Edimax ar-7186wna modem kurulumu nasıl yapılır.

Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu

Edimax AR-7186WNA modem kurulumu ve kablosuz ayarlarını nasıl yapacağınızı makalemizde yazıl ve resimli olarak anlatacağız.

Edimax Modem Kurulumu ile ilgili daha önce birçok makale yazıldı. Modem kurulumlarında ufak farklılıklar olabilir ama mimarisi aynıdır.

Modem ile bilgisayar arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin arkasında bulunan ethernet 1, 2, 3 yada 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır. Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power ve DSL ışığı sabit yanıyorsa Edimax AR-7186WNA modem kurulumuna başlayabiliriz.

Edimax AR-7186WNA Modem Kurulumu

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada Leptop, bilgisayar kullanmıyorsanız  kablosuz ağ adları arasında Edimax AR-7186WNA modemin kablosuz ağ adına bağlantı kurmanız Edimax AR-7186WNA modem kurulumu yapmanız için modem arayüzüne geçiş yapıp kurulum yapılması için yeterli olacaktır.


Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.2.1  yazınız entere tuşlayınız.

Edimax ar-7186wna modem şifresi: User name: admin, Password: 1234 OK butonuna tıklıyoruz.

 

edimax ar-7186wna modem kurulumu

Interface Setup bölümüne tıklıyoruz. internet seçeneğine tıklıyoruz. VPI: 8 VCI:35  PPPoA/PPPoE seçili olması gerekiyor.

Username: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL kullanıcı adını yazıyoruz. Password: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL şifresini yazıyoruz.

Encapsulation: PPPoE LLC SAVE seçeneğine tıklıyoruz.

Edimax AR-7186WNA m kablolu kurulumu tamamlamış oluyoruz.

Edimax AR-7186WNA Modem Kablosuz Ayarları

 

Interface Setup

Wireless seçeneğine tıklıyoruz.

SSID: Bölümünün karşısına 8-63 karakter arası harf ve rakam içeren kablosuz ağ adı yazıyoruz. Bu alana yazacağımız ad Edimax AR-7186WNA modemin kablosuz ağ adı olacak ve modemin sinyal alanı içindeyken çevreden bakılınca görünecek bilginiz olsun

Authentication Type WPA2-PSK

Encryption: TKIP

Pre-Shared Key: Bölümüne 8-63 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız kablosuz ağ şifresi yazıyoruz. Bu alana yazdığımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Save seçeneğine tıklayarak Edimax AR-7186WNA modem kablosuz ayarlarını kaydediyoruz.

Yapılan işlemler doğrultusunda Edimax AR-7186WNA modemi kablolu ve kablosuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.