AirTies Air 4310 Menzil Genişletici Kurulumu Nasıl Yapılır

AirTies Air 4310 Menzil Genişletici Kurulumu

AirTies Air 4310 menzil genişletici kurulumu nasıl yapılır yazılı ve resimli olarak anlatarak internet probleminizi çözmenize yardımcı olacağız.

Evde ya da ofiste mevcut modemin interneti yeterli gelmiyorsa yada bulunduğunuz alan çok büyük olduğu inin modeminizin internetini farklı alanlarda kullanamıyorsanız. Menzil Genişletici (Universal Repeater) adı verilen cihazlar bu sorun çözümüne yönelik en önemli araçlardır. İnterneti aldığınız modemi değiştirmeden kablosuz İnternet’in menzilini artırmayı sağlayan ürünler maliyet olarak uygun olup aynı zamanda kablolu kirliliğinden kurtaracak hemde bağlantı hızını ve kalitesini de belli noktada sabitleye bileceksiniz.

AirTies Air 4310 menzil genişletici kurulumu yapabilmek için interneti aldığınız modemin internet sinyalinin olduğu bir noktada prize takıyoruz. Bulunduğunuz ortamda kablosuz bağlantı kurabileceğiniz cihaz var ise AirTies Air 4310 menzil genişleticinin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmamız kurulum yapabilmemiz için yeterli olacaktır.

AirTies Air 4310 menzil genişleticiye kablosuz olarak bağlantı gerçekleştiremiyorsak AirTies Air 4310 menzil genişleticiyi Laptop yada bilgisayara harici kablo olan ‘Sarı yada Gri’renkte olan ethernet kablosuyla bağlantı kuruyoruz.

AirTies Air 4310 Menzil Genişletici Kurulumu

AirTies Air 4310 menzil genişleticiye bağlantı kurduğunuz cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.2.254 yazıyoruz ve entere tıklıyoruz.

 

Şifre bölümünü boş bırakıyoruz TAMAM seçeneğine tıklıyoruz.

 

KABLOSUZ seçeneğine tıklıyoruz.

 

Airties 4310 Universal Repeater Kurulumu

Gelişmiş Ayarlar bölümü açılacaktır.

Çalışma Modu: Bölümünden Universal Repeater seçeneğini seçiyoruz.

Bağlanmak için En seçiniz bölümünden kablosuz ağ adımızın ismini işaretliyoruz.


İnterneti aldığımız modemin kablosuz şifresini yazdıktan sonra bağlan seçeneğine tıklıyoruz.

Uyarı mesajı gelecektir.

OK butonuna tıklayarak kapatıyoruz.

Kablosuz ağ adımızın bağlandığını olarak görünecek. AirTies Air 4310 Menzil Genişletici Kurulumu tamamlamış olacağız. Interneti aldığımız modemin sinyalinin en az üç diş olduğu alana modemimizi konumlandırarak kullanabiliriz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

2 yorumlar

  1. merhabalar,

    anlatımınız için teşekkürederim fakat vermiş olduğunuz 192.168.2.254 adresi çalışmıyor. airties ın tr uzantsı da destek vermiyor sanırım. bu işlem için şuan güncel anlatım nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.