Instagram Yol Tarifi Ekleme ile Müşterilerinizin Size Ulaşmasını Sağlayın

Instagram Yol Tarifi Ekleme Nasıl Yapılır

Instagram Yol Tarifi Ekleme Nasıl Yapılır merak ediyor musunuz. Burada instagram yol tarifi nasıl yapılır eksiksiz olarak paylaşacağız.

Instagram da satış yapan veye bir işletme hesabı kullanan kullanıcıların, müşterilerine daha hızlı erişim sağlamaları için yol tarifi menüsünü instagram hesabınıza nasıl ekleyeceğiniz makalemizde anlatacağız.

Instagram üzerinden satış yapıyor yada hizmet veriyorsanız ve müşterileriniz size ulaşmasını sağlamak için işi kolaylaştırmayı düşünüyorsanız o zaman profile Instagram Yol Tarifi düğmesi ekleyebilirsiniz.

Instagram sosyal medya uygulamasında konum ekleme özelliğinin olması, pek çok kullanıcıyı bu özelliği nasıl kullanacağını öğrenmeye sevk etmiştir. Instagram konum ekleme fikrini deneyen ve bununla beraber başarısız olan oldukça fazla sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Sonuç olarak kullanıcılarda her gün artan “instagram yol tarifi nasıl yapılır” sorusu oluşmuştur. Bu sayfada, sorunun yanıtı olarak sosyal medya devine konum ekleme özelliğinin nasıl kullanıldığı paylaşılmıştır.

Bu arada insanların en fazla yaşadığı sorunlardan biri de Instagram’ın rehberinizi almasıdır. Bu konu ile ilgili Instagram Rehber Senkronizasyon Kapatma makalemizi mutlaka okuyun.

Türkiye’de aktif olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarında bulunan “konum ekleme” ya da “yer belirleme” türündeki özelliği Instagram da kullanmaktadır. Fakat Instagram doğrudan bir konum ekleme ya da bir mekanı konum olarak yaratma seçeneğini kullanıcılarına sunmamaktadır. Instagram konum ekleme kısmına girdiğiniz zaman yaptığınız aramalar sonucunda karşınıza çıkan adresler ise ya Google Maps üzerinden alınan ya da daha önceden açılmış olan konum adresleri olmaktadır.

Instagram Yol Tarifi Ekleme

Profile yol tarifi eklemek için profil ayarlarından “adres bilgisi” girmek gerekmektedir. Bunun için aşağıda adımları takip ederek nasıl yapılır inceleyelim.

  • Profile Girin

  • Profili Düzenle butonuna tıklayın.

  • İletişim Seçenekleri
Instagram Yol Tarifi Ekleme Makalesi ile ilgili Görseller 02
Instagram’da Yol Tarifi Butonu Ekleme Nasıl Yapılır
  • Adres Üzerine dokunun. Daha önce adres bilgisi girilmediyse boş görünecektir. Fark eden bir durum yok yine dokunabilirsiniz.

  • Adres bilginizi Google Maps üzerinden kontrol ederin bu alana yazıp kaydedin.
Instagram Yol Tarifi Ekleme Makalesi ile ilgili Görseller 04
Instagram Yol Tarifi Ekleme Adres Bilgileri
  • Bir Eylem Düğmesi ekle farklı bir işlemdir. Rezervasyon ile çalışan siteler için oluşturulabilineceği bir buton.

  • Listede görünen hizmet sağlayıcılarından birini seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Instagram Yol Tarifi Ekleme için yukarıda anlatılan bilgileri kullanabilirsiniz. Sorun yaşadığınız bir durum olursa yorumlarda bize iletin yardımcı olmaya çalışalım.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.