instagram fotoğraf gizleme nasıl yapılır, instagram fotoğraf gizleme, instagram da fotoğraf gizleme.

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır: Başkalarının görmesini istemediğiniz bir fotoğrafı silmek yerine gizlemeyi denediniz mi?

Geçtiğimiz  yıllar boyunca, bir fotoğrafı silmeye ya da herkesin görmesini engellemeye zorlandınız. Elbette, tüm profilinizi özel yapabilir ve hiçbir şeyi silmeyebilirsiniz, ancak daha sonra sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızdan beğeni ve yorum alabileceğiniz Instagram’ın sosyal yönünü kaçırırsınız. Bu ideal bir ikilem değil.

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır

Çevrimiçi ortamda nelere dikkat ettiğin çok dikkatli olmadıkça, dilediğin en az bir fotoğraf göndermiş olman çok iyi. İster sarhoş bir selfie, hem de eski fotoğraflarınızdan bir fotoğrafınız olsun, ya da bir grup fotoğrafını henüz silmek istemeyebilirsiniz. Ancak profil sayfanızda artık görünmesini istemeye bilirsiniz.

Hesabınızda, dünyanın görmesini istemeyeceğiniz birkaç fotoğrafınız varsa, artık bu fotoğrafları profilinizden gizleyebilirsiniz, böylece hala erişebilirsiniz. Ancak bulabileceğiniz tek kişi sizsiniz. Yeni bir iş ararken çekimleri geçici olarak kaldırmak, arkadaşlık sahnesini yeniden eğlendirmek veya en iyi ayağınızı öne çıkarmak için profilinizi küratörlüğünü yapmaya çalışmak mükemmel bir çözümdür.

Seçilmiş Fotoğraflar Nasıl Gizlenir

Bir Instagram fotoğrafını gizlemek oldukça kolaydır. Çünkü onu tekrar açık hale getirir, bu nedenle hiçbir şekilde büyük bir taahhüt yoktur.

  1. Instagram uygulamasını başlatın ve ardından söz konusu fotoğrafı çekin.
  2. Fotoğrafın üstünde üç nokta göreceksiniz. Küçük bir açılır menüyü açmak için bu noktalara dokunun (ekranın altında görünecektir).
  3. Fotoğrafı arşivlemek için listenin en üstündeki “Arşivle” ye dokunun. Bu sizin için görünür olduğu anlamına gelir, ama başka kimse yok. Aynı menüden, belirli bir yayına ilişkin yorumları kapatma, düzenlemeler yapma veya tamamen hesabınızdan silme olanağınız da vardır.

instagram fotoğraf gizleme

Arşivlenmiş tüm yayınlarınızı istediğiniz zaman, profil sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan saatin yanında oku düğmesini tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Bu arşiv sayfası yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir ve hesabınızda arşivlemeye karar verdiğiniz tüm resimleri içerir. Beğenme ve yorumlar yayında kalmaya devam eder, ancak orijinal olarak yayınladığınızda beğendiğiniz ve yorum yapan kişiler, bu yayını veya yorumu tekrar yayınlayamazsınız.

Bu gizli resimleri, onları görmek istediğinizde erişilebilir durumdadır (ya da onları görmek için arkadaşlarınızın seçtiği bir grup için telefonunuzu masaya geçirin). Sonsuza dek gitmedikleri için, uygulamanın farklı, daha özel bir bölümüne sadece geçici (veya belki de kalıcı) bir tatile çıkıyorlar.

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır makalemizin sonuna geldik. Biraz da faydalı olduysak ne mutlu bize. Makaleyi okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkürle.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.