Google Chrome Geçmişinizi Daha İyi Yönetmek, google chrome silinen geçmişi bulma, chrome geçmişi silme, chrome geçmişi, google chrome geçmişi görüntüleme,

Google Chrome Geçmişinizi Daha İyi Yönetmek

Google Chrome’da geçmiş depolama alanınızı kolayca özelleştirebilmenizi ve belirli URL’ler vb. için özelleştirebilmenizi sağlayan bir Google Chrome uzantısıyla mümkün olan Google Chrome Geçmişinizi Daha İyi Yönetmek için harika bir yönteme göz atalım. Chrome geçmişiyle neler yapabileceğinizi görmek için okumaya devam.

google chrome silinen geçmişi bulma, chrome geçmişi silme, chrome geçmişi, google chrome geçmişi görüntüleme,

Hepimizin bildiği gibi, bu tarayıcıyı bizim akıllı telefonumuzda ve bilgisayarlarımızda başka herhangi bir tarayıcıdan daha fazla kullandığımızı bildiğinden, geliştiricilerin bu konuda mümkün olabilecek özelleştirmeleri oluşturmaları daha sorumludur. Ayrıca, bu tarayıcıda bazı harika özellikleri ekleyebilecek uzantıları oluşturmak için günlük olarak çalışan birkaç geliştirici var. Şu ana kadar, Chrome pazarına, tarayıcının işleyişini özelleştirmek için kullanabileceğiniz birçok uzantı var. Ve bu son uzantıları almak için kullandığınız yeni kılavuzları yayınlamaya devam ediyorum. Bu yüzden yine Google Chrome’da geçmiş depolama alanını özelleştirmenize yardımcı olacak yeni bir rehberle buradayım.

İki farklı projede çalışırken, geçmişi yönetmeye devam ediyorum, böylece tüm web siteleri için çerezler farklı şekilde saklanmaya devam ediyor. Ancak işime göre daha iyi hale getirmek için chrome geçmişi silme gerekiyor. Bu yüzden biraz daha araştırdım, böylece geçmişi daha iyi yönetmem için bana yardımcı olabilecek bir şey bulabilirim ve herhangi bir belirli tarihe anında erişebilirim ve bunu yapabildiğim yolu buldum. Burada tartışacağım uzantı aynı şekilde çalışıyor. Ve bunu kullanarak tarihinizin tarihini ve zaman geçmişini kolayca keşfedebileceğiniz eksiksiz bir özel gösterge panosuna sahip olacaksınız.

Google Chrome Geçmişinizi Daha İyi Yönetmek

Yöntem oldukça basit ve kolaydır. Uygulamanıza yardımcı olacak basit bir adım adım takip etmeniz yeterlidir. Bunun gibi, bir Chrome uzantısı yüklemeniz ve uzantı bu sekmede yüklenmeyeceği için bunu uygularken gizli göz atma sekmesi kullanmadığınızdan emin olmanız gerekir. Devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1 Her şeyden önce PC’nizde Google Chrome tarayıcısını başlatın ve orada tarihin geçmişine daha iyi erişmenize yardımcı olacak özel bir pano oluşturacak olan History Eraser  adlı uzantıyı indirip kurmanız gerekir.

2 Eklentiyi  tarayıcınıza eklemek için “Chrome’a ​​Ekle” düğmesini tıklayın ve uzantı eklendikten sonra tarayıcınızın sağ üst köşesindeki simgeyi göreceksiniz.

3 Artık sadece bu simgeye tıklamanız gerekiyor ve Chrome’unuzda bir özel gösterge panosunu göreceksiniz ve tarihe ve saate göre listelenen geçmişi göreceksiniz. Ayrıca, varsayılan geçmiş sayfasını, daha fazla seçeneğe sahip olacak ve herhangi bir belirli verilere kolayca erişebileceğiniz yeni özelleştirilmiş olana değiştirmenize yardımcı olacak pek çok şeyi de düzenleyebilirsiniz.

4 Ayrıca, URL’ler ve belirli sayfalar için de değişiklikleri yapabilirsiniz. İşte bu işin bitti, artık bir kişiselleştirilmiş geçmiş panelin var.

Ayrıca Bakınız: Android Cihazların Aşırı Isınmasını Önlemek

Google Chrome Geçmişinizi Daha İyi Yönetmek için Google Chrome uzantısını kullanın. Böylece, eski geçmiş sayfasını birçok şeyi içeren yeni özelleştirilmiş bir sayfayla değiştirebilirsiniz. Böylece tarihin herhangi bir kısmını kolayca kontrol edebilirsiniz. Umarım bu makaleden hoşlanırsınız, başkalarıyla paylaşırsınız, böylece başkalarının bunu kullanabilmesini sağlarsınız. YaparımBen ekibinin size her zaman yardımcı olacağını unutmayarak, bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıda bir yorum bırakın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.