TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu

Bu makalede TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu bilgilerini paylaşacağız. ADSL bilgilerinizi biliyorsanız kuruluma başlayabilirsiniz.

Bir modemde kurulum işlemi yapabilmeniz için öncelikle ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiler İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS) tarafınca verilir. Heniz bilmiyorsanız ISS ile iletişime geçerek bilgilerin tarafınıza verilmesini isteyin. Diğer önemli konu da cihaz bağlantılarını doğru olarak yapılmasıdır.

TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu için ana hattan gelen kabloyu modemin arkasındaki Gri renkli DSL bölümüne takın. RJ45 adı verilen sarı yada gri renkte olan kabloyu da modemin arkasındaki sarı renkli LAN girişlerinden birine takın. Diğer ucunu da bilgisayarınızın Ethernet / Lan bölümüne bağlayın. Şimdi Tüm TP Link modemlerin arayüz bilgileri için TP Link Modem Şifresi makalemizi inceleyin. Artık hazırsanız TP Link Archer VR2800 Kurulum adımlarına başlayabilirsiniz.

TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu

TP-Link Archer VR2800 modem kurulumu yapabilmek için modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu için IP Adresi
TP Link Archer VR2800 Modem IP Adresi

 

admin admin yazarak Haydi Başlayalım. Ekranını açalım bu alana giriş gerçekleştiremiyor sanız, App Store den yada Google Play den Tp-Link Tether uygulamasını indirerek QR Kodunu okutmamız yeterli olacaktır.

Bölge: Turkey Saat Dilimi: (GMT+03: 00) Bağdat , Kuveyt , Riyan seçeneğini seçiyoruz. İleri butonuna tıklıyoruz.

TP Link Archer VR2800 Modem için Hazırlanan Görseller 03
TP Link Archer VR2800 Kurulum için Bölge ve Saat Ayarları

ISP Listesinden ISP’ nizi seçin veya ISP’ niz listede yoksa Diğer seçin. ISS Listesi: Alanından servis sağlayıcınızı seçiniz. Bulunmuyorsa Diğer seçeneğini seçerek İleri Butonuna tıklayınız.

TP Link Archer VR2800 Kurulum için ISS Seçimi

Gereken internet bağlantı bilgilerini girin veya yardım için servis sağlayıcınız ile iletişim kurun. İnternet Bağlantı Türü: PPPoE Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcınız dan aldığınız ADSL kullanıcı adını yazınız.

Parola: Bölümüne servis sağlayıcınız dan aldığınız ADSL Parolayı yazınız. Şifre Doğrula: ölümüne servis sağlayıcınız dan aldığınız ADSL Parolayı tekrar yazınız. İleri butonuna tıklıyoruz.

TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu için ADSL Bilgilerinin Giriş Yapıldığı Bölüm
TP Link Archer VR2800 Kurulum için ADSL Bilgi Girişi

5GHZ Kablosuz Ağ Adı(SSID) Bölümüne kablosuz bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız Wi-Fi adı yazıyoruz.

Parola: Bölümüne kablosuz bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız parola yazıyoruz. İleri butonuna tıklıyoruz.

TP Link Archer VR2800 Kablosuz Ayarı

 

İleri Kablosuz bir bağlantı kullanıyorum seçeneğini işaretliyoruz. İleri butonuna tıklıyoruz.

TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu İlerleme Adımları
TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu Adımları

İnternet bağlantısı testi için rica beklemeniz gerekecektir.

Eğer kurulum başarılı bir şekilde tamamlanırsa. Aşağıdaki görselde olduğu gibi Bağlandı uyarısı göreceksiniz. Artık Internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

TP-Link Archer VR2800 Modem Kurulumu için Son Adım
TP Link Archer VR2800 Kurulumu Son Adım

Şimdi modem sizden güvenlik ayarlarınızı yapmanızı isteyecek. Bunun için E-Posta adresinizi ve Bir şifre girişi yaparak yeni bir modem giriş bilgisi oluşturuyorsunuz.

 

Hani olur da bir gün bu şifreyi unutursanız endişe edecek birşey yok. Admin kullanıcısı ile de giriş yapabilirsiniz. yada oluştuduğunuz yeni kullanıcı için şifre sıfırlaması yapabilirsiniz.

TP-Link Archer VR2800 Kurulumu Şifreni Unuttun Ekranı
TP-Link Archer VR2800 Kurulumu Şifreni Unuttun Ekranı

Böylelikle Ağ kurulumu da tamamdır. Aşağıdaki mesajı gördüğünüzde ayarlarınız doğru olarak yapılmış demektir.

TP Link Archer VR2800 Modem Kurulumu
TP-Link Archer VR2800 Modem Oturum Aç Ekranı

TP Link Archer VR2800 Kurulum adımları kablolu ve kablosuz olarak tamamlanmıştır. İnternet erişimi ile ilgili hala sorun yaşıyorsanız yorumlarda bize iletin. Yardımcı olmaya çalışacağız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.