse, bilgisayardaki sabit sürücü veya diğer donanımlar bozuktur. Bu durumun olup olmadığını belirlemek ve herhangi bir arızalı donanımı değiştirmek için donanım tanılama testlerini denemek ve çalıştırmak en iyisi olabilir. Unknown Hard Error Hatası ile ilgili sorunu kendi başınıza çözemiyorsanız artık bir servis yolunu tutmanız gerekecektir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.