AnaSayfa / Blog / Instagram Destek / Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır
instagram kişi engelleme nasıl yapılır, instagram engelleme, instagram toplu engelleme, ınstagramda kişi engelleme.

Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır

Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır: Topluluk olarak paylaştıklarımızın beğenilmesini severiz. Ama bazıları engellenmeyi hak ediyor.

Instagram, fotoğrafların paylaşılması ve en yeni trendler ve modaların yanı sıra ailenizin ve arkadaşlarınızın yayınladığı şeyleri güncel tutmak için harika bir platformdur. Ancak, herkesin sizin yayınlarınızı görmesini istemeyebilirsiniz, ancak özellikle de bazılarının uygunsuz olarak değerlendirilebiliyor olması.

Nedeni ne olursa olsun, ne yaptığını biliyorsan Instagram üzerinde birisini engellemek oldukça kolay. Birini engellemeyi seçerseniz, profilinizi, yayınlarınızı veya hikayenizi bulamıyor olabilirsiniz. Ancak, bunları engellediğinizi bildirmezler ve kullanıcı adlarından gönderilerinde hala söz edebilirler. Bu sözler, kullanıcı engellendiği sürece Etkinlik akışınızda görüntülenmez.

Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır

Fikrinizi değiştirirseniz, bir kullanıcının Instagram’daki engellemesinin nasıl yapılacağıyla ilgili eğiticimizi takip edin.

Instagram uygulaması Android, iOS ve Windows platformları için kullanılabilir ve aşağıdaki adımları izleyerek başka bir IG kullanıcısını hızlı bir şekilde engellemek için kullanılabilir.

Instagram Uygulamasında Bir Kişiyi Engelleme

 1. Instagram uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz kullanıcının profilini yükleyin. Bu, kullanıcı arabirimine IG arabirimindeki herhangi bir yerden erişerek yapılabilir.
 2. Kullanıcının profil sayfası şimdi görünür olmalıdır. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ve üç nokta ile temsil edilen menü butonuna dokunun.
 3. Açılır menü belirdiğinde, Blok etiketli seçeneği seçin .
 4. Bu kullanıcıyı engellemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir uyarı görünecektir. Engelle butonuna dokunun.
 5. Kullanıcının başarıyla engellendiğini belirten bir onay mesajı görüntülenecektir. İşlemi tamamlamak için Kapat seçeneğine dokunun.

Instagramda Kişi Engelleme

Web Tarayıcısı Kullanarak Birini Engelleme

Uygulamayı kullanmadıysanız veya desteklemeyen bir platformda çalışıyorsanız, Instagram web sitesinden birisini engelleyebilirsiniz.

 1. Tarayıcınızı açın ve Instagram web sitesine gidin.
 2. Engellemek istediğiniz kullanıcı profiline erişin. Bu, IG arayüzünün herhangi bir yerinden kullanıcı adlarına tıklayarak yapılabilir.
 3. Kullanıcının profil sayfası şimdi görüntülenmelidir. Profil adının en sağında bulunan ve yatay olarak hizalanmış üç nokta ile temsil edilen menü butonuna tıklayın.
 4. Ana Instagram ekranının üzerine yerleştirilmiş bir açılır menü görünmelidir. Bu kullanıcıyı engelle seçeneğini tıklayın.
 5. Bu kullanıcıyı engellemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir uyarı görünecektir. Engelle butonuna tıklayın.
 6. Kullanıcının başarıyla engellendiğini belirten bir onay mesajı görüntülenecektir. İşlemi tamamlamak için Reddet‘e tıklayın.

Tarayıcı ve mobil cihazlardan Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır yukrıda anlatılmıştır. instagram Engellediğim Kişiyi Bulamıyorum gibi bir sorununuz varsa diğer makalelerimizi okumanızı öneririm.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.