Huawei Mate 10 Lite Hard Reset, Huawei Mate 10 Lite Hard Format, Huawei Mate 10 Lite Sıfırlama, Huawei Mate 10 Lite Desen Sorunu,

Huawei Mate 10 Lite Hard Reset Nasıl Yapılır

Huawei Mate 10 Lite Hard Reset, Factory Reset yani Sıfırlama işleminde sistem verileri ile uygulama verileri, uygulama ayarları ve indirilen uygulamalar, Rehber ve mesajlar dahil olmak üzere TÜM veriler silinir. Huawei Mate 10 Lite Hard Format işlemi genellikle Model, Desen yada Şifrenin unutulması sonucu yapılır.

Huawei Mate 10 Lite Sıfırlama Nasıl Yapılır? Cevabı da Aşağıda.

Uyarı Yedek almanızı tavsiye ediyoruz.

Uyarı Cihaz belleğinde yer alan Resimler, Videolar ve Müzik de silinecektir.

Uyarı Sıfırlama işleminde cihazınızın şarj seviyesinin %50 oranından az olmamasına dikkat edin.

Uyarı Bu işlemi yapmak zorunda iseniz şimdi aşağıdaki adımları uygulayın.

Uyarı İşlemler Esnasında sorun yaşanması kullanıcı sorumluluğundadır.

Huawei Mate 10 Lite Hard Reset Nasıl Yapılır. Huawei Mate 10 Lite telefonu fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğinizi yazılı ve görsel olarak anlatacağız. Makalemizi inceleyerek sıfırlama hakkında destek alabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Lite Hard Reset Nasıl Yapılır

  •  Huawei Mate 10 Lite telefonda desen unutma veya ekran şifresi unutma durumunda telefonunuzu tuşlar yardımıyla nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğinizi anlatacağız.
  •  Huawei Mate 10 Lite  telefonda yavaşık veya virüs olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ayarlar bölümünden nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğinizi anlatacağız.

Huawei Mate 10 Lite telefonda desen unutma veya ekran şifresi unutma durumunda cihazın ekranı açılmıyorsa tuşlar yardımıyla fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce yedek almadığınız veriler var ise cihaz fabrika ayarlarına döneceği için yedek almadığınız verilerin hepsi silinecektir.

Telefonunuza sekronize ettiğiniz gmail hesabınız var ise  Huawei Mate 10 Lite telefonu fabrika ayarlarına döndürmeden önce bilgisayardan giriş yapıp yedekleriniz var mı? Kontrol edebilirsiniz.

Diğer bir problem ise cihaz kapalı konumdaysa tuşlarla resetleme  gerçekleştirecekseniz. Cihazınızın yazılımı 6.0 veya üzeriyse telefonu sekrönize ettiğiniz gmail accounts hesabı oluşturduysanız yedekleme yapabilmek gmail accounts şifresini bilmeniz gerekiyor.  Gmail accounts şifrenizi bilbiyorsanız. Telefonun ekranından veya bilgisayardan şifremi unutum adımları kontrol edilebilir.

Gmail accounts hesabının şifresini sıfırlayamıyorsanız. Cihazı servise gönderip yazılım yükletmeniz gerekiyor. Huawei Mate 10 Lite Hart Reset işlemi yapabilmek için öncellikle cihazda yedek almadığınız veriler var ise cihaz fabrika ayarlarına döndereceğinden hepsi silinecektir. Cihazın ekranı kilitli olduğundan yedekleme yapılamaz ancak  gmail accounts hesabınızı bilgisayardan açıp yedeklerinizi kontrol edebilirsiniz.

Cihazın şarj oranı %50 ve üzeri olması gerekiyor ve şarjdayken cihazı fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmayınız. Sim kart hafıza kartı varsa zarar görme ihtimaline karşı çıkarmanız gerekiyor.

  • Telefonu kapalı konuma getiriyoruz.
  • Güç tuşu ve Ses Açma tuşuna basılı tutarken ekranınıza Huawei Logosu gelecek ve kaybolacaktır. Tuşalara basılı tutmaya devam ediniz.
  • Ekrana EMUI Logosu ve altında menüler gelince parmağınızı çekebilirsiniz.
  • Ses kısma tuşu ile ekranda bulunan WİPE DATA FACTORY RESET seçeneğini seçiyoruz.
  • Gelen ekranda farmat işleminin %100 olunca cihaz format işlemini tamamlayacak önceki ekrana dönecektir.
  • REBOOT SYSTEM NOW seçeneğini seçiyoruz. Güç tuşuyla onaylıyoruz.
  • Huawei Mate 10 Lite telefonunuz fabrika ayarlarına döndürmüş olacaksınız. Cihazın açılmasını beklemeniz gerekiyor.

Ayrıca Bakınız: LG Q6 Hard Reset Sıfırlama Nasıl Yapılır

Umarım Huawei Mate 10 Lite Hard Reset Nasıl Yapılır. Makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.