Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu Makalesi için Hazırlanmış Görseller

Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu ile mevcut ağınızı daha geniş bir alana yayabilirsiniz. İşte Access Point Kurulum adımları.

Bir Access Point (kablosuz erişim noktası) fiziksel kurulumu oldukça basittir. Kutusundan çıkar, rafa ya da ağ jakı ve prize yakın bir kitaplığın üstüne koy, elektrik kablosunu ve ağ kablosu tak işi bitir.

Bir erişim noktası için yazılım yapılandırması biraz daha karmaşık, ancak yine de çok karmaşık değil. Genellikle bir Web arayüzü aracılığıyla yapılır. Erişim noktasının yapılandırma sayfasına ulaşmak için erişim noktasının IP adresini bilmeniz gerekir. Ardından, bu adresi ağdaki herhangi bir bilgisayardan tarayıcının adres çubuğuna yazmanız yeterlidir.

Çok işlevli erişim noktaları genellikle ağlar için DHCP ve NAT hizmetleri sağlar ve ağın ağ geçidi yönlendiricisi olarak iki katına çıkar. Sonuç olarak, tipik 192.168.0.1 veya 10.0.0.1 gibi İnternet’in özel IP adres aralıklarından birinin başında bulunan özel bir IP adresleri vardır. Bu cihaz ile ilgili daha fazla bilgi için Dark RangeMAX WRT302 Router Kurulumu makalemize bakın.

Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT302 IP Adresi

Modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

Kullanıcı adı: admin Şifre: admin Tamam butonuna tıklıyoruz.

Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu için Görseller 03
Dark RangeMAX WRT302 Access Point Arayüz Ayarları

Dark RangeMAX WRT302 modem arayüzüne giriş yaptıysak Kablosuz seçeneğine tıklayarak altında yer alan seçenekler arasında yer alan Temel Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

SSID: Bölümüne Dark RangeMAX WRT302 modemde kullanmak üzere kullanacağımız kablosuz ağ adı yazıyoruz. Uygula butonuna tıklıyoruz.

 

Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu makalesi için görseller 05
Dark RangeMAX WRT302 Access Point Güvenlik Ayarları

Dark RangeMAX WRT302 modeme kablosuz şifre belirlemek için Temek Ayarlar seçeneğinin altında yer alan Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz. Güvenlik  Modu: WPA-Mixed seçeneğini seçiyoruz.

Doğrulama Modu: Kişisel (Pre-Shared Key) seçeneğini seçiyoruz. Önceden Paylaşılmış Anahtar: Bölümüne interneti aldığımız modemin kablosuz şifresini yazabiliriz. Farklı şifre oluşturmak istiyorsak, bu alana 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazabiliriz. Uygula butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

Ayarlar başarılı bir şekilde değiştirildi uyarı ekranın dolmasını beklememiz gerekiyor.

Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu Makalesi için Görseller 04
Dark RangeMAX WRT302 Access Point için Yeniden Başlatma

Dark RangeMAX WRT302 modemin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırsak Dark RangeMAX modemi Mod alanına tıklayarak Köprü seçeneği işaretleyip Uygula butonuna tıklıyoruz.

Yukarıda Dark RangeMAX WRT302 Access Point Kurulumu ile ilgili detaylı bilgi paylaşmaya çalıştık. Kurulumla alakalı bir sorununu olursa yorumlarda bize iletin.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.