PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / internet Destek / Instagram Ticari Marka Şikayet Formu Oluşturma

Instagram Ticari Marka Şikayet Formu Oluşturma

Son Güncelleme:

Instagram Ticari Marka Şikayet Formu Oluşturma. Instagramda  bir kişi veya şirkete ait ürün veya hizmetleri diğer tarafların sunduklarından ayıran bir sözcük, slogan, sembol veya tasarımdır (ör. marka adı veya logo). İzniniz dışında kullanılması durumunda  şikayet edebiliyorsunuz. instagram müşteri hizmetleri.

Instagram Ticari Marka Şikayet Formu Oluşturma

Bilgisayardan veya telefondan hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız adres satırına https://help.instagram.com/contact/230197320740525

linkini yazıyorsunuz.Aratma yapıyorsunuz.

Ticari marka haklarınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içerikleri şikayet etmek için bu formu kullanın ticari marka şikayet formu açılıyor.

Ticari marka haklarımı ihlal ettiğini düşündüğüm bir içerik buldum seçeneğini işaretliyorsunuz.

Ticari marka, bir kişi veya şirkete ait ürün veya hizmetleri diğer tarafların sunduklarından ayıran bir sözcük, slogan, sembol veya tasarımdır (ör. marka adı veya logo). Ticari marka hukuku genellikle, belirli bir ürünün veya hizmetin kim tarafından sunulduğu, desteklendiği veya kimle ilişkili olduğu konusunda tüketicilerde kafa karışıklığı oluşmasını önlemeye çalışır. Bu durumu önlemek için ticari marka sahipleri, başkalarının kendi ticari markasını (veya benzer bir ticari markayı) kullanmasının karışıklığa neden olabileceği durumlarda, bu ticari markanın izinsiz olarak kullanılmasını engelleme hakkına sahiptir. Ticari markalar hakkında daha fazla bilgi almak için Yardım Merkezimizin ticari marka kısmını ziyaret edin.
Fikri mülkiyet hakkı ihlali şikayetinde bulunmanın, yasal sonuçları olan ciddi bir konu olduğuna lütfen dikkat edin. Kasten yanıltıcı veya başka türlü aldatıcı ticari marka ihlali şikayetleri göndermek, Instagram’ın hesabınızı kapatmak gibi tedbirler almasına neden olabilir.
Lütfen size ulaşmak için kullanılabilecek geçerli bir e-posta adresi girin. Bu bir profesyonel veya iş e-posta adresi olabilir. Şikayet edilen tarafın size ulaşmak için bu e-postayı kullanabileceğine dikkat edin.
Eğer bir web siteniz yoksa ticari markanızın tescil bağlantısını yazıyorsunuz.
 Mümkünse, lütfen ticari marka tescil belgelerinizin taranmış kopyasını veya ilgili ulusal ya da topluluk fikri mülkiyet dairesinin internet sitesindeki veya veritabanındaki tescilinizi gösteren ekran görüntüsünü gönderin. Sistemimizin sadece JPG, GIF, PNG, TIFF ve PDF dosya formatlarını kabul ettiğine lütfen dikkat edin.
 

Bu şikayette birden fazla bağlantıyı (URL) şikayet edebilirsiniz. Bunun için, bağlantıları (URL) aralarında bir boşluk bırakarak veya virgülle ayırarak aşağıdaki kutuya girin.
Bu bildirimi göndererek şunları ifade ediyorsunuz: Fikri mülkiyet hakkı sahibinin, bu kişinin aracısının veya kanunların, şikayette bulunduğunuz şekliyle yukarıda belirtilen kullanıma yetki vermediğine iyi niyet çerçevesinde inanıyorsunuz. bu bildirimde yer alan bilgilerin doğru olduğunu garanti ediyorsunuz ve söz konusu fikri mülkiyet haklarının sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuza ilişkin yeminli beyanda bulunuyorsunuz.
Instagram yöneticileriyle iletişimi geçmiş oluyorsunuz.İletişim için yazmış olduğunuz epostaya geri dönüş yapılmasını bekliyeceksiniz.

 

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.