AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici
Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici diğer bir ifadeyle Airties Air 4400 Kablosuz Menzil Genişletici Kurulumu

Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici

Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici kurulumu nasıl yapılır? Ağ sinyal alanımızı nasıl genişleteceğimizi makalemizde anlatacağız.

Airties Air 4400 Ağ Genişleticiyi prize takınız ve açılmasını bekleyiniz. İnterneti aldığınız modemin üstünde WPS tuşu var ise önce modeminizin üstünde yer alan WPS tuşuna basınız ardından Airties Air 4400 menzil genişletici üstünde yer alan WPS tuşuna basınız modem üstünde yer alan Wireless yada WPS ışığının hızlı hızlı yandığını göreceksiniz. Wireless ışığınız sabitlenmesi durumunda tek tuş yardımı ile kablosuz ağ genişletici kurulumunu gerçekleştirmiş olacaksınız.

İnterneti aldığınız modemin üstünde WPS tuşu bulunmuyorsa manuel kurulum için Airties Air 4400 ağ genişletici prize takarak kablosuz özelliği olan herhangi bir cihazdan kablosuz ağ genişleticinin altında yazan kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmanız kurulum aşamasına geçmeniz için yardımcı olacaktır. AirTies Air 4310 Menzil Genişletici Kurulumu makalemizi de incelemenizde fayda var.

Kablosuz ağ adı görünmüyor yada bağlantı gerçekleştiremiyor sanız. Kablosuz ağ genişletici nizi ethernet kablosu yardımıyla Laptop a yada bilgisayara bağlamanız kurulum aşamasına geçmenize yardımcı olacaktır.

Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici

  • Airties Air 4400 kablosuz ağ genişleticiye bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız. Adres kısmına Airties Air 4400 IP Adresi 192.168.2.254 yazıp entere tıklıyoruz.
Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici 01
Airties Air 4400 IP Adresi
  • Airties Air 4400 modem Giriş alanı açılacaktır şifre alanını boş bırakıyoruz. Tamam butonuna tıklıyoruz.
Airties Air 4400 Arayüz Şifresi
  • Çevrenizdeki kablosuz ağlar araştırılıyor.Lütfen bekleyiniz…
Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici 03
Airties Air 4400 Ağ Genişletici Kurulum Sihirbazı
  • Mevcut taranan ağları görmek için’ İleri’ tuşuna tıklayınız. İleri butonuna tıklıyoruz.
Airties Air 4400 Gelişmiş Ayarlar
  • Açılacak olan sayfada kablosuz ağ adları yer almaktadır. Bu adlar arasında interneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz.
Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici 05
Airties Air 4400 Genişletici Ağ Adı
  • Kablosuz alan genişleticinizin konumu uygun değil. Lütfen ağ genişleticinizi modeminize yakınlaştırın. Kablosuz Şifre: Bölümüne interneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını yazıyoruz Bağlan butonuna tıklıyoruz.
Airties Air 4400 Kablosuz Ağ Genişletici 06
Airties Air 4400 Ağ Genişletici Şifre

Airties Air 4400 Ağ Genişletici kurulumunu gerçekleştirdik. Airties Air 4400 kablosuz ağ genişleticinin üstünde bulunan Wireless ışığınız sabit ve beyaz yandığı konuma kurarak internet in çekim gücünün artığını göreceksiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.