Facebook Kaliteli Video Yükleme Nasıl Yapılır Makalesi ile İlgili Hazırladığımız Görseller

Facebook Kaliteli Video Yükleme

Facebook video kalitelisi sorunu yaşıyorsanız? Facebook kaliteli video yükleme makalemizde video kalitesi yükseltme çözümünü paylaşıyoruz.

Bugün siz değerli okurlarımızla paylaşacağımız, Facebook videolarıyla alakalı yaşanabilecek bütün teknik sorunlara yanıt bulabileceksiniz. Öncellikle facebook hesabınızda video nasıl paylaşılır? Bilgisini sizlerle makalemizde paylaşacağız. Ayrıca makalede Facebook video kalitesi yükseltme hakkında da bilgiye sahip olacaksınız.

Facebook ta video paylaşmak için haber kaynağınızın yada zaman tüneli üst kısmında bulunan Fotoğraf/Video’ya tıklayın. Paylaşmak istediğiniz videoyu seçip ve paylaş butonuna tıkladığınızda birkaç saniye içerisinde videonuz paylaşılacaktır. Tabi burada internet hızının yüksek/düşük olması durumu etkiler.

Videonuzu işleyeceğiz ve görüntülenmeye hazır olduğunda size haber vereceğiz mesajı çıkacaktır. Paylaşım alanında videoya gidin ve videonuz a başlık eklemek, arkadaşlarınızı etiketlemek ve diğer seçenekler için Düzenle’ yi seçin. Facebook kaliteli video veri kullanımını ve açılması süreni artıracağı için varsayılan olarak düşüktür.

Bu arada facebook raklem hesabı kullanıyorsanız ve kapatıldığına dair bir bildiri aldıysanız Facebook Reklam Hesabım Kapatıldı başlıklı makalemizi incelemenizde fayda var.

Videonun maksimum uzunluk 120 dakikadır olup Maksimum dosya boyutu 4,0 GB olmalıdır. Facebook hesabınızda videoları HD olarak yüklemek için internet bağlantınızın güçlü olması gerekiyor. Facebook videolarını destekleyen form atlar da  Mp4 veya MOV form atlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Formatı, video yazılımınızı örneğin;  iMovie gibi programlar kullanarak değiştirebilirsiniz. Yapılan bütün işlemlere rağmen video yükleme sorunu yaşanıyor ise son alarak aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz.

Facebook Kaliteli Video Yükleme

Facebook Kaliteli Video Ayarları

Facebook hesabınızın Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Kaliteli Video için Videolar Ayarları

Açılan seçenekler arasında yer alan Videolar seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Kaliteli Video Yükleme için Hazırlanmış Makale Görselleri 03
Facebook Kaliteli Video için Video Kalitesi Seçimi

Video Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

Varsayılan Video Kalitesi İzlediğin bir videonun kalitesini, video oynatıcıda ki HD simgesine tıklayarak değiştirebilirsiniz. Varsayılan alanına tıkladığımızda Varsayılan, Hep standart, Varsayılan HD seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz. Varsa HD seçeneğini seçtiğimizde facebook kaliteli video yükleme ayarlarını gerçekleştirmiş olacaksınız. Facebook hesabınıza yüklediğiniz videoların daha kaliteli hale geldiklerini göreceksiniz.

Bütün bu işlemleri yapmanıza rağmen facebook hesabınıza video eklediğinizde videonun görüntü kalitesi düşüyor ise facebook destek ekibiyle iletişme geçerek yaşamış olduğunuz sorunu belirtmeniz gerekiyor. Makalenin başında da ilettiğim gibi izleme ile ilgili sorunda facebook kaliteli video aşırı veri kullanımına neden olduğu için düşüktür. Bu konu ile ilgili sormak istediğiniz bir durum varsa yorumlarda iletmekten çekinmeyin.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.