iPhone şifre unuttum sorunu için işte yapılacaklar.

iPhone Şifre Unuttum İşte Yapılacaklar

iPhone Şifre Unuttum, olur insanlık hali unutabilirsin. Unuttuktan sonra yapmanız gerekenleri bilin yeter. iPhone Şifremi Unuttum çözüm adımları.

iPhone şifre kodu özelliği, meraklı gözlerinizi kişisel verilerinizden uzak tutmanın önemli bir yoludur. Peki ya iPhone şifrenizi unutursanız? Yanlış şifre kodunu altı kez girmek, iPhone’unuzun devre dışı bırakıldığını belirten bir iletiyi tetikler. Bu mesajı alıp almadıysanız veya şifrenizi unuttuğunuzu biliyorsanız, iPhone’unuza tekrar erişebilmek için aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone Şifre Unuttum

Bu sorunu çözmek için gerçekten tek bir yol var ve bundan hoşlanmayabilirsiniz. iPhone’unuzdaki tüm verileri silmeniz ve eğer varsa, yedeklemeden geri yükleme. iPhone’unuzdaki tüm verileri silmek, eski, unutulmuş şifre kodunu siler ve telefonu tekrar ayarlamanızı sağlar.

Bu aşırı görünebilir, ancak güvenlik açısından mantıklıdır. iPhone’unuz çalındıysa, şifreyi atlayıp verilerinize erişmenin kolay olmasını istemezsiniz.

Sorun, elbette, bu yaklaşımın iPhone’daki tüm verileri silmesi. Telefonunuza geri yüklediğiniz verilerin yakın zamanda yedeklenmesi durumunda bu sorun olmaz. Ancak bunu yapmazsanız, iCloud veya iTunes ile en son ne zaman senkronize edildiyse ve geri yüklediğinizde telefonunuza eklenen herhangi bir şeyi kaybedersiniz.

iPhone Pin Kodu Unuttum

Verileri iPhone’unuzdan silmenin, şifreyi kaldırmanın ve yeni başlamanın üç yolu vardır. iTunes, veya Kurtarma Modu.

iTunes: iPhone’unuza fiziksel erişiminiz varsa, düzenli olarak bir bilgisayarla senkronize edin ve bu bilgisayarı yakınınızda bulundurun, bu en kolay seçenek olabilir.

iCloud: Cihazınızda iPhone’umu Bul’u etkinleştirdiyseniz, silmek için iCloud’u kullanabilirsiniz. Telefona erişiminiz yoksa veya iTunes e bağlama ihtimaliniz yoksa, iCloud ile senkronizasyon gerçekleştiriyorsanız bu seçeneği kullanın.

Kurtarma Modu: Telefonunuzu iTunes veya iCloud ile hiç senkronize etmediyseniz, bu tek seçeneğinizdir. Bu durumda, muhtemelen verilerinizi yedeklemezsiniz ve telefonunuzdakileri kaybedersiniz. Ancak telefonunuzu tekrar kullanabileceksiniz.

iPhone’unuzu Sildikten Sonra

Kullandığınız bu seçeneklerden hangisi olursa olsun, kutudan ilk çıkardığınız sırada olan bir iPhone ile sonuçlanacaksınız. Bir sonraki adım için üç seçeneğiniz var:

iPhone’u Sıfırdan Ayarlama: iPhone’unuzla tamamen sıfırdan başlamak istiyorsanız ve herhangi bir veriyi geri yüklemek istemiyorsanız (veya geri yüklemek için herhangi bir isteğiniz yoksa) bunu seçin.

Yedeklemeden Geri Yükleme: Verilerinizi bir yedeğiniz varsa, iTunes ya da iCloud’da yedeklemeniz ve tekrar telefonunuza geri yüklemek istiyorsanız bu en iyisidir.

İçeriği Yeniden İndirme: Yedeklemeniz olmasa bile iTunes, App ve iBooks Mağazalarından satın aldığınız neredeyse her şey cihazınıza yeniden yüklenebilir.

Yukarıda verilen talimatlar iPhone Şifre Unuttum sorunu yaşan kullanıcılar için ön bilgi ve gereksiz bilgi yığınından korumak içindir. Webde o kadar gereksiz ve anlamsız bilgi var ki insanların boşa zaman harcamasına neden oluyor. Bu talimatlar net ve kesin bilgidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.