AirTies Air 5444 TT Modem Kurulumu

AirTies Air 5444 TT Modem Kurulumu

AirTies Air 5444 TT Modem Kurulumu Türkçe arayüze sahip olan AirTies Air 5444 TT modem kurulumunu nasıl yapacağınızı makalemizde anlatacağız.

Bugün ki makalemizde Airties Air5444 TT Modem şifresi nedir? Airties Air5444 TT Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Airties Air5444 TT Modem internet ayarları nasıl yapılır? Airties Air5444 TT Modem kurulumu nasıl yapılır?… gibi bir takım soru yaşadığınız sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Modem kurulumu yapabilmek için modeme bağlı olarak görünen cihaz olması gerekiyor. Kablosuz kurulum için modemin kablosuz ağ adına bağlantı kurmamız modem kurulumu yapmamız için yeteli olacaktır.

Modemin kablosuz ağ adına bağlantı kuramıyorsanız Modem ile bilgisayar, Laptop arası ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu takmamız, modem kurulumu yapmamıza yardımcı olacaktır.

Modeme kablolu yada kablosuz bağlantı gerçekleştirdiysek kuruluma başlayabiliriz.

AirTies Air 5444 TT Modem Kurulumu

AirTies Air 5444 TT Modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.2.1 entere tıklıyoruz.

Giriş Kullanıcı Adı: admin Şifre: ttnet  TAMAM butonuna tıklıyoruz.

Hızlı Kurulum sayfası açılacaktır.

Mevcut Şifre: Şifre Onayla: Bölümünde işlem gerçekleştirmemizi önermiyoruz. Bu alanda yapacağınız işlem modem arayüz şifrenizi değiştirmenize neden olacaktır. Unutulması durumunda güvenlik teyidi olduğu için modemi resetleyerek fabrika ayarlarınıza döndürmeden modem arayüzüne ulaşmanıza imkan sunacaktır. Bu yüzden Devam et seçeneğine tıklıyoruz.

Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Kullanıcı adını yazıyoruz. Cihazınızı, TTNET dışında başka bir internet servis sağlayıcısı ile kullanmak için tıklayınız bölümüne muhakkak tıklayınız.

Şifre: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Şifreyi yazıyoruz.

Protokol: PPPoE seçili ise İleri seçeneğine ıklıyoruz.

Kablosuz Ağ Adı(SSID) Kablosuz ağ adı yazıyoruz, bu alana yazacağımız ad kablosuz ağ adımız olacak ve kablosuz olarak bu ada bağlantı kuracağız.

Kablosuz Güvenlik Tipi: WPA+WPA2

Kablosuz Şifre: 8-63 karakter arası içinde harf ve rakam olan unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Kaydet butonuna tıkladığımızda AirTies Air 5444 TT modeme kablolu bağlıysak sayfa giderek aynı sayfa tekrar geri gelecektir. Ancak kurulum yaparken kablosuz bağlantı kurduysak Kaydet butonuna tıklayınca, internet bağlantımız kopacaktır.

Yeni oluşturduğumuz kablosuz Ağ Adına bağlantı kurarak oluşturduğumuz Kablosuz Şifreyi yazıyoruz. Bağlantı kurduysak internete sörf yapmanın tadını çıkartıyoruz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.