Edimax EW 7438RPn Kurulum Makalemizde Edimax EW 7438RPn Mini Kurulumu Gerçekleştirilmiştir.

Edimax EW 7438RPn Kurulum [Mini]

Edimax EW 7438RPn Kurulum makalemizde Hızlı kolay kuruluma sahip olan Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu dokümanını paylaşacağız.

Edimax yeni nesil ve iyi performans sahip olan, iki adet dahili yüksek performanslı anten ile küçük boyutu sayesinde görsel olarakta avantaj sunan EW-7438 Air 580MHz CPU ile % 45 oranda Wi-Fi performansı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Ofisinizde evinizde internet in yetersiz kaldığı alanda kablo kirliliği olmaksızın düşük maliyete edimax ew-7438rpn router cihaz kurarak internet sorununuzu giderebileceksiniz.

Devam etmeden önce Edimax AR serisi ile ilgili kurulumların nasıl yapıldığını öğrenmek için Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu makalemizi de incelemenizi öneririm.

Edimax EW 7438RPn Kurulum

Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu 01
Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu – WPS – Tek Tuşla Kurulum

Edimax mini router cihazda WPS (Wi-Fi Protected Setup) düğmesi bulunmaktadır. EW-7438RPn mini router cihaz prize takılıyken interneti aldığınız modemin üstünde de WPS tuşu var ise WPS tuşlarına basarak. EW-7438 Air’ in cihazlarda bulunan tek tuş yardımıyla kurulumunu gerçekleştirebiliriz.

İnterneti aldığımız modemde WPS tuşu bulunmuyor yada basılı tutmamıza rağmen eşleşmiyor sa yapılması gereken işlem, kablosuz özelliği olan bir cihazdan Edimax mini cihazın kablosuz ağ adına bağlantı kurmak olacaktır.

Edimax EW 7438RPn cihazın kablosuz ağ adı ve parolası barkod alanında yer almaktadır.

IP Adresi

Edimax mini modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızdan (internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.2.2 entere tıklıyoruz.

Kullanıcı Adı – Şifre – OK

Kullanıcı adı: admin Şifre: 1234 Ok butonuna tıklıyoruz.

Get Started- Başlamak

Edimax modemin arayüzüne giriş yaptıysak kurulum aşamalarına başlayabiliriz. Get Started (Başlamak) seçeneğine tıklıyoruz.

Wi-Fi Extender

Edimax cihazın üç farklı çalışma modu bulunmaktadır. İnterneti kullandığımız modemden kablosuz olarak alarak Edimax EW 7438RPn Kurulum router cihaz aracılığıyla dağıtacağımız dan Wi-Fi Extender kablosuz genişletici seçeneğini işaretliyoruz.

iQ Setup

Please connect this device to one of the following Wi-Fi networks. (Lütfen bu cihazı aşağıdaki Wi-Fi ağlarından birine bağlayın) .Ekranı açılarak çevremizde bulunan kablosuz ağları gösteren alan açılacaktır.

Please connect this device to one of the following Wi-Fi networks.

İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adına tıklıyoruz.

Wi-Fi Network Name – Wi-Fi Network Password

Wi-Fi Network Name (Wi-Fi Ağ Adı) Bölümüne Kablosuz ağ adımız olarak kullanacağımız ad yazıyoruz.

Wi-Fi Network Password (Wi-Fi Ağ Şifresi) Bölümüne 8-64 karakter arasında olan içinde harf  ve rakam bulunan unutmayacağımız şifre yazıyoruz. NEXT seçeneğine tıklıyoruz.

2.4GHz Connection Test

2.4 GHz bağlantı testi ekranı açılacaktır.

Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu 10
Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu – APPLY

Connection test complete. Click”Apply”to restart the device. (Bağlantı testi tamamlandı. Cihazı yeniden başlatmak için ‘Uygula’yı tıklayın). Alnında yer alan APPLY seçeneğine tıklıyoruz.

Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu 11
Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu – Yeniden Başlatılıyor

System is restarting. Please wait for a moment. (Sistem yeniden başlatılıyor. Lütfen biraz bekleyin).

Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu 12
Edimax EW-7438RPn Mini Kurulumu – Congratulations

Congratulations (Tebrikler) Edimax EW 7438RPn Kurulum gerçekleştirdiniz. İnternet aldığınız modemin sinyal alanın yeterli olduğu alana router cihazınızı kurarak interneti sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.