Instagram Geçersiz Parametreler Hatası Çözümü

Instagram Geçersiz Parametreler Hatası

Giriş yapmaya çalıştığınızda Instagram Geçersiz Parametreler Hatası veya Geçersiz Parametre hatası alıyorsanız bu çözümleri deneyin.

Geçersiz Parametreler Hatası ile ilgili uzun süredir net bir çözüm var mı diye araştırma yaptım. Gerek yerli form sitelerinde gerek yabancı formlarda bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığına dair bir çözüm yok. Instagram Geçersiz Parametre Hatası çoğu kişide farklı nedenlerden dolayı çıkıyor ve çözümü de kişide kişiye değişiyor.

Son olarak yaşaşan bu sorun daha önce hesabınızın dondurulmuş olması nedeniyle olabilir. Instagram Silinen Hesabı Geri Alma makalemizde anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz. Yada Instagram Hesabım Donduruldu bağlantısındaki formu kullanarak bir başvuru yapabilirsiniz.

Bir formda şu içerik yazıyor. “Geçersiz parametre hatası oluştu, ancak ‘sorun yaratma’ formunu doldurmaya çalıştım. Buna neyin sebep olduğunu bilmiyorum ama formu doldurarak tekrar giriş yapmayı denedim. Her denememde sorunu daha kısa ve anlaşılır yazdım ve bunun bir ticari hesaptan ziyade kişisel bir hesap olduğunu fark ettim. Ancak Instagram‘dan hiçbir yanıt alamadım.

Bu şunu gösteriyor. Instagram yazdığınız sorunlara sistemsel olarak cevap verebiliyorsa dönüş yapıyor. Yok eğer farklı bir sorununuz var bu oto yanıt ile size iletilmiyorsa diliniz ve yaşadığınız ilke fark etmeksizin yanıt alamıyorsunuz. Bir bakıma iplemiyorlar.

Instagram Geçersiz Parametre Hatası Çözümü

Instagram Geçersiz Parametreler Hatası Çözüm

Bu hata sadece Android cihazlarda da gelmiyor. Aynı hatayı iOS ve Windows işletim sistemi kullanan cihazlarda da alabilirsiniz. Bazen internetin yavaş olması ya da normalde geçersiz parola ile giriş yapılması nedeniyle de hata alınabilir.

Android Instagram için Geçersiz Parametreler Hatası

 • Ayarlar > Uygulamaları Yönet > Instagram > Güncellemeleri Kaldır yapın.
 • Güncellemeleri Kaldırman yapamıyorsanız Verileri ve ÖnBelleği temizleyin.
 • Telefon Numarası ile giriş yapmaya çalışıyorsanız Kullanıcı Adı ile giriş yapın.
 • Kullanıcı Adı ile giriş yapmaya çalışıyorsanız E-Posta ile giriş yapın.
 • Şifrenizin Doğru olduğundan emin olun.
 • Farklı bir cihazdan giriş yapmayı deneyin.
 • VPN kullanarak deneyin.
 • Hesabınız Facebook ile bağlı ise Facebook ile giriş yapın.
 • Bilgisayardan giriş yapmayı deneyin.

iPhone Instagram için Geçersiz Parametreler Hatası

 • Hesap kullanıcı adınızı ve E-Posta adresinizi yazarak kullanın, telefon numaranızı değil.
 • Ayarları > Instagram a girin. Hücresel Veriyi kapatıp tekrar açın.
 • Girdiğiniz şifrenin doğru olduğundan emin olun. Emin değilseniz sıfırlayın.
 • Instagram’ınızı Facebook’unuza bağladıysanız, giriş yapmak için bunu deneyebilir ve kullanabilirsiniz.

Bu konuda yaşadığınız sorunu ve uyguladığınız çözüm yollarını bizimle paylaşmanız sizin gibi diğer sorun yaşayan kişiler içinde faydalı olacaktır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.